Mamici din Arad...???(23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Ceau fetele,
Alina,daca ar veni si la mine bb as fi cea mai fericita femeie din lume!!!
Gabi,ma bucur ca Tudor se simte mai bine.Ii semn bun ca ti-a cerut dimineata de mincare!!!
Cristina,cred ca voi incerca si eu prajitura.Am vazut chiar acum citeva zile la TV o reteta asemanatoare.
Va pup.

LindaG

http://community.webshots.com/user/lindaparmina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor.
Asa de suparata sunt ! Am fost la cineva in vizita acuma seara si Dragos s-a jucat cu tipa la care am fost si a dat cu fruntea de un colt de la mobila si s-a taiat destul de bine,ia intrat coltul de la mobila in frunte.El a plans un pic si pe moment am stat linistita ca el se ridicase singur de jos pana am vazut ca tot e sange pe fata.L-am spalat repede cu apa rece si i-am pus compresa,nu s-a umflat numai un pic,dar e taiat acolo,e o gaurica mica.L-am dezinfectat bine si i-am pus plasture,a stat foarte cuminte la pansat.Sper sa nu se infecteze!

Gabi,ma bucur ca Tudor e mai bine. Cand iti trece raceala iti revine si simtul mirosului. Tu iei ceva medicamente?

Linda,ai fost la ginecolog,ce ti-a zis?

Cristina,si la noi a venit frigul,se zice ca va fi frig in zilele urmatoare.

Clau,tu pe unde umbli?,sper ca Raul e bine.

Anto,tu ai inceput lucrul,ti-a trecut raceala?

Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Alina ,i-mi pare rau de Dragos ,saracutul,probabil ii va ramane cicatrice acolo .Deni a patit exact asa pe la 1 an jumate si are si azi cicatricea .
Gabi fi linistita ca-ti revii cu mirosul ,mie 3-4 zile mi-a fost asa si nici gust nu aveam la nimic.Acum sunt mai bine dar ochii inca ma mai ustura si in gat mai simt.Mie mi-a dat antibiotic.

De maine incep si eu lucru .Alina ,am fost azi pe la magazinul de unde cumparam noi materiale si un fier de intins parul de ceramica e 24 euro si mai e si cu 34 la fel doar firma difera .Ti-am scris ca pret informativ ,mai demult erau mai scumpe .
Timpul si pe-aici s-a racit bine ,se asteapta zapada peste 2-3 zile.
E de groaza cu clima asta ,alaltaieri au fost 14 grade si azi e asa de rece.

Deni are mult de invatat ,teste ,teze .Azi a fost la scoala unde vrea sa mearga de la anul ,s-a hotarat pt . pedagogie .Face 5 ani si pe urma mai vede ea unde va merge.A fost incantata ,i-a placut f. mult. Eu ma bucur si ca nu e departe si nu va trebui sa stea la internat.

Acum va las ca mai am cate ceva de facut si la dimineata ma trezesc si eu la 6.30 s-o duc pe Deni la scoala .
si noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Al;ina m , imi pare tare rau de Dragos. Bine ca nu s-a lovit la ochisori.Doamne fereste ! Si eu tot stresata sunt sa nu e loveasca. Si Tudor are un cucuiut in frunte , s-a lovit la usa de la sufragerie, chiar in cant. Toata ziua are treaba cu usile, ii place sa le inchida.
Eu iau nurofen pentru raceala si gripa, Abroxol de la Tudor si Echinaceea.

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Alina,imi pare rau de Dragos,saracutul.Sper sa fie cit de curind iarasi bine.Da-i un pusi de la mine!Vezi ca de ginecolog am scris mai sus in celalalt mesaj.
Gabi,cu gustul si mirosul am si eu aceleasi probleme cind sunt racita si ma enerveaza la culme,ca am pofta de ceva si nici nu stiu daca a iesit bun sau nu.Si mi-ai facut acuma o pofta de fasole cu ceapa de numa.Am vrut deja ieri sa imi fac,dar azi am avut programare la dentist.Azi nu mi-am facut ca miine ma intilnesc cu doua prietene.Dar cind vin acasa ma pun si imi fac si eu.
Va pupicesc.

