La France (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Mi-am tot framantat creierii sa scriu ceva inteligent, profund si consistent. Nu pot!!! Crez ca m-am rablagit (sau am fost asa dintotdeauna).

Cer autorizatzie sa scriu aiureli, sa bag mesaje la 'shto . Se aproba? Sau ma datzi afara???

Eu la alegeri nu merg, am mai zis! Dar pot veni la o intalnire daca vretzi. Intr-un loc mai putin aglomerat decat ambasada. Tineti-ma si pe mine la curent cu ce va hotaratzi.

Oana, nu uita ca ti-am zis sa nasti pe 12!!! Nu ma face de ras :D

Varza iau de la sârbii de la Chateau d'Eaux. Am mai gasit pe unii in 20e. Am gasit castravetzi muratzi in sare la Auchan, la raionul de produse exotice. Castravetzii-s polonezi ;)

Emma ma innebuneste cu Perh Noel . Doarme numai cu catalogul Fnac, pe care e desenat un mos cam ciudat, cu antena. Pare extraterestru mai degraba, decat Père Noel. Si eu abia astept sa vina mosu. Sa vad ce cadouri imi aduce :D Inca mai sper la o prima :D


pupi la lume!





Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Oana m-am razganit! Vezi sa nasti dupa 22 sa iasa capricorn flacaul! Ca-s tare desteptzi capricornii. Zau asa! Uitati-va la mine!!!

Eu am zis 12 des ca-i luna neagra. Si cand isi baga luna coada , se intampla ceva... Tot asa de bine potzi sa nasti si pe 26 dec. Ca-i luna alba ;) Seb alege! Pe 26 e deja capricorn! Scrisese una dintre noi un measaj despre Luna. O Mihaela parca (eu nu, sigur).

Inca o data pupi,

Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Hihihi, oLo, pe mine chiar ma amuza mesajele tale! As vrea sa nasc pe 12, poate luna aia plina se gandeste si la Seb al meu. Chiar daca nu a terminat tati casa, cand o sa fiu in spital intra in priza. Sac! Asa povesti as citi mereu, despre copilitzele tale, ca sunt mortale!

Corina, ce sa fac, Seb alege data pana la urma! Si vad ca se cam joaca cu nervii mei si ai vostri!

Mik, Seb e cu capul la iesire, ma apasa acolo jos, de imi vine sa fac pe mine. Astea sunt semne de nastere?

Geo, eu nu m-am suparat, eu nu ma supar, de ce oare? Ca se supara Seb dupa aia.

Pupici!

oana si bebitza din burtica (36s+)
"Si maine mai este o zi..."

http://community.webshots.com/user/oanacretu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

quote:
Originally posted by oana cretu
Mik, Seb e cu capul la iesire, ma apasa acolo jos, de imi vine sa fac pe mine. Astea sunt semne de nastere?


oana si bebitza din burtica (36s+)
"Si maine mai este o zi..."

http://community.webshots.com/user/oanacretu




Inca nu Oana, inseamna ca e bine angajat. Afacerea poate sa mai dureze si 4 saptamini !

Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Ok, Mik. Daca e pe asa, sa fie cump au zis ei, pe 5 ianuarie si gata. Nu ma mai gandesc ca si asa sunt intre ciocan si nicovala ca as vrea sa nasc innainte de sarbatori, ca tati trebuie sa termina de zugravit...Asa ca...Sa fie dupa Revelion, daca asa vrea el.

oana si bebitza din burtica (36s+)
"Si maine mai este o zi..."

http://community.webshots.com/user/oanacretu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Olo,poti sa vii ,noi ne intilnim la ora 10:00 la arcul ala,linga ambasada,chiar unde incepe Rue de L'Exposition!
Si Anna il iubeste pe Macun( Mos Craciun!!)!!Imi spune de fiecare data cind vede o lumina sau o stea pe strada ,iar acum ca tati ne-a adus bradul e nebunie totala,trebuie sa il impodobim ca m-a zapacit!

Va pup si abia astept sa ne vedem!

