Bebelusi de iulie-august 2004 (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

La iaurt chiar cred ca nu este vreo restrictie. Aseara am pus in blender iaurt si caise confiate si le-am amestecat. Mi-a placut foarte mult si mie, am lins blidu' dupa Serban.
Mai am o intrebare: ce fel de cereale puneti in marul copt si cum le puneti, asa pur si simplu presarati cereale sau se fac si ele cu lapte? Bey si daca nici la a treia strigare nu-mi ziceti ce naiba e cu anasonu' ala fac crize, da?

Serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

roxana, cu anasonu...cica e toxic, da di ce... ceteste aici http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40778

ca e in engleza si eu nu prea mi-am batut capu, nu am rabdare sa citesc atata ca nu inteleg tot.Apoi drept sa-ti spun, la cat ceai de anason am baut eu... si nu am patit nimika...

http://photos.yahoo.com/ana_77net

Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna seara!
Avem o fetita tare maraita in aceasta dupa-amiaza. A dormit 1/2 de ora si de atunci nu-i convine nimic. Ea, de obicei este asa cand ii este somn, nu cand se trezeste din somn.
Totusi, azi avem o realizare mare! A mancat Stefi bine. Si mar cu para dimineata, si pireu de cartofi la pranz. I-am pus si un pic de telina si patrunjel si se pare ca ii place un pic mai aromat. Mai vedem si maine.
Mitzura, lenjeria este facuta de parintii mei. Au cumparat material din magazin si apoi tata i-a cusut la masina lenjeria. Avem cu pisicute, cu lebede si cu ursuleti, toate pe fond galben, ca, de, suntem leoaica .
Ana si eu la fel spun, incearca se te odihnesti, sa nu te superi si asteapta sa vezi ce va fi. Si eu am zile mai bune (cu bidoane care dau pe afara ) sau mai proaste.
Roberta LA MULTI ANI lui Matei. Sa fie sanatos si sa treaca repede si usor peste aparitia dintilor
Daria, superbe poze, super dulce Gulia.
O seara calma sa avem.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)

http://community.webshots.com/user/a_mironeanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

al meu azi... a dormit aproape toata ziua... nu stiu, poate mi se pare mie, dar nu a mancat mai nimic! si sunt tare necajita. astept sa se trezeasca sa manance de la san ca de la 15 si pana acum parca incep sa simt sanii plini... Nici nu stiu cum va fi zilele astea, treaba e ca eu peste zi se pare ca am laptic doar seara scade si pe cand sa papam de seara nu-i de unde, si ma tine toata noaptea treaza ca lapte praf nu vrea! Azi am vrut sa nu-i dau deloc de la san, sa-l invatz cu lapte praf ca sa manace seara... si numa rau i-am facut, ca nu a mancat mai nimic... si eu am intrat intr-o stare dinaia ... aiurea si parca nu mai stiu ce sa mai fac

http://photos.yahoo.com/ana_77net

Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Buna! Am vazut si eu pozele mai noi. Fetelor, aveti niste copii tare, tare frumosi. Ii pup dulce pe toti.

Azi Stef mi-a facut de 5 ori kk. De 2 ori mult. Oare o fi de la diversificare? Sau raceala? Caci cam are mucisori.
AM reusit si eu performanta de a-l pune in patut si adoarme singurel de 3 zile, atat seara cat si ziua. Sper sa nu-l laud si maine sa nu mai vrea. II pun dipozitiv proiectat pe tavan cu imagini din desene animate si cantecele pt bebelusi , se uita cat se uita, apoi se intoarce pe o parte si adoarme. Sa dea Domnul sa fie baiat cuminte si doarma asa de acum.

Ma duc la nani. Va urez o sapt buna!

mami Eliza & bebe Stefan Takeshi (16/08/2004)
www.geocities.com/flakeherald/Moments_of_our_life.html" target="_blank">Paginuta personala www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Povestea nasterii "proaspete"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

... ca daca nu am avut stres post natal... am acuma dupa 5 luni...

http://photos.yahoo.com/ana_77net

Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Minune mare!!! Copilul meu doarme in patutul lui de o ora!!! Nici nu-mi mai amintesc de cand nu s-a mai intamplat chestia asta . La noi obiceiul era pe burta mea sau in brate.
Mitzura, Tudor sta deja in fundulet bine, bine? Ca l-am vazut in baita, si cu jucariile pe langa el. E adevarat ca Raducu e cu 2 saptamani mai mic dar cand il pun in fundulet se clatina in toate directiile. Noi ii facem baita in camera inca, desi ii face o placere deosebita sa dea din picioare si sa stropeasca tot in jur. Ma gandisem sa-l mut in baie dar mi se pare incomod, mai ales ca nu sta inca in fund.
Am o mare problema: nu mai vrea lapte praf, cu exceptia mesei de seara cand ii pun si cereale in el. Am incercat sa-i dau dimineata, dupa-amaiza, cand era foarte flamand si nu mai vrea. Din pacate lapte de la mine nu mai prea este si nu sunt convinsa ca ceea ce bea seara (in jur de 180-200) este suficient. Nu stiu ce sa fac. Sa-i schimb laptele???

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
http://community.webshots.com/user/ina32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello hello
va scriu pe fuga si nu am putut vedea pozele cele noi dar am votat ptr Luca.
Ana e normal sa nu mai ai atita lapte, trebuie sa incerci sa il obisnuiesti cu lapte praf. incet incet, fara sa te crizezi ca daca te simte asa se enerveaza si el. ii dai biberonul , daca nu il vrea nu il fortezi, reincerci dupa ceva timp. daca reusesti pune intai ceva lapte de la tine in el, apoi formula. succes! si intre timp bea ceaiuri....ca poate revine productia!
Adema, ati fost la medic? poate nu trebuia sa ii dai in 2 zile doua alimente noi succesiv - lasa totusi citeva zile intre ele. sanatate!
Marcela, a mai fost un subiect la bucatarie, acum este arhivat, este cel care se afla si in cartea de bucate (meniul din dreapta, albastru, cu gagica "Angelina Jolie" cu platoul in mina) si link-ul dat de maria_m_m.
noi iar am tinut-o week end-ul asta in petreceri asa ca ma duc sa spal ratonescu, daca mai am timp intru later sa mai discutam.
multi pupici si o seara linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Ce sa va zic...am doua pediatre si , azi fiind duminica, nu am dat de nici una.Azi nu i-am dat decat lapte, mere coapte si piure de legume.Fara branza de vaci, fara carne, fara fructe exotice.Parca s-a mai estompat roseala.Cert e ca nu il mananca si el se comporta normal-nu e marait, nu are febra, mananca bine.Intr-adevar, nu trebuia sa ii dau alimente noi doua zile la rand.Vina mea !
Eli si ina, cum ati reusit sa-i faceti sa adoarma singuri??? Ca eu abia mai pot sa il culc in brate ( a facut 8,750kg!!!) si daca il las singur plange de nu mai poate si de dormit tot nu doarme. Nici macar cu mine langa el in pat nu vrea! Ce reteta minune ati aplicat???
Adema&Codrut
http://comunity.webshots.com/user/eoncioiuro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Roxana1974, eu in mere coapte ii pun o cupa-doua de Miluvit "mit" asa, direct fara lapte.

Mergi la inceput