Miresele anului 2005 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Multumesc mult de raspunsuri, m-am linistit. Credeam ca sunt singura care am 'probleme' de genul asta.

V-am pupat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

Catalin, eu nu m-am gasit pe listuta si sunt suparata taaareee pls adauga-ma si pe mine cu 10 septembrie, Club A.Ro, biserica Sf. Elefterie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Am actualizat lista; daca mai este ceva de completat/modificat, astept mesaj privat.

Va multumesc

www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chesh spune:

FLORICIKA si eu tot pe 20 august am rezervat la casin. voi ati stabilit deja ora?
chesh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pufishor spune:

salutareeeee....

mai fetelor de cand n-am mai intrat ati scris o groazaaaa...nici nu mai stiu cui sa-i raspund...am sa incerc cat de cat sper sa nu uit ceva

1. vreau si eu la inatlnire dar eu nu mai vin in bucuresti decat la targul de la mariot sper sa ne putem intalni atunci...de-abia astept sa va cunosc mai bine
2. in leg cu targul stiu si eu ca de ex. nanete o sa aiba o colectie noua la targ si e cu 30 % reducere (asa am auzit), la dona alba la fel am vorbit cu vanzatoarea de acolo si mi-a zis cam acelasi lucru
3. amenajarea bisericii...eu am luat de la targul de sf parascheva din iasi niste chetsii (nu stiu cum sa le zic asa ca le descriu) pe un stativ din fier forjat un con din paie sau cum le-o zice ...in treburile astea m-am gandit sa pun flori si stativele sa le leg intre ele cu fundita alba lata din organza si vor vani cam 3 de fiecare parte formand intre un culoar pe care se va merge spre altar...sper ca ati pricepit ca sunt in pana de explicatii inteligente acuma
4. in legatura cu marturii/bugetul lor...am auzit de la un magazin articole nunti ca exista o persoana in iasi (nu e firma) care face marturii cu preturi intre 30.000 si 45.000 cu tot cu bomboane....dar...ca trebuia sa fie si un dar..n-am reusit sa aflu nimic ..nici telefon ..nici nume..nimic..sper sa nu fi fost angajat de cineva ..sau sa nu fie vreun mit pentru miresici
oricum ar fi eu mai caut sa aflu care e treaba!!!!

v-am pupat dulce si spor la tot ce va doriti voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Va salut!
In ultimile 2 saptamani am avut mai mult timp la dispozitie si, profitand de ocazie am strabatut Bucurestiul in lung si-n lat pt a rezolva cat mai multe aspecte legate de nunta. Si...zic eu... nu am umblat in zadar:
1. Verighete: le vom face la Kirio; am vazut aici foarte multe modele frumoase si deosebite fata de ce am vazut prin alta parte. Verighetele sunt lucrate manual astfel incat pot fi modificate in functie de preferintele fiecarui client in parte: se pot face din aur alb, galben sau in combinate, pot fi mai late sau mai inguste, mai subtiri sau mai groase...etc. De asemenea am inteles ca primesc si aur la schimb pe care il cumpara cu 250000/gram. Si, in functie de cat vor costa verighetele poate vom face si inelul de logodna tot aici...
2. Invitatiile: niste prieteni care au facut nunta anul trecut ne-au recomandat un magazin unde invitatiile sunt aproape la jumatate de pret fata de cele din pasajul Lipscani de exemplu (aceleasi modele)
3. Cocarde: magazinul Picasso; au foarte multe modele dragute.
4. Rochia de mireasa: am fost la o agentie organizatoare de nunti si mi-au aratat niste cataloage cu rochii de mireasa aduse din Italia (parca). Am gasit cateva modele dragute si nu foarte scumpe dar astept sa primeasca si cataloagele cu colectiile pe 2005.
5. Flori: am vorbit la o florarie din Piata Amzei unde vom face buchetele, lumanarile, cocardele naturale si aranjamentele florale pt masini (apropo: pe ce masini trebuie puse aceste aranjamente?)
6. Ne-am gasit cameraman, fotograf si luni speram sa "batem palma" si cu dj-ul.

La marturii, din pacate, cred ca vom renunta pt ca nu ne ajung banii...

Sper ca nu v-am plictisit prea tare si spor la pregatiri!!!



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miguela spune:

Buna fetelor!
Peste cateva saptamani voi fi nasa pentru a 2-a oara. Am gasit o rochie intersanta pe internet (http://store.nordstrom.com/product/product.asp?styleid=2809381&category=2376776~2374327~2377860~2377875&PrevStyleID=2843918&NextStyleID=2843026).
Intrati si voi pe www.nordstrom.com, sunt o gramada de rochii si pentru mirese, domnisoare de onoare, nasa, soacre etc. Eu mi-am comandat deja rochia si sandalele (restaurantul are aer conditionat, deci imi permit sa merg fara dres).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miricaf spune:


Nu stiu daca incalc vreo regula... pot sa va ajut cu organizarea nuntii miresicilor. Ma refer la sonorizare, filmare, poze, gasirea unui local si consiliere in tot ce priveste organizarea unei nunti asa cum va doriti... Scuze daca am gresit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codita spune:

trece-ma si pe mine pe lista miresicilor:30 iulie -restaurant Balbeck, biserica Sf. Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Ioana07 spune-mi te rog unde este magazinul acela cu invitatii mai ieftine. Please...

Mergi la inceput