Mamici de Iulie august 2005 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Andan, imi pare asa de rau, nu am cuvinte sa te consolez, ma gandesc ca nici nu exista.

Sa auzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory2004 spune:

Buna dragelor,

In primul rand un sincer "La multi ani !!" pentru toate burticutzele...Sa fiti fericite si sa aveti parte de bebici frumosi si sanatosi.
Imi pare rau pentru fetele care au probleme. Sa speram ca nu e nimic grav...si ca va fii bine pana la urma...
Andan.......stiu ca nu exista cuvinte de consolare....sincer imi pare rau pentru tine. Trebuie sa fii tare si sa depasesti momentele astea cat mai repede ca sa poti sa o iei de la capat...

Pupici pentru toate fetele frumoase...

Lory

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Fetelor, voi stiti ceva de Dr. Puia de la Giulesti?
Eu trebuie sa-mi schimb ginecologul si am auzit de lao fata de pe forum c-ar fi un dr. bun si disponibil in caz de nevoie!
Nu stiu nici macar cum sa-l "abordez"....ca sa nu mai zic ca nu stiu cum arata..
Cat sa-i dau....ufff

ma puteti ajuta cu ceva info?

Pupici

Irda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andan spune:

Multumesc mult fetelor pentru sprijin si incurajari . Aveti grija de voi.



Daca dragoste nu e, nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Andan, desi cuvintele nu ajuta prea mult imi pare tare rau!
Sa-ti ajute Dumnezeu sa treci cu bine peste asta si sa ai parte cat mai repede de o noua sarcina usoara si un bebelus sanatos!
Pentru Oana si Corbioana: va tin pumnii sa treceti cu bine peste asta, si sa aveti parte de sarcini fara probleme de acum inainte si de bebelusi sanatosi!
Astept numai vesti bune de la voi si va dulce!

Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Multumesc Delia! Am sunat-o azi pe doctorita mea si pt ca abia maine ma pot programa la un control mi-a zis sa stau linistita in pat pe cat posibil, sa iau 2 utrogestan in loc de una cat luam eu pana acum si nospa de cate ori este nevoie. Asa ca nu-mi ramane decat sa stau cuminte pana maine d.a. si sa vad ce se mai vede la eco.
Scurgerea mea negricioasa s-a mai imputinat si burta ma doare mai putin ca ieri (poate si de la nospa). Sper din suflet sa fie bine bb si sa mergem mai departe!
Nu-mi ramane decat sa ma rog la Dumnezeu sa fie bine! Va tin la curent! Si ma bucur ca suntem aici impreuna!
Imi pare sincer rau Andan si sper sa ne anunti cat mai repede ca esti din nou numai sa fii tu sanatoasa!
Va pup pe toate,

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geaninaelena spune:

La multi ani pt toata lumea!!!Sa ne dea Dumnezeu sanatate si sa auzim numai de bine pe tot parcursul sarcinii!!!
Imi pare rau Andan...asa a fost sa fie..mi-am zis eu cand am pierdut o sarcina...am reusit sa trec peste (dar nu voi uita) cu ajutorul sotului...D-umnezeu ne iubeste pe toti si ne binecuvanteaza atuci cand trebuie...
De cateva zile nici eu nu ma simt prea bine...ma doare un pic burtica si am din cand in cand am niste junghiuri scurte...ca sa fiu sigura ca nu avem nimic mi-am facut programare pt vineri la Diagnosis la dr Iosup pt eco trim I de sarcina. A mai fost cineva la el? Sper sa fie bine!

Va pupic si va doresc multa sanatate! Sa aveti grija de voi!

13 saptamani

Gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

Azi imi este ceva mai bine, dimineata cand m-am trezit am fost la baie si nu s-a mai luat foarte mult sange pe hartie.. decat ceva de culoare mai maronie..probabil niste resturi de ieri. Durerea abdominala nu mai este asa acuta, ceva mai mult in surdina, astept ziua de maine sa vedem ce zice medicul.

Andan, imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat.. ma gandesc daca nici la mine nu o fi sa fie.. poate are Dumnezeu un motiv.. poate bebele nu este suficient de puternic, sau poate daca l-ar fi lasat Dumnezeu nu ar fi fost un bebe sanatos...cine stie..


Oana D
-6 saptamani
Foto

Craciunul in familia mea: http://community.webshots.com/album/236873162UkYGvI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicutz spune:

La multi ani fetelor si multa sanatate si noroc pe anul 2005!!

Andan, imi pare foarte rau pentur ce ti s-a intmaplat. De uitat nu o sa uiti usor, dar trebuie sa privesti inainte cu incredere si o sa vezi ca vine si bebe pana la urma. Sa nu-ti pierzi increderea sau sa te descurajezi.

Oana si Corbioana, sper din suflet sa va simtiti mai bine si sa fiti sanatoase si voi si bebeii din burticile vostre. Abia astept sa aud vesti de la voi maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Irda, eu sunt la dr. Puia, la Giulesti. Are zile cu gravide martea si joia. Intrebi la poarta cum ajungi la el si te directioneaza portarul, e mai greu sa-ti explic aici. Daca mai vrei amanunte, da-mi un PM si mai povestim....

Andan, imi pare tare rau! Dar ce trebuie sa stii e ca majoritatea sarcinilor care se pierd in primul trimestru nu sunt "bune", cum se zice...Adica sunt sarcini cu malformatii grave si organismul le elimina singur! Asa ca...stiu ca e greu ...dar incearca sa-ti revii, gandeste-te ca poate a fost ceva absolut normal si natural, ca organismul tau a facut ceea ce era bine, chiar daca pentru tine pare greu de acceptat...Multa sanatate iti doresc, fii tare si priveste increzatoare inainte....si poate-i ceri lui Mos Craciun 2005 cel mai frumos cadou! Cu siguranta il meriti!

Oana, Corbioana, multa sanatate va doresc si sper din tot sufletul sa fie bine!

Noi suntem bine, parca nu mai am greturi asa urate, am 11 saptamani aproape...Se vede burtica, inca nu am luat nici un kg, din contra, am slabit un kg...din cauza

Va pupam,

_Ella, Emma & din burtica

http://community.webshots.com/album/137335800njwMrx
http://www.emmaandreea.3x.ro

Mergi la inceput