Miresele anului 2005 (6)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

multumesc mult fetelor.suntetzi dragutze.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Luminita100, nu prea cunosc Colentina, spre rusinea mea. Asa ca...degeaba imi explici. Oricum Colentina e mult prea departe de Starea Civila unde vom face cununia civila. Mi-ar fi placut, pentru ca pe mine ma cheama Alexandra si ar fi fost frumos...

Cat despre Cristi al meu inca nu ne-am hotarat ce va purta. In orice caz, s-ar putea sa fim nevoiti sa poarte acelasi costum si la civila si la religioasa...deh...Eu sper totusi ca nu. Zic ca inca nu ne-am hotarat in primul rand pentru ca el e foarte pretentios si in al doilea rand nu stim inca cu ce culoare ii sta mai bine: bej sau ou de rata? In orice caz NU vreau sa-l vad in negru la nunta mea, ca nu-l mai recunosc. Prea imi aduce aminte de doliu...

Aa, si inca ceva. Va fi o mare problema daca la cununia civila n-o sa avem...lautari? Vad ca se practica chestia cu lautarii cand iesi de la starea civila, am vazut foarte rar cununii fara instrumentisti. Dar eu i-am zis lui Cristi ca nu vreau harmonica la nunta. Dar el rade de fiecare data cand ii spun si atat. Nu zice nici ca e de acord nici ca nu e. E obligatoriu sa ai harmonica (adica acordeon)?

I wish I were an angel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

astazi simt nevoia sa ma impartashesc..voua, bineinteles :)
VREAU UN ...iubitul meu viitor sotz spune ca sa-l concepem de acum..bineinteles..lui ii convine..nu el ar fi cu ditamai burtoiul la gura la nunta...dar eu nu mai am rabdare..de cand ma stiu am fost moarta dupa copii, dar in ultimul an am luat-o de-a dreptul razna..mai ales de cand sora lui marius ni l-a cam lasat in grija pe baietzelul ei de 1 an...ma pot mandri cu o super experientza..
deh..gata..mi-am spus of-ul..mai tre sa rabd cateva luni..inca nu stiu ce sa fac..ma gandisem da incepem sa incercam cu vreo 2 luni inainte de nunta..dar daca tocmai la nunta voi fi
??? mare dilema..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Deea iubita e ceva normal sa-ti doresti un bb dragalash... si stiu ce simti pentru ca si eu am cam luat-o razna in ultimul timp. Numai la asta ma gandesc dar... eu zic mai bine sa asteptam nunta si pe urma. Ca Slava Domnului avem timp destul si nu poti sti cum decurge sarcina si.. la nunta... vorba ta .

Pupici


Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Poze Revelion 2005
Creatiile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

quote:
Originally posted by bibyrox

Ingeras nu sunt scumpe deloc la 26.000 lei. Chiar foarte convenabil mai ales modelul ales de tine... care si mie imi place mult de tot!
Sigur voi da o raita pe-acolo. Ai idee daca e deschis si sambata sau pana la ce ora au program???




Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Poze Revelion 2005
Creatiile mele




Eh, cu programul lor e o problema: au deschis de luni pana vineri de la 10 la 18 si sambata de la 10 la 14. Cum eu lucrez de la 9 la 18, mereu cand mergeam pe-acolo era inchis, iar sambata nu prea ajung prin zona. Asa ca ieri am dat o fuga in pauza de masa.
Am uitata sa-ti spun ca daca te duci sa le vezi, uita-te la modelul cu nr. 5118. Asta e ceea ce ne-am ales noi. :) Astept sa-mi spui daca-ti place.
I wish I were an angel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

quote:
Originally posted by deeapui

astazi simt nevoia sa ma impartashesc..voua, bineinteles :)
VREAU UN ...iubitul meu viitor sotz spune ca sa-l concepem de acum..bineinteles..lui ii convine..nu el ar fi cu ditamai burtoiul la gura la nunta...dar eu nu mai am rabdare..de cand ma stiu am fost moarta dupa copii, dar in ultimul an am luat-o de-a dreptul razna..mai ales de cand sora lui marius ni l-a cam lasat in grija pe baietzelul ei de 1 an...ma pot mandri cu o super experientza..
deh..gata..mi-am spus of-ul..mai tre sa rabd cateva luni..inca nu stiu ce sa fac..ma gandisem da incepem sa incercam cu vreo 2 luni inainte de nunta..dar daca tocmai la nunta voi fi
??? mare dilema..



Deeapui, ma recunosc intru totul. Si eu sunt EXACT la fel.Hmm, mai putin baietelul de 1 an. Dar eu cand simt ca o iau razna, ma scutur si ma gandesc ca ar fi iresponsabil din partea mea sa fac acum un bebe: nu stam chiar pe roze momentan si pana nu se clarifica situatia nu vreau sa fac bebe. Noi fiind stresati, i-am transmite si lui stresul si nu vreau. Dar, mai ales de cand sunt pe DC simt ca innebunesc mai ales cand mai citesc despre cate o nastere sau despre cate o fata care a aflat ca o sa aiba bebe. Oricum noi vrem sa concepem bebele imediat dupa nunta, deci cel tarziu in 2006, ma veti gasi la sectiunea mamicilor:)))

I wish I were an angel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Ingeras si eu tot acelasi program idiot am la servici, 9-18 si sunt si cam departe... tocmai in Crangasi. O sa incerc sa ma duc intr-o Sambata ca altfel nu am cum. Modelul de care vrb tu il stiu pentru ca am primit si eu o astfel de invitatie la o nunta si mi-a placut la nebunie. Tot pe crem era, cu cutiuta...la fel cum ai descris tu.

Pupici


Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Poze Revelion 2005
Creatiile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Merci mult leyla pt. tipar si pentru modele. Abia astept sa ajung acasa sa incerc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

leyla mersi pentru tipar si pentru celelalte pozici!
pupi la fete!

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana-paula spune:

Esti o scumpica Leyla,multumesc mult de tipar si celelalte modele.

Mergi la inceput