Corina si Anna nazdravana!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Mirunda, logica ta mi se pare imbatabila! Stiu ca daca i-as cere bani in plus, mi i-ar da ! Dar nu pot sa cer !!!
Seful meu nu mi-a dat nici o data un motiv sa vreau sa plec in alta parte.
Totul se petrece bine la serviciu, imi plac conditiile de lucru, seful meu nu ma bate la cap, colegi n-am (suntem doar el si cu mine, el mai mult plecat, iar din cand in cand avem cate un stagiar). Ma organizez cum vreau, totul e sa-mi fac treaba… Un asa loc caldut nu stiu daca as gasi in alta parte. Deci nu pot sa-l « parasesc » fara motiv. Iar motive nu-mi da. Mi-e greu, pe de alta parte, si sa-i cer marirea de salariu, fiindca stiu ca atunci cand m-a angajat mi-a oferit un salariu mai bun decat al altor secretare cu vechime. Sarcinile sunt tot aceleasi ca acum 3 ani, doar eu am devenit mai eficienta. Iar in plus nu are ce sa-mi dea sa fac… Nu mai sunt debutanta, asta-i clar, iar volumul de munca e acelasi…. Rezulta timp liber mai mult, din cand in cand (la serviciu).
Nu e rau, asta-mi permite sa mai trag cu ochiul la ce mai faceti, ce mai spuneti…


« C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. »
La Rochefoucauld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo spune:

Pai, Oana daca te superi pe mine nu mai vezi nici pliculetele cu bors si nici praful de mici si daca ai pofta nu ai decat sa te deplasezi sa vii la mine sa mananci
Lu.more, se pare ca ai un servici excelent dar sanse de avasare , nici vorba, decat daca il detronezi pe sef... depinde ce vrei... vrei sa ramai toata viata la serviciul asta sau vrei sa te muti in alta parte unde sunt si riscuri...dar poate si avantaje...Depinde de tine, daca mai vrei sa te bati...sau esti foarte bine cum esti acum...In locul tau... m-as multumi cu un loc caldut si bun si m-as bucura ca nu vin acasa plina de nervi la familia mea, chiar daca as lua dublu...
M-am dat si eu cu parerea...ca sa ma aflu in treaba ...

"In dragoste nu exista carpituri. Ori e un intreg absolut, curat, ori nu e nimic"I. Vulpescu
"Iadul este calvarul de a nu fi in stare sa iubesti" Dostoievki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

quote:
Originally posted by lu.more

Mirunda, logica ta mi se pare imbatabila! Stiu ca daca i-as cere bani in plus, mi i-ar da ! Dar nu pot sa cer !!!
Seful meu nu mi-a dat nici o data un motiv sa vreau sa plec in alta parte.
Totul se petrece bine la serviciu, imi plac conditiile de lucru, seful meu nu ma bate la cap, colegi n-am (suntem doar el si cu mine, el mai mult plecat, iar din cand in cand avem cate un stagiar). Ma organizez cum vreau, totul e sa-mi fac treaba… Un asa loc caldut nu stiu daca as gasi in alta parte. Deci nu pot sa-l « parasesc » fara motiv. Iar motive nu-mi da. Mi-e greu, pe de alta parte, si sa-i cer marirea de salariu, fiindca stiu ca atunci cand m-a angajat mi-a oferit un salariu mai bun decat al altor secretare cu vechime. Sarcinile sunt tot aceleasi ca acum 3 ani, doar eu am devenit mai eficienta. Iar in plus nu are ce sa-mi dea sa fac… Nu mai sunt debutanta, asta-i clar, iar volumul de munca e acelasi…. Rezulta timp liber mai mult, din cand in cand (la serviciu).
Nu e rau, asta-mi permite sa mai trag cu ochiul la ce mai faceti, ce mai spuneti…


« C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. »
La Rochefoucauld




dupa cite spui, s-ar putea chiar ca el sa nici nu se fi gindit vreo clipa ca esti nemultumita de salariul actual. Poate ca daca ii spui ca si tu ai o "cerere" la Mos Craciun isi da seama unde bate apropoul?

Toulouse, la ville rose

http://ginsengclan.free.fr/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Geo, promit ca ma supar dupa ce mi le aduci! Asta ca sa mi le si aduci si sa vin si la tine sa mananc, pe langa! Dar hai mai repede, ca deja mi-e foame!

Fetelor, ce se face la cursurile pregatitoare pentru nastere, ca maine ma duc si sunt curioasa? Ca nu prea m-as duce...daca e ceva neinteresant.

oana si bebitza din burtica (36s+)
"Si maine mai este o zi..."

http://community.webshots.com/user/oanacretu

Mergi la inceput