Mamici de iulie - august 2005 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raducu spune:

Buna fetele,
...am racit si nu mai pot de frica. Am frisoane si mainile reci. De unde mai ieri ziceam ca ma simt bine acum na ca trebuie sa trec prin asta. Ce sa iau?
Ma dor sanii si am dureri de burtica si ma tem sa nu fac febra, ca am auzit ca poti sa pierzi sarcina de la asta. Tusesc, e drept dar parca imi trece cand beau ceai cu lamaie.

Referitor la tigari si cafea sunt paralela. Cafeaua nu-mi place asa ca m-am scos iar de tigari m-am lasat din vara si nici atunci nu fumam eu prea mult una doua pe saptamana.

Ioana si Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Buna dimineata fetele! si bb-ilor aferenti !
Monica trece-ma si pe mine te rog la mamici de august....UM 8 NOV...DPN 14 AUG......Sper c-am calculat bine...de fapt a calculat programelul ala Cand vine barza.



Irda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dimineata,
Irda,scuze ca te-am botezat ieri ( din graba am scris Inda).
Cum va simtiti azi? Eu sunt fara chef de lucru, dar am atata treaba si va trebui sa ma mobilizez cumva. Am sa incerc sa ascult sfatul vostru cu tigarile, dovada ca de o saptamana fumez cel mult 5 si de trei zile am redus la 4,sper sa reusesc sa le elimin....Vin sarbatorile si nu stiu ce sa-i cumpar sotului meu; euas vrea pt rev o rochie crosetata, mi s-a pus pata pe lucruri tricotate, crosetate, vreau ceva largut, chiar daca nu am burta nu stiu cat de mare, de fapt e ca si atunci cand eram balonata inainte de sarcina;
de abia astept sa creasca burtica si sa-i simt primele miscari....
Acum va las ca am treaba, dar mai revin azi
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorel spune:

Monica te rog sa ma treci si pe mine la mamici de iulie 2005. UM 02.10.2004, DPN 08.07.2004.
Referitor la cafea. Eram o super bautoare de cafea inainte de sarcina. De fumat nu am fumat niciodata. Acum ma chinui efectiv cu 2-3 cafelute/ saptamana. Dar ...... sunt in permanenta adormita. Nu mai sunt in stare de nimic. Nici la servici nu ma mai pot concentra. Ce sa fac. Mi-e somn tot timpul. Vreau ceva alternative. Salvati-ma. Sa fie chiar ata de nociva cafeaua pt. bb?
Referitor la Doctori: Eu sunt din Fagaras si as vrea sa consult un doctor din Bucuresti - pt. linistea mea. Ce stiti despre dr. PUIA? (pt. cele din bucuresti)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

UM 27 octombrie 2004
DPN 06-15 August 2005

Sanatate multa la mamici si bebici si sa ne regesim dupa 9 luni tot cu atati bebe...

Cum sa ma descurc eu cu copilu de 4 ani care vrea sa se joace cu mine... imi sare in spate ... si vrea sa ne luptam... Uneori imi este tare teama sa nu-l marginalizez pe el... Nu vreau o sarcina si un alt copil din care cel mare sa fie frustrat.
Sper insa ca voi trece cu bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

quote:
Originally posted by Monica-Elena

quote:
Originally posted by Monica-Elena

IULIE:

bubulicamica..................................UM 24 09,............DPN2 iulie 2005.

Cris Ciurea....................................UM 24.09,.........DPN 2 iulie.

pisi_ella ....................................UM 27.09............DPN ?

bebestrumfitza..................................UM: 1.10.2004..........DPN:29 iulie 2005

geaninaelena.....................................UM 03.10..........DPN10 iulie 2005

Orca............................................UM: 7 10.2004;.......DPN?

corbioana.........................................UM 7.10.............. DPN 16 iulie.2005

Monicutz.........................................UM 8.10..............DPN 15 iulie

Albinutzza......................................UM11.10 ...........DPN?

Lory2004...................... .................UM 14.10.............DPN?

BB23..........................................UM 15.10 2004 ........DPN:22 iul 2005,

MONAI...........................................UM 17.10.2004 .........DPN?

laura-s..........................................UM18.10.2004 ..........DPN?

