O poveste trista despre nastere

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Fetelor, sincer m-ati inspaimantat...Mi se pare incredibil...Ma rog, nici nu stiu ce sa zic...

Erica, curaj si mult noroc!

Clio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanadrag spune:

Am mai citit povesti d-astea de groaza si parca nu-mi vine sa cred ce se intampla. De ce nu se iau masuri? Daca ati face toate plangeri, cred ca ar fi mai bine. Si inca ceva- nu credeti ca noi i-am invatat pe toti la bani pt ca le dam? Atunci de ce sa ne mai plangem?! Ma bucur ca traiesc civilizat si ca nu mai trebuie sa bag mana in buzunar ca sa vad un zambet prefacut. Acum depinde de voi sa schimbati ceva in Romania si am toata increderea ca o veti face. Natere usoara la toata lumea! Respectati-va invatandu-i pe ceilalti sa va respecte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Si eu m-am ingrozit citind...
Erica, ai avut curaj si tarie de caracter, ai toata admiratia mea...

De Spitalul Caritas insa fug cat ma tin picioarele, am avut si eu o experienta urata acolo in '98, nici nu vreau sa mai aud de el...

Bafta multa acum, si sa ne zici cum a fost la al doilea bb...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaralu13@yahoo.com spune:

Nastere usoara Dana.Iti tin pumnii sa ai parte de mai mult noroc de data asta,iar din cate am citit si eu pe DC,dr-ul Tutunaru e bun,mai multe mamici din Bucuresti nascand cu el.
Incep sa ajung la concluzia ca e mult mai bine,aici,in provincie,cum spuneti,voi ,bucurestenii la nordul tarii.Aici parca nu ai parte de asa ceva,iar de purici in spital,la nou nascuti e prima data in viata mea cand aud.
Inca odata,nastere usoara si astept sa citesc povestea celei de a doua nasteri si sper sa fie una frumoasa.
Apropo,ce ai sau nu stii?
Oana &Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:


Dana stiu prin ce ai trecut, cand l-ai nascut pe Eric, pentru ca eram in tara atunci. Am vazut si eu ce conditii mizere erau in spitalul acela ( si eu care voiam sa nasc in tara si apoi sa plec). Bine ca am plecat la timp si ca am nascut aici. Tot ce iti doresc este ca aceste amintiri urate sa ramana in trecut si sa nasti acum a doua oara in conditii mult mai bune si sa vii aici cu o poveste frumoasa.
Poate imi fac timp sa scriu si eu povestea nasterii fetitelor mele, aici in Germania.

Nastere usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Fetelor, va multumesc si va doresc numai bine alaturi de cei dragi.
Oana, al doilea va fi fetita. De-abia astept s-o vad, dar sincera sa fiu si sa scap de .
Christel, da ai avut noroc, dar de data asta simt ca-mi iau si eu portia. Dr. Tutunaru e suuuuper profesionist si nu in ultimul rand OM, am mare incredere in el, desi la inceput am ezitat sa merg la un medic barbat. Cred ca nasc cel tarziu saptamana viitoare.
Sa-mi faceti galerie !

Dana si Eric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Ah, Dana deja am emotii pentru tine.Ma ia parca cu lesin cand ma gandesc. Dar da, sigur iti tinem pumnii si iti facem galerie.Mai ai putin si scapi de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-pis spune:

Doamne fetelor, ce povesti de groaza!

Draga Dana, nastere usoara si ne vom gandi la tine! Si asteptam o poveste fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Oribila intamplare!
Bine ca esti OK!
Nastere usoara si sa fiti sanatosi!

Fetita mea este Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Nastere usoara

Laureta si Inisa mica(10 iunie 2004)



Galusca mea Inisa

Mergi la inceput