FIV 28

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Doamne ce liniste pe aici!Imi tiuie urechile de atata liniste....Se pare ca toata lumea e cumintica si se bucura in liniste de duminica aceasta.Dar la mine a inceput numaratoarea inversa si am inceput cu fibrilatii.....
Nu mai face chiar nimeni FIV?Sint vedeta lunii ianuarie??
Adelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_72819 spune:

Fetelor eu scriu mai rar dar acum nu ma pot abtine sa nu o felicit pe Tia. Iti doresc multa sanatate si sa te bucuri de bebita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

fetelor
Este prima oara cand scriu anul acesta, asa ca voi incepe prin a va ura "La Multi Ani", un an nou fericit, in care sa deveniti cat mai curand mamici sau viitoare mamici!
Eu m-am intors de doua zile din Canada si am inceput sa-mi revin dupa esec, nu stiu de ce de data asta mi s-a parut mai greu decat prima oara!
In ce ma priveste, nu voi renunta, voi face doar o pauza mai lunga pana la urmatoarea incercare, care sper sa aiba loc in toamna acestui an ( septembrie, octombrie sau noiembrie ). De data asta voi incerca in Romania, cu d-na dr. Protopopescu.
M-am bucurat foarte mult sa vad ca au reusit Nicole 74 si Tia! Felicitari din toata inima si aveti grija de voi si de minunile din burtici!
Nounou: stiu prin ce treci, este foarte greu, dar nu-ti pierde speranta!
Adelia Alin: mult succes de data asta si ma bucur ca ai gasit puterea de a o lua de la capat!
Monica-Elena, Anemona, Tia si Shlilly: cate o in mod special pentru voi, pentru tot sprijinul vostru in perioada cea mai grea pentru mine!
Un tuturor

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Adelia, iti tin pumnii ca totul sa mearga foarte bine pana la capat si sa fii intr-adevar o vedeta la final! Nu-ti face probleme cu foliculii, la momentul punctionarii trebuie sa fie de 18mm diametru si cresc destul de mult dupa pregnyl, asa ca nu e cazul sa te gandesti ca sunt prea mici, toti cei numarati sunt considerati buni pana se afla ce e in interiorul lor .. daca ar fi prea mari nu ar fi buni (ar fi 'balonati', dar goi).
In legatura cu Cyclogest-ul, nu stiu daca e echivalent cu Utrogestanul de la noi, insa doua ovule nu ar putea fi o doza prea mica? Noi am luat cate 9 ovule de Utrogestan intravaginal, iar doctorul meu tot suspecteaza o slaba asimilare a progesteronului, fiindca mi-au venit rushii prea devreme (ziua 10 de la et). Intreaba care ar fi doza maxima de Cyclogest.
Tine-ne la curent cu orice veste!
MULTA BAFTA!
SI MULT CALM, te rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Cami, scriam in acelasi timp!
Bine ai revenit si iti urez un an extraordinar (mai ales prin toamna, asa)! ... poate ne vom intalni la Dr. Protopopescu, la FIV
Speranta nu se pierde asa usor, doar trebuie sa asteptam din nou un val inalt, pe care sa urcam cu toata inima!
Va fi bine, stiu sigur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:


Nounou, multumesc la fel si tie!
Ideal ar fi sa nu ne intalnim la FIV, ci sa ni se intample si noua o minune, asa cum i s-a intamplat lui Tia! Dar asta nu depinde de noi! Cat despre val ... mie mi-ar trebui un ... TSUNAMI!



Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Cami, pentru mine ICSI e MINUNEA, respectiv unica noastra sansa, de care oricum suntem atarnati atat de fragil ... la FIV-ul din decembrie a fost nevoie de doua probe congelate si una proaspata si abia am obtinut 6 embrioni din 23 de ovocite extrase, si aceia cine stie cum, pentru ca, nefiind testati genetic, habar n-avem de defectele lor .. in afara de faptul ca scorul lor a fost destul de slab .. asa ca si ICSI e posibil sa nu ne fie de ajutor ...
Oricum, vom incerca de maxim 3 ori FIV+ICSI, dupa care vom cauta alte solutii, daca nu va iesi ..
Natural insa, daca voi ramane insarcinata, bebe va semana cu sectoristul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

TIA...FELICITARI!

SARCINA USOARA SI UN BB SANATOS!


NICIODATA NU E PREA TARZIU PT O URARE!Dumnezeu ti-a ascultat rugile si uite...minunea!



Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

fetelor, va multumesc din suflet pentru toate urarile minunate pe care mi le-ati facut si mai ales, va multumesc ca ati fost mereu alaturi de mine, cu gandul si cu sufletul. va doresc fiecareia minunea mult asteptata

sa auzim de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Multumesc din suflet, Cami!
Iti doresc ca visul sa ti se implineasca cat mai curand si sa nu-ti pierzi niciodata speranta si optimismul cu care ne-ai obisnuit.
Pupici
Si bafta multa

Mergi la inceput