Dr. TUTUNARU (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

buna, fetelor!
urmaresc DC de ceva vreme, dar nu prea am timp sa postez. am si eu o intrebare la voi-doctorul tutunatu face cezariana la cerere? eu asa vreau sa nasc(optiunea mea) si vreau sa fiu sigura ca asa va fi. va rog, care stie, sa ma ajutati.

pupici pe burtici di bbei frumosi si sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Cherry, eu zic sa nu te mai stresezi atat cu cezariana si sa discuti cu medicul tau despre aceasta optiune!Daca te hotarasti sa mergi la dr. Tutunaru, mergi si vezi cum stau lucrurile, discuta cu el si despre optiunea ta.Vei vedea ca merita!

Clio si bebelusa de 27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Draga Cherry!

Tu ai mai pus aceasta intrebare la cap.1 - dr. Tutunaru...
Bietul om cred ca va incerca sa te convinga ca e mai bine atat pt mama cat si pt bebe- sa nasti normal, mai ales ca acum exista si peridurala... daca de durere ti-e teama(ca si noua tuturor!).

Sunt mai multe dezavantaje ale op. de cezariana - te refaci mai greu, alaptezi mai tarziu, si daca se intampla bebe 2?
Oricum spuneam ca dl doctor incearca, daca nu poate sa convinga vreo pacienta, normal ca face si cezariana. Si e super renumit in ambele(operatii minuscule...)

Satisfied?

Pupici

Gabriela si Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Buna fetelor!!!
Am devenit si eu pacienta dr. Tutunaru, convinsa fiind de cuvintele voastre de lauda. Va multumesc foarte mult!! Ma bucur ca v-am ascultat!

Chiar azi de dimineata am ajuns la consultatie, si discutand cu el, am aflat ca s-a autosesizat conducerea spitalului, deoarece are un numar prea mare de paciente, care nu vin prin "spital" (sa zic asa). De aceea de luna viitoare se vor impune taxe, pentru fiecare consultatie, pentru a acoperi cheltuielile pentru curent, apa, etc. Acum accesul la medic dupa ora 18 nu mai este permis, deoarece este "spital de protocol", si nu are voie orice. Dl. doctor nu era prea multumit de aceasta situatie si se gandeste sa-si deschida un cabinet particular.

M-am gandit ca va intereseaza astfel de informatii!!

O zi buna!
Steluta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Neata'!

Si eu ma gandeam cand se va intampla si asta! Eram sigura de reactia celorlalti medici...Cred ca dr. nostru are cele mai multe paciente, si asta datorita lui insusi, a felului in care le trateaza si cum isi face meseria(nu neaparat pt bani)!

Ba nene, ce oameni...si cand te gandesti cate femei au nevoie de ajutorul doctorului Tutunaru!
Daca ceea ce spui tu Steluta este adevarat, asta dovedeste inca o data ca dr este cel mai bun, sau, ma rog... printre cei mai buni.

Alte stiri, mai are cineva?

Pupici si o saptamana buna

Gabriela si Mariuca


Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Hai taci? Pai si io ce naiba ma fac ca nu pot sa ma prezint decat dupa 19 nu mai zic 18... Ce invidiosi. Vorba ta UKI, ma intrebam si eu cand se va intampla asta. Nasol cu cabinetul particular ca atunci chiar ca va trebui sa ne ia bani. Pe de alta parte poate e mai bine intr-un fel. Nu stiu inca in ce fel dar ma gandesc si revin. Nu stiu, zic si eu...

Andreea 22 sapt.
Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

salutare tuturor!
m-am lamurit cum e cu dr.tutunaru si cu cezariana. acum sunt linistita. nu ma poate convinge nimeni sa nasc natural, si in acest caz d-nul doctor face cezariana.
anul acesta ne casatorim, in iulie, dupa 9 ani de stat impreuna, si ne dorim cat mai repede un bb. de aceea ma informez si citesc cat mai multe despre sarcina si nastere. voi, cele de pe dc, m-ati ajutat foarte mult si va multumesc.

pupici pe burtici si ne mai auzim, caci eu intru zilnic pe dc
sa aveti bb-ei frumosi si sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by Androix

Hai taci? Pai si io ce naiba ma fac ca nu pot sa ma prezint decat dupa 19 nu mai zic 18...



Androix, eu cred ca cel mai bine e sa-l suni pe dl. doctor, si stabiliti impreuna ora de consultatie. Poate este o masura pe care o vor lua tot de luna viitoare.

Mult succes!!
Steluta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mika1 spune:

nasol....dar daca omul e bun, ce sa-i faci. sa fie toti ca el si ne distribuim ! dar nu!

si daca o sa se plateasca fiecare consultatie, eu tot pacienta lui vreau sa raman. clar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Mai fetelor...

Pai bine Cherry draga, in 9 ani... nimic? Nici o tentativa de bebe?Daca nu, apai sa stii ca dr. Tutunaru te poate ajuta!

Androix, pai intr-un fel poate e mai bine sa-si faca un cab parti si sa puna neshte tarife, daaaa din alea mai moderate!!
Ca asa, cand te duci la el si vezi ca nu vrea bani, parca nici nu mai stii ce sa-i mai duci, ca de: nu cunoastem gusturile omului...
Poate uneori nimeresti cu ceva care-i face placere, dar daca de ex duci si tu ca la doctor tigari si cafea? Acest doctor nu fumeaza si nu bea!!! Ce te faci? Asa, cu bani, isi face omu' treaba lui, ce vrea el.
Eu i-am dus odata(din lipsa de inspiratie, un ananas mare), si dr tare s-a amuzat. Si nici macar nu ma consulta pe mine, ci o prietena...da asa ca chestie;

Da' ma oftic asa ca omu' are succes, si altii sunt un po' invidiosi.

Hai, va pup, mai vorbim

Gabriela si Mariuca


Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Mergi la inceput