JoyJ...........................................UM: 24.10 ................DPN?

letitia maria...................................UM: 26.10.2004.............DPN?

gabirus...........................................UM 31.10.2004...........DPN?

totha.............................................UM?.................DPN 5iulie2005

Katya........................................................UM 23.10....................DPN?

Monica-Elena..............................ET 25.10,...........DPN 25 iulie 2005,DR Denisa Protopopescu

Sorel....................................UM 2.10.2004.........DPN 8.7.2005

Delia Grozav.........................UM 12.10.2004.............DPN 20.iulie 2005

AUGUST :

raducu................................................UM 30.10.2004 ..................DPN:6 august2005

Anis.........................................ET 16.11,............DPN 12 august 2005 ,dr Niculescu,Giulesti

roxit.......................................UM:04.11.2004..........DPN:14 august 2005

Irdra.......................................Um 8.11.2004...........DPN 14 august 2005

Filofteia..................................UM 27.10.2004............DPN 6-15. 8 2005

Lauion............ET 22.11........DPN

Lui..............ET 22.11.........DPN

Andan.............................DPN 15 august 2005

DATE INCOMPLETE:

adelau................................................UM? ...................DPN ?

cin.......................................................UM?...................DPN 6 august.2005

peca........................................................UM? ....................DPN?




Monica, DPN 25 iulie 2005 dr DENISA PROTOPOPESCU
Esentele tari se tin in sticlute mici.



Monica, DPN 25 iulie 2005 dr DENISA PROTOPOPESCU
Esentele tari se tin in sticlute mici.



Monica, DPN 25 iulie 2005 dr DENISA PROTOPOPESCU
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Avea dreptate Anis cu linistea de aici, parca toata lumea doarme.
Sa vedeti la aspirante ce agitatie este!!!! dar poate e normal asa, sa fim mai obosite acum ca ne-am vazut visul implinit, cel putin pe jumatate, ca eu intotdeauna ceream de la Doamne Doamne un bebic sanatos; sper sa nu avem probleme, dar daca suntem cuminti nu vor fi probleme....
Completati va rog si la mine DPN 25 IULIE 2005.
mERCI
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Buna fetelor! Laura, daca e liniste, probabil ca lumea dormiteaza ca si mine de altfel, abia astept sa plec de la serviciu si sa ma uit la un film ceva ca de papa am facut am scapat. :))
Cred ca multora dintre noi le e somn in timpul zilei, sau ma rog starea aceea de somnolenta care se mai traduce si cu un MARE CHEF DE NIMIC eu una sunt asa!
Si apoi daca e liniste e bine ca nu sunt probleme. Vai de noi cand avem cate o mica durere de burtica sa vezi cum sarim toate sa analizam problema. Asa ca sa speram cat mai putine probleme!
Pupici,
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory2004 spune:

Eu sincera sa fiu ma bucur ca este liniste pe aici...adevarul este, ca mai ales la inceputul sarcinii, toata lumea are nevoie de liniste...si inca ceva daca e liniste inseamna ca nu-s prombleme mari...in afara poate de dureri de burticuta, dureri de sani, greturi ...etc
Eu maine ma duc la echo sa-l vad pe bebe...si sper din tot sufletul sa fie bine ...ca mami face tot ce este posibil ca sa creasca mare si voinic.
Eu de astazi m-am gandit sa-mi tin un jurnal... in care sa-mi pun cateva ganduri (inclusiv poze cu bebe de la echo)...ca sa vada si bebe cand va creste ....cat este de asteptat si dorit ...

Pupici si asteptam vesti bune de la toate viitoarele mamici de iulie-august 2005

Lory

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Buna gavidutelor!

Am vazut ca ne-am inmultit si va urez la toate sarcina usoara.Eu ma lupt in continuare cu greturile si varaturile desi azi mi-a zis cineva ca toata chestia asta e psihica si ca nu exista decat in inchipuirea mea. Auzi invidioasele.....
Datele mele:U.M.:12.10, DPN:20 iulie
Va pup si ne mai vedem


dede

Mergi la inceput