Miresele anului 2005 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Dragele mele, am si eu o intrebare...

Cum e bine sa fie tortul de la nunta ? Din ciocolata, din frisca, din fructe.... Intreb pentru ca vreau sa fie un tort usor, care sa poata fi mancat dupa toate bunatatile de peste noapte . MIe imi place foarte mult un tort cu blat insiropat, visine si nuci caramelizate, dar nu l-am mancat niciodata dupa sarmale, peste si friptura... Pe de alta parte nu prea ma impac cu frisca ... Voi ce spuneti ?

Va pupic !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Din cate am auzit eu, vara sunt preferate torturile mai usoare gen diplomat, de fructe. Astea sunt mai fresh, mai racoritoare si cred ca pot fi mancate si dupa "toate bunatatile de peste noapte". Si in plus...parerea mea ca tortul miresei arata mai bine alb...(din punctul asta de vedere recunosc ca sunt putin conservatoare )



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Tortul mea a fost din mascota+diplomat ornat cu frisca. Afost foarte bun si chiar laudat. Multi au spus cal -au mancat pe tot si nici lor nu le venea ca creada unde a incaput, altcineva mi-a spus ca nu sa putut ridica dupa scaun pana nu a terminat toata felia...

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

Buna tuturor!

Am intrat din intamplare pe site-ul asta si am dat peste discutia voastra.
Sunt si eu o viitoare mireasa (4 iunie 2004) si sunt in cautare de tot felul de idei pentru ca nunta mea sa fie cea mai reusita.
Am vazut ca vorbeati de verighete. Stiti cumva cum se procedeaza daca am niste verighete pe care vreau sa le dau la schimb? Adica se poate sa le dau pe ale mele (ma rog, ale parintilor lui) plus o diferenta daca e nevoie si sa iau altele din alt fel de aur? Sau doar le dau, mi le topeste si imi face alte verighete din aurul respectiv?
Himm, ce ziceti?

Pupaturi!

miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Hello. Dupa cum v-am mai spus si eu cu iubitul meu am cam vrea sa facem nunta la anul, dar nu avem inca nimic. Nici macar ec-i mai important, local si biseica rezervate. Asa ca ma feresc sa stabilesc inca o data, desi el ar cam vrea pe 20 august, ca prea devreme....e prea devreme sa putem, aranja toate iar in septembrie mai avem niste prieteni care fac nunta si nu vrea sa fim prea proape de data lor.
Deci, cam asta ar fi situatia noastra.

Acum, as a vea si eu cateva mici nelamuriri si vreau sa va cer sfatul. :

- machiajul profesionist, daca va hatarati sa il faceti, voi v-ati gandit sa-l faceti si pentru cununie, de dimineata, sau numai pentru rochia de mireasa? Ma refer , evident, la cele care faceti si cununia civila in aceeasi zi.
- ce parfum credeti ca e mai indicat sau cam ce preferinte aveti voi pentru a fi purtat in ziua nuntii?
- daca fac nunta vara cred ca va fi foarte cald ca sa port si dres, dar pe de alta parte sanda parca nu merge la rochia de mireasa si pantofiorii nu merg fara dres....deci....voi cum veti proceda? (cele cu nunta satabilita vara).
- voalul il cumparati dupa ce va hotarati ce model de cofura veti avea? sau cum? trbuie musai luat odata cu rochia? adica, la magazin, ma obliga sa-l cumpar, daca eu enventual nu stiu ce model vreau, adica in ce fel il voi prinde in par?
- e adevarat ca acum e la moda vinul servit in boluri, pe masa? ca eu parca prefer la sticla, sa vada omul acolo, eticheta, timbrul..... "adicatelea" sa aiba garantia calitatii....chiar daca vom cumpara vin de la crama.... Eu stiu? Daca o sa strambe nuntasii mai simandicosi din nas? Voi ce ziceti?

Si acum, inchei, multumind anticipat pentru raspunsuri, si va rog sa ma scuzati pentru intrebarile mele cam puerile si aiuristice, dar ce sa fac, daca asta imi "bazaie" mie acum prin creierasi?
Ar mai fi ele multe intrebari ce nu-mi dau pace (unele de-a dreptul serioase), dar nu vad cum m-ati putea ajuta la celalate, asa ca ma rezum deocamdata la acestea de mai sus.
Succese multe va urez, cu toate pregatirile ca sa avem cu toatele nunta la care visam fiecare.
Pupici multi, roz, parfumati si pufosi.



"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

Hey! Tot eu sunt.
Sorry! Am gresit data propriei mele nunti!
Vroiam sa scriu: 4 iunie 2005, nu 2004.
Atat.

miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Pai hai ca imi var io nasul prin intrebarile tale...
Deci...parerea mea:
1. cu restaurantul ar trebui sa va grabiti, sincer incepe sa fie tarzior.
2. machiajul profi: daca este vara (adica 20 august) oricat ar fi el de profi si oricat de bune sunt produsele de dimineata pana spre dimineata a doua zi nu tine. Sincer!! Transpiri, te pupi cu toata lumea,faci dus, etc etc. Daca iti permiti atunci poti sa platesti practic 2 machiaje, daca nu platesti doar pentru mireasa si la cununie optezi pentru machiaj personal: un fond de ten, pudra, ruj, anticearcan , un fard de zi si gata.
3.Parfumul - eee, aici depinde de multe: de personalitate, de look, de preferinte. In orice caz un parfum usor, floral dar nu foarte dulce - mai mult fresh. Recomnadari personale: Chanel- "Chance"; Dior "J'Adore"; Armani "Sensi"; Bulgari "Pour Femme". Mare atentie insa sa asortati parfumul cu deodorantul si lotiunea de corp daca folositi. Ideal sa fie aceeasi gama si sa nu amestecati mirosurile, ca dupa aia unde dai si unde crapa...
4.Voalul se asorteaza in primul rand cu rochia! Coafura se adapteaza la rochie si voal.
5. vara - sandalute fine subtirele si delicate! Fara dres, da obligatoriu putin bronz (natural sau solar sau lotiune) si un ulei de corp pe picioare!
6. Vinul in carafe - e cel mai elegant.

