O cezariana si zilele de spitalizare (Filantropia)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

Felis-in primul rand felicitari

apoi, imi pare rau de intamplare-eu am amintiri ceva mai bune despre filantropia -de acum 11 ani, e adevarat- le voi posta...

anamaria

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993
http://community.webshots.com/user/anababa100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Sa va traiasca , si sa va aduca multe bucuri si impliniri...
Refacere Rapida
Sarbatori fericite si multe visuri implinite in 2005


Gabbriela & www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Felis eu am crezut ca daca nasti in "capitala" totul e mai usor chiar daca tariful e mai mare. Dar se pare ca eu am avut o nastere ffff atent monitorizata de asistente care veneau la noi foarte des sa ne intebe ce si cum. Nu am stat in dureri aproape deloc iar la mine frisoanele care au durat la tine o ora si jumate au durat 5 min dupa care injectie si totul a trecut. Ce sa zic?? sunt si locuri unde te trateaza OMENESTE.
Referitor la spaga probabil peste tot este cineva care face la fel. Eu am nascut in Gl la judetean si aici este dr pediatra care a returnat unei mamici banii spunand "sa-i dea frizerului" chiar daca acea doctorita nici macar nu a fost vreodata sa se uite la bb in prezenta mamei lui.
Asta este..traim in Romania.
Oricum sa-ti traiasca bb si sa fie sanatos. Cu timpul uiti toata aceste zile vazand zambetul frumosului tau.


Elena si bb Denisa (26 oct 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by bumbacel

Apropos, ca ai avut rahi, te-a durut capul dupa operatie?
Eu am crezut ca mor vr'o saptamana, nu puteam sa stau decat in pat, la alaptat ma taram pur si simplu si cand stateam pe scaun plangeam si eu si copilul, offf, groaznic.

bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)



BUMBACEL ... imi pare rau ca te-a durut capul... Eu nu am avut absolut nimic, chiar daca mi-am miscat capul inca de pe masa de operatie, si apoi si in cursul orei care a urmat. Am incercat sa stau nemiscata dar uneori uitam...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38908" target="_blank">Povestea nasterii si zilelor de spitalizare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Gabbriela

Sa va traiasca , si sa va aduca multe bucuri si impliniri...
Refacere Rapida
Sarbatori fericite si multe visuri implinite in 2005


Gabbriela & www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years




multumesc, sa-ti traiasca si ai tai si sa ai parte numai de bucurii...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38908" target="_blank">Povestea nasterii si zilelor de spitalizare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaralu13@yahoo.com spune:

Buna Felis.M-a socat tare ce ai scris ca ai patit in spital.Ti-am citi povestea pt. ca am postat la pesti,fiind peste ca si tine.
Nu pot sa cred ca s-a putut intampla asa ceva.De obicei,cand dai bani se poarta frumos cu tine.
Eu nu am avut parte de asa un ghinion la nastere.Totul a fost ok.Am mers din timp la spital,cu trimitere,cu o zi inainte de a naste,de dimineata m-a luat la cezariana,am stat prima zi la reanimare,de Bia a avut f. bine grija doctorita neonatolog,care e o dulce si la care mai mergem si in prezent.Chiar m-am odihnit cat am stat in spital,pt. ca am facut anestezie generala si m-am ridicat mai greu din pat.
Daca sotul meu era in locul sotului tau,cred ca batea asistentele,doctorul daca imi facea asa ceva.Erau chiori?.Cand au vazut ca iti curge sange,tb. sa te puna imediat pe masa de operatie.Orice mama,viitoare mama,medic stie ca sangerarea e un semn rau,poate duce la pierderea copilui.
Important e ca acum sunteti bine si tu ,si Mihai Cristian si sper ca uiti repede alaturi de copil calvarul prin care ai fost nevoita sa treci.
Multa sanatate si sa-ti traiasca bebele.
Oana &Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Multumesc Oana!... Sa fii sanatoasa si tu si Bianca si sa te bucuri de ea...

Pentru cine se gandeste ca ar fi trebuit sa dau mai mult de 100.000 lei la asistentele care au stat cu noi noaptea (care au dormit!) la terapie intensiva tin sa precizez ca au primit mai mult de la colega mea de salon: 300.000 lei de persoana... si nici la ea nu au venit... Deci in acea noapte au primit 400.000 lei de persoana pt care nu au facut nimic!...



Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38908" target="_blank">Povestea nasterii si zilelor de spitalizare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Fetelor, mi s-a intamplat sa dau si 500.000, unei asistente de la terapie intnsiva din Spitalul Militar pentru a se purta cum se cuvine cu o persoana foarte draga mie care suferise o interventie chirurgicala minora si credeti-ma ca nici macar nu s-a uitat la persoana in cauza, desi a fost in sectie toata noaptea...Imi venea sa inebunesc, sa le strang de gat, sa le omor...Si ganditi-va ca asta se intampla exact acum un an de zile...

Clio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

CLIO ... te cred... N-am cuvinte pt comportamentul lor... Dar femeia care trebuia sa nasca la FILANTROPIA gemeni in noaptea de Anul Nou si nu era nimeni la spital!... A fost si televiziunea si au gasit doar o asistenta care dormea si li s-a zis ca e inchis spitalul! Pana la urma s-a dus si a nascut la Polizu!...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38908" target="_blank">Povestea nasterii si zilelor de spitalizare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dixie spune:


Felis, tare nasol, imi pare rau.
Eu am nascut in octombrie la Filantropia din cauza ca era inchis Polizu in perioada aia pt. renovare... Dar vreau sa-ti spun ca a fost totul ok, bine-nteles cu spaga de rigoare.

Am dat cate 100 sau 200.000 la asistentele din sala de nasteri, nu mai stiu, la doctorul de copil vreo 500.000 iar la infirmiere dupa caz 10-20.000, nu mai mult.

La mine a fost ok, am vazut ulterior ca sunt 3 etaje in Filantropia, eu am fost parca la et. 2 unde totul a fost ok. Bebeii erau f.bine ingrijiti, asa mi s-a parut, dar eu n-am avut probleme de nici un fel. Toate asistentele de la copii mi s-au parut mult mai dragute decat personalul spitalului in general... m-au ajutat f. mult si mi-a parut rau in final ca nu am apucat sa le dau si lor ceva ca erau f. atente cu bebeii. Chiar m-am gandit ca astia mici sunt mai sensibili si probabil asa trebuie sa fie.

Mamica pe care ai intalnit-o in spital care nascuse prematur, era cumva mai solida si avea parul lung? Daca da, cred ca am prins-o si eu pe acolo... ce ciudat, eu am stat 3 zile in spital si mi s-a parut mult, n-am dormit bine, nu m-am spalat calumea... cum o fii sa stai 2 luni? Birrrr....

Dixie

Mergi la inceput