Biserici in Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by Laura10
Biserica Icoanei: Si acolo era nunta, dar sincer, slujba nu m-a impresionat deloc... dar... fiecare cum ii place... multi cersetori la poarta si in curtea bisericii.


Cersetori sunt puhoi si la orice stare civila, daca esti curioasa...
Iar despre Biserica Icoanei...vrei sa-ti imprumut caseta de la cununia mea?? Plus ca, daca ai auzi corul, ti s-ar inmuia picioarele! Dar, fiecare cum considera... Adevaru' e ca, decat sa dai 3 milioane la Icoanei pentru slujba de 50 minute si cor superb, mai bine dai 10 (cel putin) la Balasa, pentru o slujba de 15-20 minute (maxim!!) si unde intri cand apuci. Nu?!


Cununia noastra
17 Iulie 2005 - Ziua cea mare
17 Iulie 2005 - Cununia religioasa
17 Iulie 2005 - Nunta noastra

Luna de miere

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by olguttza
vrei sa-ti imprumut caseta de la cununia mea?? .....

mah, io una m-as inscrie la vizionat, sa stii!
tre' sa las bolentinu' la "barbac-tu"? ...promit s-o aduc derulata!



Mai stii cum te strigam pe-atunci/Icoana cu picioare lungi...
Veneai pe rau sau rau erai/Curgeai in mine pana-n rai...

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by krelia
mah, io una m-as inscrie la vizionat, sa stii!
tre' sa las bolentinu' la "barbac-tu"? ...promit s-o aduc derulata!



Io ti-as da-o....numa sa nu te scandalizezi La momentu de stripis ma refeream . Cat despre barbat...cine-a zis ca tre sa stie?!

Cununia noastra
17 Iulie 2005 - Ziua cea mare
17 Iulie 2005 - Cununia religioasa
17 Iulie 2005 - Nunta noastra

Luna de miere

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy062004 spune:

optez pt. ''Sfanta Mina''facatoare de minuni.

camy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Casinul este una dintre cele mai intunecoase biserici din Bucuresti, peretii arata execrabil, fiind cojiti de picturi. Eu unul nu m-as duce acolo, pentru fotografi Casinul este un cosmar urat. La Gradina Icoanei si la Sf. Spiridon, plus Elefterie, intr-adevar sunt slujbe superbe. Dar costa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

quote:
Originally posted by radu300

Casinul este una dintre cele mai intunecoase biserici din Bucuresti, peretii arata execrabil, fiind cojiti de picturi. Eu unul nu m-as duce acolo, pentru fotografi Casinul este un cosmar urat. La Gradina Icoanei si la Sf. Spiridon, plus Elefterie, intr-adevar sunt slujbe superbe. Dar costa...




Dupa cum stiti, eu am avut cununia la Sf. Elefterie. Cununia a fost intr-adevar superba, desi a durat numai 30 minute, am simtit si trait fiecare milisecunda din ea. Ceea ce m-a deranjat insa a fost faptul ca atunci cand ne-am interesat ni s-a spus ca slujba este 4, 5 milioane . Alte fete de pe aici ziceeau ca au dat ba 4, 5 ba 6 ba chiar 8 milioane . La noi a costat totul 10 milioane 100 . Va dati seama cum m-am simtit in fata nasilor pe care ii anuntasem ca vor a 4,5 milioane .
Partea misto e ca au banci si arata mai mult decat civilizat ! Eu zic ca e bine sa alegi o biserica potrivita cu nunta: in fctie de stilul nuntii, e numarul de invitati, de buget, etc.

PUpici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Da... Casinul nici mie nu mi-a placut cum arata...
Anul trecut, cand am facut nunta, prima biserica la care am mers sa vorbim a fost Casinul... S-a zbarlit pielea pe mine cand am vazut cum arata in interior... sinistru'. Groaznica senzatia...
Cand am auzit si cati bani vor... mi-a trecut de tot...


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex are nevoie de ajutorul nostru!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pentru Alex


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angel35 spune:

multumesc Elyannei si jesiei pt sfat, am ales biserica de la circa 13, frumoasa si mai ales ieftina...
Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Fetelor dar de Biserica Sf Mina, de langa Liceul Ec nr 2, stiti ceva? Ma refer asa, la preturi, la slujba....

briza_marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Acum 2 duminici am fost nasi la biserica Precupetii Vechi (este vizavi de ASE - Cibernetica, pe o straduta care da din Calea Dorobantilor, prima straduta la dreapta dupa intersectia cu Eminescu si Dacia).

Foarte frumoasa slujba, tine cit trebuie (45 minute), cor frumos, preoti adevarati, nu pusi pe capatuiala. Am platit, ca nasi, 1.500.000 la cor si inca pe-atit la preoti, si eu zic ca a fost OK. Un pret rezonabil, o biserica in "buricul tirgului", o biserica frumoasa, eu zic ca e de luat in considerare.

Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Mergi la inceput