Miresele anului 2005 (5)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinutza spune:

Nu prea am ce cauta pe aici, aveam insa un sfat: Nu aruncati porumbei la nunta!!! (sper ca n-ati mai vazut-o)
www.resursadefun.ro/gi26_Nu-arunca-porumbei-la-nunta.htm" target="_blank">http://www.resursadefun.ro/gi26_Nu-arunca-porumbei-la-nunta.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenaxxx spune:

bulinutza , am ras cu lacrimi :-). Super faza..Bine ca nu am avut parte de asa ceva. Chiar ma intristasem cand am citit "Nu aruncati porumbei la nunta!!!" , noi am avut porumbei si a fost un moment unic...pupici :-))

http://community.webshots.com/user/serenaxx100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Pt Miezure, tu ai pus la socoteala husele 200 euro pt 150 de pers? Nu e prea putin, Din cate stiu costa cam 2 euro/scaun.Iar legat de fotograf si cameraman, am crezut ca unul costa in jur de 150-200 euro. Deci nu cred ca amandoi fac 200 euro.
Daca ai pe cineva care iti ia doar atat si sunt buni, da-mi si mie un PM. Merci.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Fetele dragele,

Mi s-a mai luat si mie o greutate (si de pe inima, si din portofel...). Mi-am luat DJ, fotograf, cameraman, am comandat pana si cocardele de pus in piept pentru invitati (in afara de cele pentru miri, nasi si socrii, care vor fi naturale) si mi-am dus si la bijutier sa fac verighetele. Restaurantul e stabilit, meniul ales... mai am doar problema cu hainutzele, bautura alcoolica, invitatiile, aranjamentele florale (de care nici ca ma agit pana in luna mai ) si... petrecerea burlacelor!!

Pupici !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Aoleoooooo... mi-ai adus aminte de "cei trei" (DJ, fotograf, cameraman). Nici eu nu o sa am liniste pana nu rezolv si aspectul asta...Deocamdata nu m-am agitat pt ca am inteles ca e prea devreme sa vorbesc cu ei, dar acum cand te-am auzit pe tine...iar am intrat in panica.



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pufishor spune:

buna sa va fie inima miresici!!!!

in sfarsit am si eu putintel timp sa va mai spun ce-am realizat.

in primul rand pls rectificarea datei si restaurantului....a aparut calendarul ortodox pe anul 2005 si e sigur: pe 25 iunie nu e post ...asa ca data final 25 iunie Restaurantul Caraffa Iasi.

pentru elata....daca va grabiti aveti mari sanse sa gasiti la multe restaurante liber pe 25 iunie pentru ca multi au evitat data din cauza postului Sf. Petru si Pavel...

in al doilea rand ...week-endul asta am fost la bucuresti si am gasit cate ceva pentru nunta...dar in cea mai mare parte am fost dezamagita de faptul ca pozele, ma refer la rochii, nu corespund cu realitatea decat in masura de 50%. oricum ne vedem in martie la targul de nunti. apropo, mi-a zis o tipa de la salonul gabriela ca ar mai fi un targ la sofitel inaintea celui de la mariot. stiti ceva de asta???
as vrea sa va mai spun ca am observat o diferenta de pret la magazinul alb si negru din bucuresti/unirea, cam mare dupa parerea mea, fata de cel din iasi. nu m-am uitat la rochii ca sunt prea multe, dar este un costum care la noi costa 12 mil si la unirea era 14 mil si ceva...totusi o diferenta de aproape 3 mil este cam mare (adica aproape un costum normal ca sa zic asa).

in al treilea rand...as vrea sa pot fi si eu linistita cu biserica....da la noi au zis ca e prea devreme ca sa facem rezervare ca sa mai asteptam vreo 2 luni

cam atat deocamdata...cand imi mai aduc aminte va mai spun

pupici si o saptamana cat mai buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns before-after spune:

Draga Pufishor, targul de la Sofitel, din cate stiu eu, este foarte restrans ca si marfa, si mult mai scump ca cel de la Marriot. Cel putin asa a fost anul acesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

Am revenit si eu!
Am sa iti raspund, vmariejeane.
Eu stiu ca se gasesc huse de scaune la 1, 50 de euro si am banuit ca ne-or face si noua ceva reducere pentru ca sunt asa multe.
Iar despre cameraman si fotograf inca nu stiu precis dar se pare ca are viitorul meu sotior un prieten care se ocupa cu asa ceva si care cica ne-ar lua mai ieftin. Si apoi mai am si eu un prieten care se ocupa tot cu asta, dar care e in Bacau. Mi-a promis ca daca nu gasesc si nu gasesc pe nimeni aici, in Bucuresti, vine el si imi filmeaza la pret de cadou.
Asa ca...de asta am zis ca o sa ma coste doar atat.
Am vazut ca vorbeati de targurile de nunti. Eu stiu ca sunt vreo 4: la Mariott (15-17 martie), la Hilton (in februarie), la Sofitel si la Romexpo.
Si eu le astept. Cu nerabdare!
Altceva...toate bune!

miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Pupici miresici!
vreau si eu la tirgul de nunti!!!!!!

si mai vreau sa va spun ca viitorul sot s-a mobilizat si a cumparat o parte din bautura (aperitiv) asa ca pot sa ma mai laud si eu cu ceva!

Dar va mai sacai si eu un pic..ca ma supara "scumpii" mei cumnati sa va povestesc ceva: viitoarea mea soacra care e o scumpa a dorit intr-o simbata sa fim cu totii la ei la masa - adica eu cu al meu si fratele sau cu prietena. Fapt care se intimpla pentru prima oara in doi ani de zile, avind in vedere ca ei au muncit prin strainatate. Si sa va spun acum, ca v-am ametit de tot ...cumnatii mei credeau ca ne-am adunat cu totii ca sa le dam invitatiile la nunta

Eu am fost socata ..si in prima faza nu am putut sa le spun decit ca mai sunt 6 luni pina la nunta si ca invitatiile se dau cam cu o luna inainte , vorba unei prietene stau si ma intreb daca nu le dau invitatii - fiind rude apropiate - nu vor veni sau sa fiu "draguta" si sa-i dau doar ei o invitaie, ca doar nu face parte din familie
As fi prea rea????

Pupici

roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana-paula spune:

Buna, fetele!
Hai ca am tras chiulul tare de tot.asta merit, dar sper sa nu primesc...Ne-am hotarat si noi pana la urma asupra datei:30 iulie.Acum sper sa nu fie vre-o probl. la restaurant ca abia sapt viitoare o sa vb acolo.
Mi-a venit o idee.Ati fost cumva la targul de cadouri de la TNB?Am vazut acolo un stand al unei tipe care facea bijuterii din cristale Swarovski.Mi-au placut mult si cred ca o sa apelez la ea pentru bijuteriile de la nunta.Voi ce parere aveti?Adica cred ca nu m-ar duce asa de mult si sunt deosebite(mi-am luat deja niste cercei).Am luat o carte de vizita pentru ca nu au magazin, insa au spus ca vor participa la toate targurile de cadouri.Voi ce o sa purtati?
Pupici si Sarbatori Fericite pentru ca eu voi pleca acasa si vom mai "vorbi" la anul!

Mergi la inceput