ati pastrat legatura cu medicul de la nastere?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Da, ne-am vazut si pina a facut Ania un an. Iar la un an de la Marea Intilnire (Nasterea Aniei, evident ) am mers in vizita la ea la cabinet cu flori si cu copilul, evident . Apoi ne-am mai intilnit din cind in cind, am mai sunat-o de ziua ei sau la Sarbatori dar acuma e mai complicat sa mai tinem legatura pen ca s-a mutat tucma in Canada... si n-am inca adresa ei de email. Imi pare chiar foarte rau ca a plecat din Suceava pentru ca nu-s pe cine mai pot conta pentru bebe nr. 2.

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Fetelor si eu am pastrat legatura cu medicul meu care a fost alaturi de mine toata sarcina si la nastere. Un om de milioane si un exceptional profesionist. Dar ce fel de legatura? Am fost la control dupa nastere si mi-am dus fina la el, care e . Acum Stefan are 8 luni. Pana acum nu m-am gandit sa-i fac un cadou cand gazuta mea va face 1 an, dar mi se pare o idee super, super. Nu stiu daca i-as trimite un mesaj; cred ca o sa ma duc la el cu bebe si cu o sticla de ceva.
Oricum, fetelor, va multumesc pt idee.
si sarbatori fericite!

mariana tache, mamica lui Stefan (20.04.04).
http://community.webshots.com/user/tachemas - pozici.
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377 - O poveste de suflet.

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolassa spune:

Nici eu nu am pastrat legatura cu dr. cu care am nascut desi as fi dorit lucrul acesta ...
Dr. mea e f. ocupata si o gasesc cu greu...
Recunosc ca daca as fi avut o problema sigur as fi gasit-o
Fetita mea are 5 luni si sper ca pana sa implineasca un an sa merg sa vada ce scumpete de copil a adus pe lume ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

quote:
Originally posted by oLo

Da, am pastrat legatura foarte stransa cu cel care a asistat la nasterea lui Anaïs. Cel din cauza e chiar sotzul meu. Nu ca ar fi el medic, dar asa a fost sa fie, sa fie singurul prezent in camera la momentul respectiv. Su cu soacra, care era in camera alaturata, am pastrat legatura

Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma



Draga oLo,
Si eu am pastrat legatura cu "medicul" de la nastere tot din aceleasi motive ca si tine. Numai ca eu nu am mai apucat sa ajung in pat. Am ramas in cada si am nascut acolo...
Soacra-mea care venise sa stea cu fetita cea mare in timp noi trebuia sa mergem la maternitate, aproape ca a lesinat cind i s-a pus un ghemotoc invelit in prosoape rosii in brate

Sivi - mami de doua printzese

Mergi la inceput