Salvati-l pe Mihaita !

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Asa cum am promis, si cu scuzele de rigoare pentru intarziere dar mai ales pentru eventualele greseli:

The life of an 11 month old child is in great danger

After 7 long years of waiting, the wish of the Hogas family from Iasi came true. This year, on the 24th of January their son, Mihai Alexandru, was born. But he parents’ joy did not last long because the baby was born with a severe disease which asks for an urgent operation.

The Operation

“In order to live, our child needs a liver transplant operation. Mihai’s diagnose is arthresis of biliary intraliver and extraliver ways as well as secondary liver cirrhosis, a malformation which endagers his life every day that passes by. The lack of these liver ways makes the elimination of bilirubin impossible and this substance poisons the liver and the entire blood circulation. It also affects his spleen which has increased its dimensions considerably until now” says Mihai’s mother, Gabriela Hogas, sadly. The situation is even more severe, because Mihai was born with a totally different blood group than any other family member. “We have to ask people with a great soul and a kind heart for help, people which are also very healthy and want to donate our child a small part of their liver to save his life. He needs a small part of the left lobe of the liver from a person with the blood group 01 positive” says Gabriela. The family is also ready to look for help at a clinic abroad. Unfortunately the costs for such an operation are very high, so that in the Saint Luc clinic in Brussels it costs 85,000 Euro and in Paris 100,000 Euro. But the parents refuse no opportunity or project which might save their son.

For those who want to make a little wonder for Mihaita, his mother opened an account at BCR:
• LEI: RO28RNCB3200000549530001
• EURO: RO98RNCB3200000549530002
• USD: RO71RNCB3200000549530003

Account owner: Gabriela Hogas, Mihai’s mother.

Apropo, nu stie nimeni de unde as putea procura un dictionar medical roman-german, respectiv roman-englez?

I wish I were an angel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

fetelor am vb la bcr iasi cu directorul financiar iliescu si mi-a zis sa faca gabriela o hartiuta in care sa specifice conturile , numele bineinteles si rugamintea de a fi scutita de plata comisioanelor la retragere. pt. ca la depunere nu percep.
in schimb la retragere te rup in doua.
a fost foarte amabil si o asteapta azi pt. cerere.
am sunat-o pe gabriela, i-am spous si va da o fuguta dupa ce da papa la mihaita cel mic.

pupici si numai bine

SARBATORI FERICITE ALATURI DE CEI DRAGI!

Cu dragoste

Andreea mami lui Theo & Florin poze


Salvati-l pe Mihaita!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38225

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Dragii mei prieteni,

Sa va mai spun din noutati. Andreea, care este o scumpa si fiecare telefon al ei este o bucurie pentru mine, m-a trimis la BCR pentru a scapa de comisioane. Ascultatoare cum sunt i-am dat intai papita lui Mihaita care este o intreaga aventura, apoi am scris o adresa, am fost la directorul financiar de acolo si el m-a indreptat spre registratura oficiala spunandu-mi ca va incerca sa ma ajute in aceasta problema. Doamne ajuta ! Mai salvam cateva milioane, sa speram.

Am cerut extrasul bancar al situatiei lui Mihaita si am vazut 88.600.000 lei si 250 Euro. La mai multi sa dea Domnul ! Am vazut in extras persoane care au donat si 100.000 lei si vreau sa le multumesc din suflet pentru efortul pe care l-au facut. Mersul la banca si statul la coada pot descuraja aproape pe oricine. Asta ca sa vedeti ca sunt multe persoane speciale care te fac sa nu iti pierzi speranta. Multumiri si recunostinta sincera.

Roxana, voi mai incerca cu emailul dar primesc mereu failure. M-am gandit la o solutie. Sper sa mearga dar va trebui sa ma ajuti sa reconstitui scrisoarea initiala. Detalii pe mail.

Referitor la analizele doamnei din Bucuresti care vrea sa doneze ficatel pentru Mihaita. Daca poti Andreea te rog ajuta-ma tu. Sau cine ne mai aude? In Iasi aveam posibilitatea sa o ajut eu dar in Bucuresti nu am relatii si aproape oriunde merg deschid greu usile.
Repet: este nevoie de grupa sanguina si Rh
analizele complete de sange
markerii virali pentru virusii hepatici A, B, C, D.

Sa auzim numai de bine.
Gabrielle, mama lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Multumesc pentru traducere. Sa-mi fie rusine ca nu stiu nici macar atat. Sa-mi traduc propria scrisoare. Felicitari tie !
Gabrielle, mama lui Mihaita

You are an angel !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Am primit mailurile tale Gabriela. Sper din tot sufletul sa sensibilizez pe cineva...oricum situatia nu e roz, fiindca la sfarsit de an firmele spun ca si-au cam terminat banii de sponsorizari .

Serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Draga Roxana,
Poate ca situatia va fi roz cat de curand si pentru noi deoarece anul acusica trece si cine stie, la inceput de an poate vom avea sanse mai mari. Nu renunta.
Multumim pentru tot. Noi continuam lupta.
Gabrielle, mama lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Gabriela,
O sa incerc si eu zilele acestea sa depun bani in contul tau pentru Mihaita.
Sa de bunul Dumnezeu sa fie totul bine si sa ne bucuram sa auzim ca operatia a fost un succes.
Pana atunci Craciun fericit! si La multi ani!
Nu va pierdeti speranta,Dumnezeu exista si El are grija de acesti ingerasi nevinovati!
cu drag,

Violeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

quote:
Originally posted by gabriela hogas

Dragii mei prieteni,

[...]
Am cerut extrasul bancar al situatiei lui Mihaita si am vazut 88.600.000 lei si 250 Euro. La mai multi sa dea Domnul ! Am vazut in extras persoane care au donat si 100.000 lei si vreau sa le multumesc din suflet pentru efortul pe care l-au facut. Mersul la banca si statul la coada pot descuraja aproape pe oricine. Asta ca sa vedeti ca sunt multe persoane speciale care te fac sa nu iti pierzi speranta. Multumiri si recunostinta sincera.
[...]

Sa auzim numai de bine.
Gabrielle, mama lui Mihaita




Ma bucur sa aflu ca e-mail-urile noastre au, totusi, ecou !
Multa sanatate si sa auzim numai de bine !

Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

Sarbatori fericite !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Gabriela, am trimis citiva banuti pentru Mihaita printr-un prieten care soseste maine in Romania. Banii or sa fie depusi direct in cont.

Iti doresc Sarbatori Fericite si Bunul Dumnezeu sa va indeplineasca toate gandurile bune.

Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Dragele mele Lili si Violeta,
Multumesc pentru bani. Sunt bineveniti.
Va doresc si voua Sarbatori Fericite si un Craciun frumos si linistit.
Ne rugam neincetat ca bunul Dumnezeu sa ne dea putere sa luptam mai departe si sa ne bucuram de micutul nostru. Daca nu ar fi Dumnezeu am fi fost demult cazuti in deznadejde si in disperare. Este o stare cumplita in care esti in stare de orice prostie numai sa inceteze durerea. Sa ne fereasca Dumnezeu pe toti de disperare si de durerea sufletului.
Gabriela, mama lui Mihaita

Mergi la inceput