Cu ce ma imbrac de logodna???

Cu ce ma imbrac de logodna??? | Autor: anaemi

Link direct la acest mesaj

AM O MARE PROBLEMA ! sunt impreuna cu prietenul meu de 4 ani si in martie ne-am hotarat sa ne logodim (nunta inca nu putem sa o facem pt ca nu avem unde sa stam,inca nu suntem "pe banii nostri",bla,bla,bla ;insa nu asta este problema) problema este:CU CE O SA MA IMBRAC???
MA PUTETZI AJUTA?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Buna.

Nu stiu exact ce spune protocolul, dar pot sa-ti spun ce am vazut la o logodna.

Logodnica era imbracata intr-un compleu alb (fusta pana putin peste genunchi si sacou pe corp), cu palarie, geanta si pantofi albi.

Deci cred ca un compleu dintr-un material deosebit, discret (nu ff impopotonat) si de culori deschise ar fi foarte potrivit.
Iar o palarie in ton da o nota de eleganta si rafinament.
Mare atentie si la accesorii (geanta, pantofi).

Numai bine.

Ruxandra & Matei (ianuarie 2002) & sotul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

eu am imbracat un compleu, pantaloni cu sacou (negre cu dungute subtirele) si camasa roz... am vrut sa fie ceva discret, comod, casual si totusi nu prea...

te poti uita la pozicile mele..

http://community.webshots.com/user/tora97

"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

cu ce vrea muschiul tau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

raspuns corect: Bic
eu am fost imbracata cu fusta neagra, sacou negru cu dungute alebe si bluza roz asortata cu o esarfa roz, plus un buchet imens cu flori roz, primit in dar de la nas.
depinde de cum ai tu chef sa te imbraci!


So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Eu am avut logodna in aprilie, anul acesta. Am avut un deux-pieces rosu iar sotul meu un costum. Uite aici poze:

http://community.webshots.com/album/138827520RwHyXx

Gabitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

Salutare tuturor!
Anaemi, vad din profilul tau ca ai 19 ani.
Pai draga mea, imbraca-te cu orice, ca sigur o sa-ti stea bine!
Eu in locul tau nu m-as imbraca in costum.
Eu in martie o sa am cununia civila si uite cum m-am gandit sa ma imbrac: intr-o rochie diafana intr-o culoare pastelata, pana putin sub genunchi, cu bretelute. Si cu un sacouas scurt pana sub sani, cu maneci lungi sau scurte (maneci sa fie). Ca probabil o sa fie mai frig in martie.
Si cu pantofiori de aceeasi culoare cu a rochiei.
Imm, ce zici? Nu-i frumos?
Mai bine rochie decat costum. Doar e o ocazie festiva.

miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Ana draga, la 19 ani o sa-ti stea bine orice ai pune, o sa stralucesti prin tine, nu neaparat prin haine! Desigur, poti alege o tinuta care sa fie adaptata evenimentului, dar si varstei tale. Ceva cat de cat elegant, dar comod si in care sa te simti bine. Si eu as opta pentru o rochita si un taior, dar in final tu alegi ceva care sa te reprezinte si in care sa te simti tu insati, cu alte cuvinte "sa-ti asumi tinuta".
Sunt impotriva tinutelor care te fac sa te simti stanjenita din oricare motiv, fie ca nu te avantajeaza, fie ca tragi de ele permanent ca sa stea unde trebuie, fie ca pur si simplu nu sunt in stilul tau.
Multa fericire si o logodna frumoasa iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinutza spune:

Lamuriti-ma si pe mine: Ce-i aia logodna??? ca-s mai inculta, eu stiu de stare civila si de nunta, se mai face inca o treaba?? nu-mi dati in cap ca nu stiu, da' o intreb pe mama cand merg acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Mie imi plac compleurile cu rochie fara mineci si taior pe deasupra,sint f. sic.

www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

logodna este,ca sa spun asa, jumatate din nunta.Unii prefera sa o faca o da ta cu nunta iar altii prefera sa o faca inainte .Parintele face o slujba si esti aproape casatorita si cand ai bani faci si nunta.

Mergi la inceput