ati pastrat legatura cu medicul de la nastere?

ati pastrat legatura cu medicul de la nastere? | Autor: dabi

Link direct la acest mesaj

Peste cateva zile facem 1 an si ne intrebam cum sa facem sa-i aratam medicului ca ii multumim pt. minunea pe care ne-a ajutat s-o aducem pe lume. Nu am avut probleme de nici un fel dupa nastere-cezariana- si nu ne-am mai vazut de la nastere, dar noi ii multumim in fiecare zi si am vrea sa stie si d-nul dr. Cum sa facem? Cu un telefon, un mesaj pe mobil sau sa-i facem o vizita? Sau cum altfel dar sa fie intr-un mod 'finut'?
Voi cum ati procedat?
Dabi si Andrei nazdravanul

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgescu oana spune:

eu am pastrat legatura cu dr si sunt foarte multumita in continuare dar daca as fi in locul tau i-as face o vizita cu copilasul si cu un buchet frumos sau i-as trimite un mail cu poze si cu multumiri

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

dabi, eu am pastrat "de nevoie" legatura cu medicul cu care am nascut pentru ca la nici jumate de an de la nastere am ramas din nou . Dar si daca nu ramaneam, tot as mai fi mers macar o data pe an la el la un control de rutina.
Asa ca cel mai bine fa-ti o programare in caz ca are un cabinet unde poti merge si daca vrei neaparat poti sa-l iei si pe pusti cu tine!


Mickyyy si Malina Ioana (31.03.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

si eu am pastrat legatura cu doctorul cu care am anscut, desi nu e in orasul meu. de ziua lui tudor i-am trimis lui si moasei cu care am nascut un banal mesaj pe telefon. dupa nici doua minute m-au sunat toti de la clinica si mi-au facut una din cele mai frumoase si emotionante surprize din ziua aia.
nu stiu cum sa faci, dar important e sa-i arati ca te gandesti si la el intr-un fel.
pupici si LA MULTI ANI puiului!!!

Andreea & Tudor (9 dec. 2003)
noi cu poze noi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Si noi am pastrat legatura cu medicul nostru!!
Cel mai bine e sa-i faci vizita cu copilul!

Sarbatori Fericite!
alina si Alex(22.11.2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Da, am pastrat legatura foarte stransa cu cel care a asistat la nasterea lui Anaïs. Cel din cauza e chiar sotzul meu. Nu ca ar fi el medic, dar asa a fost sa fie, sa fie singurul prezent in camera la momentul respectiv. Su cu soacra, care era in camera alaturata, am pastrat legatura

Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

eu am acelasi dr de 10 ani si ma duc de cel putin 2-3 ori pe an la el la control. de vorbit vorbim de sarbatori si cand ne mai aducem aminte. De nascut acum 7 ani nu am nascut cu el ca s-a inchis spitalul pt renovare cu 3 saptamani inainte de a naste. recunosc ca, cu dr cu care am nascut atunci nu am pastrat nici o legatura dar cand a implinit bebne un an i-am dus o sticla de bautura buna. la controalele dupa nastere m-am dus tot la dr meu si nu la cel cu care am nascut. a doua oara am nascut cu dr meu care e minunat din punct de vedere uman si profesional.

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
http://community.webshots.com/user/vanessaionescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Da, categoric. Eu mergeam de 4 ori pe an la vizite de rutina si asa voi continua si acum, la medicul cu care am nascut.

Leoaicele Daria & Giulia (16 august 2004)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Am avut norocul enorm sa nasc cu un doctor excelent care s-a purtat cu mine dupa cezariana ca si cu o printesa. Dna doctor care mi-a urmarit sarcina era la niste examene cand am nascut. Controalele de dupa operatie le-am facut la dansa, pentru ca el nu are cabinet si in spital e mai greu ...si mai urat.
Acum de sarbatori e un prilej bun pentru o vizita si o mica atentie, si mai ales pentru scuze ca nu am mai trecut pe la el.
Oricum, multumesc dl doctor ca m-ati ajutat sa aduc pe lume comoara mea cea mai de pret.
Sarbatori fericite!


bebelusa DARIA si mamica LAURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanak spune:

Si eu am vrut sa-l fac medicului meu care nu m-a asista la nastere, dar care mi-a urmarit sarcina (la care ma duc si acum la controlul de rutin) un mic cadou. Dupa ce m-am gandit mult si bine si nu am ajuns la un rezultat (nu doream sa-i dau un obiect de uz - cred ca are destule la caruta de bani pe care o castiga, sau bautura), m-am hotarat sa-i fac o felicitare cu poza Luciei, precizari gen data nasterii, ora greutate, lungimea, cine a fost maosa si un text mic in care sa-mi exprim multumirea. Cand i-am dus-o a ramas foarte placut surprins si mi-a deschis un dulap de vreo doi metrii lungime pe a carui usa erau lipite in interior numai poze de-ale beblusilor. A pus si felicitarea noastra la loc de cinste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Medicul care mi-a supravegheat sarcina nu a asistat si la nastere. Intre timp, primul si-a mutat cabinetul in alt oras, la controlul de dupa nastere am fost la altul, iar cel care a asistat la nastere era de fapt un medic de garda pe care nu-l mai vazusem niciodata inainte.

Cristina
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C

Mergi la inceput