quote:
Originally posted by elara

Hello. Dupa cum v-am mai spus si eu cu iubitul meu am cam vrea sa facem nunta la anul, dar nu avem inca nimic. Nici macar ec-i mai important, local si biseica rezervate. Asa ca ma feresc sa stabilesc inca o data, desi el ar cam vrea pe 20 august, ca prea devreme....e prea devreme sa putem, aranja toate iar in septembrie mai avem niste prieteni care fac nunta si nu vrea sa fim prea proape de data lor.
Deci, cam asta ar fi situatia noastra.

Acum, as a vea si eu cateva mici nelamuriri si vreau sa va cer sfatul. :

- machiajul profesionist, daca va hatarati sa il faceti, voi v-ati gandit sa-l faceti si pentru cununie, de dimineata, sau numai pentru rochia de mireasa? Ma refer , evident, la cele care faceti si cununia civila in aceeasi zi.
- ce parfum credeti ca e mai indicat sau cam ce preferinte aveti voi pentru a fi purtat in ziua nuntii?
- daca fac nunta vara cred ca va fi foarte cald ca sa port si dres, dar pe de alta parte sanda parca nu merge la rochia de mireasa si pantofiorii nu merg fara dres....deci....voi cum veti proceda? (cele cu nunta satabilita vara).
- voalul il cumparati dupa ce va hotarati ce model de cofura veti avea? sau cum? trbuie musai luat odata cu rochia? adica, la magazin, ma obliga sa-l cumpar, daca eu enventual nu stiu ce model vreau, adica in ce fel il voi prinde in par?
- e adevarat ca acum e la moda vinul servit in boluri, pe masa? ca eu parca prefer la sticla, sa vada omul acolo, eticheta, timbrul..... "adicatelea" sa aiba garantia calitatii....chiar daca vom cumpara vin de la crama.... Eu stiu? Daca o sa strambe nuntasii mai simandicosi din nas? Voi ce ziceti?

Si acum, inchei, multumind anticipat pentru raspunsuri, si va rog sa ma scuzati pentru intrebarile mele cam puerile si aiuristice, dar ce sa fac, daca asta imi "bazaie" mie acum prin creierasi?
Ar mai fi ele multe intrebari ce nu-mi dau pace (unele de-a dreptul serioase), dar nu vad cum m-ati putea ajuta la celalate, asa ca ma rezum deocamdata la acestea de mai sus.
Succese multe va urez, cu toate pregatirile ca sa avem cu toatele nunta la care visam fiecare.
Pupici multi, roz, parfumati si pufosi.



"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Elara o sa incerc sa raspund si eu la intrebarile tale...
- machiajul profesionist ma gandeam sa-l fac doar pt rochia de mireasa pt ca daca il fac de dimineata la cununia civila nu cred ca voi suporta sa stau pana a doua zi cu el si sa ma machez de doua ori... e si prea scum si prea multa bataie de cap...
- cu parfumul...daca ma intrebi acum o sa-ti spun ca voi folosi Ultraviolet de la Paco Rabanne dar pana la anul sigur o sa descopar altul mai frumos...De asemenea, pt ziua nuntii mi se par potrivite si J'adore de la Christian Dior, Sensi de la Armani sau Beyond Paradise de la Estee Lauder. Important e sa-ti placa tie si sa ti se potriveasca
- in ceea ce priveste ciorapii... aici din pacate ai dreptate...o sa cam murim de cald dar nu cred ca avem ce face; Eu una cred ca voi purta niste pantofi decupati la spate dar cu ciorapi bineinteles...
- voalul bineinteles ca trebuie ales in functie de coafura dar nu stiu daca il poti cumpara separat de rochie, probabil ca da...
- la partea cu vinul nu ma pricep dar banuiesc ca cei de la restaurant vor fi la curent cu ultimele tendinte in domeniu si vor stii sa te sfatuiasca






Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Ralucah... ia uite ce chestie...am trimis raspunsurile aproape in acelasi timp si amandoua am recomandat parfumurile J'adore si Sensi...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Multumesc mult de raspunsuri.

Chiar imi sunteti de mare ajutor. Ce bine e sa ai cu cine te sfatui. Si ami ales ......... cu cineva care are exact aceleasi preocupari ca si tine. Nu?

Fetelor, daca mai aveti idei, le voi apreacia in egala masura. Intrebarile raman valabile....Cu cat mai multe idei cu atat mai bine, nu?
Cu machiajul cred ca voi proceda ca tine, ioana, tot din ideea sa mai fac o economie. Sugestiile pentru parfum sunt foarte binevenite si sfaturile aditionale, ralu, intemeiate si foarte ok.

Multumesc mult, mult, mult.

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput