Dr. TUTUNARU (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Draga Nique!

felicitari pt bebe!

Pai daca te trimite la Dr. Iosup, nu e nevoie de programare cu 1 luna inainte... ca te primeste imediat. Stiu ei doctorii astia cand sa te trimita, don't worry!

Pupici de la Gabriela si Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nique15 spune:

Uki, multumesc frumos!
Eu am incredere deplina in dl doctor, nu m-am impacientat prea tare, dar m-au cam agitat niste cunostinte... si stii cum e cand apleci urechea la "babe" !

mamica si fetita!
sa-ti traiasca, sa se faca mare si frumoasa!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Ioana, ca uitasem... iti doresc sarcina usoara si fara probleme. Dr. Tutunaru are multe paciente si toate pot sa-ti povesteasca din experienta lor cu el, sunt sigura. Si mult mai actualizata decat as putea povesti eu, care deja sunt - history!

Hai, va pupam pe toate si va dorim o saptamana frumoasa

Gabriela si Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxit spune:

Pt. cristinamh: si eu am fost pe 07.01 la dr si cred ca stateai pe banca cu mine si cu sotul meu . Eu eram imbracata cu un cojoc iar sotul meu intr-un pulovar maro . Pe mine m-a chemat pe 14 la 10 si mi-a spus ca sarcina ar fi cam mica , nu nedezvoltata , doar cam mica cam pt 7 sapt si eu sunt in 10.

Roxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameron spune:

cristinamh> eu eram vineri la dr. tutunaru si cred ca am vazut baietelul acela dulce! Eu am stat in picioare langa calorifer, sunt tunsa scurt si aveam burtica cea mai mare..
Am sarcina de 32-33 saptamani..si bebe-ul este in prezantare pelvina, asta insemnand..cezariana ( chiar daca dl dr. nu era de acord initial,..acum se pare ca nu exista alta solutie daca ramane beb-ul asa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Toate bune si frumoase, vad ca pe aici majoritatea sinteti gravidutze, dar a avut cineva probleme de infertilitate si cu ajutorul dinsului le-a rezolvat fiind acum o viitoare mamica sau chiar mamica?

Cind spun probleme, asta inseamna PROBLEME(nu inchipuiri) nerezolvate de alti doctori in ani de investigatii.
Sau, daca nu le-a rezolvat v-a convins sa continuati cu un FIV, si unde? ce dr v-a recomandat?
Cu alte cuvinte ati iesit de la el plingind? sau sperind "mai e o sansa!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Buna, fetelor!
Dr. Tutunaru mai este de garda pe 17.01, apoi pe 22.01.Am intrebat eu la spital.Eu nu am mai fost la control de pe 19 decembrie si probabil voi mai ajunge pe 22 ianuarie.Atunci termin tratamentul pe care mi l-a prescris si tot atunci ma voi duce si la dr. Iosup.
Care dintre voi a mai discutat cu el despre nastere?

Clio si bebelusa
DPN 16 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

roxi, chiar langa mine?? cred ca stiu.... adica stiu cand s-a ocupat locul de langa mine...
cat despre bb... sper ca n-a stresat lumea pe-acolo, dar chiar nu am cum sa-l las acasa. adica nu am cu cine. tati venea direct de la servici, ca sa stea cu el... si acum a fost bine, ca dupa-amiaza ne mai potrivim a program, dar miercuri parca vad ca o sa-l ia cateva ore cu el! si ce-o sa se mai munceasca acolo!
cameron, uite ce coincidenta.... ma gandeam, daca era vara imi luam tricoul cu DC si in mod sigur spunea careva ceva!!! nu stateam o ora sa ne uitam una al alta...
cu bb eu zic sa mai ai rabdare putin. nu stii cum se apuca de tumbe in ultimele saptamani si-ti face o surpriza! daca sunt abia 33 de saptamani, mai e timp...
eu am plecat cu corabiile cam inecate de la spital, mai ca n-am bocit pe drum... ca-mi dadea doua variante rele, una mai rea ca cealalta... dar eu tot cred ca aia buna, care avea cele mai putine sanse, e cea corecta!

sa inteleg ca miercuri cu noaptea in cap nu-mi tine nimeni de urat?????


Cristina si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llizzie spune:

Buna Fetelor, mai stie cineva cand mai e de garda dl Doctor saptamana asta?
Multam fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llizzie spune:

Sorry, tot eu. Am vazut cand e de garda dl doctor. Nu mai dadusem refresh si nu aveam ultimele feedbackuri.

Mergi la inceput