LindaG

http://community.webshots.com/user/lindaparmina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Cand era Dragos mai mic noi aveam puse la toate colturile de la mobila si masa colturi rotunde de cauciuc si eram linistiti in privinta asta. L-am mai dezinfecat acum si am vazut ca s-a lipit putin,nu mai e asa deschisa gaurica aia,dar tot sangereaza cate putin,se vede pe plasture.Sper sa fie mai bine pana maine.In rest el e bine,e voios,ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.

Anto,mersi de informatii cu privire la aparatul de intins parul.Inca nu sunt hotarata daca sa imi cumpar sau nu.Ma gandesc ca nu ma voi putea face singura plus ca dureaza mult sa ma fac ...si pana la urma tot la coafeza ma duc,iar aparatul va sta in dulap.
Succes la Deni la teste si la teze.

Gabi,si eu eram stresata dupa ce a inceput Dragos sa umble,eram tot cu ochii pe el.Acum m-am mai obisnuit,nu mai sunt asa stresata.
Dragos a mai cazut in vara cand am fost la munte si s-a lovit tot in frunte,ia intrat o pietricica mica in frunte,dar nu a ramas cicatrice.In rest nu a mai cazut asa nasol.

Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Linda,am citit acum ce-ai scris de ginecolog.Nu am fost eu atenta! Ma bucur ca esti bine si speram sa vina bb cat mai repede.

Anto,am uitat sa scriu inainte,nu ti-a facut pofta Gabi de fasole cu ciolan?

Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina M, si no avemi coltare rotunde pentru masuta , dar stii cat au stat acolo? cat le-am pus. A dezlipit Tudor doua odata, cu ambele manute. Si a fost tare mandru de realizarea lui. Trebuie sa iau ceva lipici mai rezistent, dar atunci acolo raman. mai exista o posibilitate de fixare cu suruburi, dar am zis ca se strica mai tare decat cu lipici.
anto, stiu ca ai intrebat o data de oala de fonta. si eu am una si tare imi place sa gatesc in ea. stii unde s-ar putea sa gasesti?
Este un magazin "Izvorul" la UTA. Eu mi-am luat de acolo o oala de aluminiu cu fund dublu pentru lapte.

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Am aparut si eu!
Mai eu nu stiu ce naiba fac dar nu am timp pentru nimic...am devenit o dezorganizata si jumatate...pana acum catva timpul totul era bine pus la punct dar acum nu mai stiu de mine, ma invart dintr-o parte in alta si tot nu fac nimic Plus ca mai nou e casa plina de musafiri, la fel ca atunci cand am nascut
Si pe langa astea toate suntem super stresati de ieri, unul din cumnatii lu tata a intrat in coma si asteptam din minut in minut sa ne sune ca a murit Nu am fost in relatii ffff apropiate cu el, dar oricum... si mai e si bunica care daca el moare va ramane singura si nu vrea sa vina la Arad sau la Savarsin ( la cealalta sora a lu' tati) ca ea e batrana (90 de ani) si vrea sa moara la ea acasa si sa fie inmormantata langa bunicu...asta ma dispera cel mai mult faptul ca ramane singura
In rest, Raul e un viteaz, nu sta locului nici 2 min...e din dulap in dulap, asa tare se impinge cu premergatoru ca parca vrea sa darame ceva

Alina, fruntea lu' Dragos sa treaca repede!!! Si eu sunt cam panicoasa din fier, dar acum cu Raul parca sunt exagerat de relaxata (mai nou)...o fi bine, no fi bine, D-zeu stie

Gabi, si lui Tudor!! Asa cum zice si Li, e semn bun daca ti-a cerut de mancare!!!

Anto, bafta lu' Deni la scoala si tie spor la munca!!! Si la noi s-a anuntat zapada, dar deocamdata ploua, e ceata si e foarte frig!!!

Li, sa-ti ajute D-zeu sa fi cat mai repede


Claudia si Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau,imi pare rau pentru cumnatul tatalui tau.Ce are de a intrat in coma,a fost bolnav? Multa sanatate!


Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput