FIV 28

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gogosar spune:

FELICITARI TIA!

DOAMNE CUM CRESTE INIMA IN MINE CAND VAD CA FETE VECHI AICI ISI INDEPLINESC MAREA DORINTA.sA DEA D-ZEU SA AI O SARCINA USOARA SI UN BEBE( SAU MAI MULTI) FRUMOSI SI SANATOSI.

ANCA
“Capul sus, va rasari soarele si pe strada noastra”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

FELICITARI TIA! Sarcina usoara si ai grija de tine si bebic.
Asteptam povestea minunii tale.
Pupici si multa multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MickeyD spune:

Tia

Felicitari
Sa mearga totul bine si de acum incolo. Sa fie bebe sanatos, sa vina la timp si sa va bucurati de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Felicitari ,Tia!
Hai nu ne mai tine in suspans , spune-ne si noua cum s-a intamplat minunea !?
Mie personal mi s-a taiat respiratia cand am citit.Asta ,da,surpriza!
Multa sanatate si sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Felicitari ,Tia!
Hai nu ne mai tine in suspans , spune-ne si noua cum s-a intamplat minunea !?
Mie personal mi s-a taiat respiratia cand am citit.Asta ,da,surpriza!
Multa sanatate si sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandana spune:

TIA, TIA, TIA







a-ma-nun-te, a-ma-nun-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Tia,ma bucur din tot sufletul pentru tine!Cred ca mai tii minte cand scriam ,cu ceva timp in urma, la aspirante.Dar nu am avut rabdarea si tenacitatea ta.Sunt insa si eu eu o mamica foarte fericita.
Iti doresc multa sanatate,o sarcina usoara si un bebe minunat.

http://community.webshots.com/user/danancamm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Felicitari Tia!
Sa fii sanatoasa si sa mearga totul lin de acum inainte!

Da-ne si noua reteta tenacitatii si acum a fericirii tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Fetelor, va multumesc din suflet, sunteti minunate!

Povestea e uimitor de simpla, la sfarsitul lunii octombrie ne pregateam de un nou FIV, cumparasem toate fiolele, vorbisem cu Ancar sa intram in lotul de decembrie, asteptam mentruatia. In ziua 25 am facut o ultima ecografie la Iosup pentru chistuletzele mele, asa de control, sa fiu sigura ca nu incep stimularea cu vreo surpriza. Endometrul: 9mm "Cam mare" - zic. Iosup, glumet ca de obicei "Asa ati venit cu el de acasa". Ii povestesc sotului, dar nu ma baga in seama. Incep petele maronii pe chilot. 1zi.. 2zile.. 3zile.. Ii povestesc iar sotului "Mai, n-are de unde sa fie, nu te mai amagi".. Venise ziua sa merg la Fundeni, la verificarea de rutina a anticorpilor antifosfolipidici. Stupoare: fibrinogenul = 600, unde 200 era valoarea maxima.. Panica, disperare, de ce? cauta pe Internet, intreaba in stanga si in dreapta. Dr. Uscatescu stia ca trebuie sa intru la FIV, imi da unda verde, dar nu-mi explica ce-i cu fibrinogenul ala, de ce e asa mare si asa dintr-o data, ca nu era prima data cand il masuram. Intre timp primesc un PM "Auzi, tu esti gravida?" - ma intreaba Delia (un pupic de la mine, ai fost mareata) Eu: Noo, chiar intru la FIV acu' zilele astea. "Eu stiam - zice Delia - ca Uscateasca la fibrinogen mare zice ca e sarcina". M-am dus glont acasa "Vreau sa fac un test de sarcina" Sotul meu "Iubitzel, ai luat-o razna" "Da - zic, dar ca sa scapi de o obsesie trebuie sa o consumi" Zis si facut... "Cate linii tre' sa fie?" ma intreaba sotul meu dupa ce mi-a smuls din mana testul. Deodata se schimba la fata. Am ramas siderata cateva minute zambind tamp fara sa articulez un cuvant. Pana la urma imi revin si pun mana pe telefon. La capatul celalalt, Ancar zice in loc de buna seara "Ai facut diphereline-ul?".. "aaa, nu, zic, ca n-a venit menstruatia". "Aha, sa nu uiti .. ".. si zice poezia. "Stiti am facut un test de sarcina si am 2 liniutze" .... Liniste.... "Dar in cata zi esti?" intreaba Ancar sa castige timp "29" - zic eu repede fara sa respir "O sa vina zice"... Dar n-a venit, a doua zi am fost la consultatie, "si zici ca erau 2 liniutze" m-a intrebat Ancar de vreo 3 ori.. M-a consultat, aveam endometrul 17mm si "ceva in formare". In aceeasi zi am facut si beta-hcg = 167. Ancar ma felicita, eu nu eram in stare sa zic nimic. As fi intrebat "Eu ce fac acum?". La ecografia pentru confirmarea sarcinii Iosup a zambit sugubat "Ahaa, e cum am banuit"

Cam asta este povestea, simpla, dar minunata, va doresc tuturor sa o traiti

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandana spune:

DUMNEZEULE

nici nu mai vad sa scriu! Tia, asta e bebitul dorit, asteptat si mai ales NATURAL cu totul

Mergi la inceput