Miresele anului 2005 (5)

Miresele anului 2005 (5) | Autor: Catalin

Link direct la acest mesaj

Continuarea de www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35830&whichpage=11" target="_blank">aici.

Miresele 2005

Andrei (fratele Ancai)+ Ramona ............. 5 Februarie 2005 - C-ta
Lua ..................................................... 5 Martie 2005
Zam .................................................... 21 Mai 2005
Degetzel ............................................. 28 Mai 2005 - Crowne Plaza, Restaurantul Primavera
Moiraine7 ............................................ 4 Iunie 2005 - Hotel Caro
Lory04 ................................................ 4, 11 Iunie 2005
Roxygeo ............................................. 5 Iunie 2005 - Bucuresti
Toma_lly ............................................ 11 Iunie 2005 - Hotel Caro Bucuresti
Lavinia (prietena Ancai)+ Catalin ........... 11 Iunie 2005 - Colonade
Kopilash ............................................. 11 Iunie 2005 - Rest.Herastrau
Acina ................................................. 11 Iunie 2005
Alexuta81 ........................................... 25 Iunie 2005 - Club Residence, Biserica Visarion
A_N_N_E ........................................... 25 Iunie 2005
Pupezica ............................................ 2 Iulie 2005 - "Polo Club" Bucuresti
Alecsia ............................................... 2 Iulie 2005 - Bacau
Pufishor .............................................. 2 Iulie 2005 - Iasi
Andreea c ........................................... 2 Iulie 2005 - Yda Club
Alehiam .............................................. 9 Iulie 2005 - Bucuresti
Bibyrox .............................................. 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Ellamiss ............................................ 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Misi ................................................... 16 Iulie 2005 - Restaurantul Picadilly (Buc.)
Ioana07 .............................................. 30 Iulie 2005
Vmariejeane ........................................ 30 Iulie 2005 - "Polo Club" Bucuresti
Nasa: Blanca000 ................................. 30 Iulie 2005 - Student Club
Oana-Paula ......................................... 30 Iulie sau 20 August 2005
Flafi .................................................... 20 August 2005 - Casa Alba Baneasa
Musca tzetze ...................................... 20 August 2005
Katle .................................................. 20 August 2005
Creatza .............................................. 27 August 2005 - Mc'Monis Bucuresti
Niccostea ........................................... 4 Septembrie 2005

Spor la vorba!

www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katle spune:

Va multumesc fetelor. Aveti dreptate nu trebuie sa dau satisfactie nimanui. Oare de ce exista cumnate si soacre ? nu ne-ar fi mai bine fare ele?
Chiar mi-ati dat curaj. Azi am fost si am vazut mostre de invitatii de nunta. Anul viitor voi incepe pregatirea, voi munci ca o sa obtin ceea ce vreau. Va promit.

Cum e cu firmele astea care se ocupa de decorat, s.a.m.d ? Ce preturi au? Cu cat timp inainte pot fi contactate, cam care sunt serviciile pe care le ofera?
Mersicutz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

La firmele astea gasesti cam tot ce vrei:
- invitatii, meniuri personalizate, carduri cu numele invitatilor
- aranjamente florale (buchete pt mireasa, aranjamente pt mese si masini, pt biserica, lumanari)
- fotograf, cameraman, dj
- tinute pt miri
- machiat, coafat
- cocarde si marturii pt invitati
- verighete
Si multe altele...nu le mai tin minte acum. Cel mai bine cauti pe internet pt ca majoritatea acestor firme au site-uri in care sunt descrise pe larg toate serviciile pe care le ofera. Trebuie insa sa ai rabdare pt ca sunt destul de multe iar preturile variaza mult (bineinteles si calitatea serviciilor).
Mult succes!







Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Buna dimineata miresici ! Buna dimineata Catalin !
Mai fetelor am umblat zilele astea prin oras dupa verighete de mi-a venit rau... Peste tot aceleasi modele..doar pretul difera. Am gasit acelasi model care ne-a placut in 4 locuri. Ia fiti atente: in magazinul Titan gramul este 435.000 lei; in Bucur: 530.000 lei; in Cocor: 499.000 lei si in cele din urma in Victoriei: 465.000 lei. Si sincer... nici nu ma prea incanta deoarece daca vrei sa le modifici in timp nu mai poti, pt.ca lucratura nu-ti permite.
Care dintre voi au fost la Targul de bijuterii??? Si ma intereseaza si pe mine unde este mai precis si programul.

Va pupa fata muahhhh

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Buna ziua si La Multi Ani pt toate cele care isi serbeaza azi ziua onomastica
Bibyrox eu am fost vineri la targul de bijuterii. Se tine la Marriott in sala Constanta (la etajul 1), cu program de vizitare intre 10-21 parca. Astazi am impresia ca e ultima zi. Sincer eu am fost foarte dezamagita de ce am vazut acolo...multe ceasuri, vreo 4 inele (si alea de cateva mii de euro fiecare ) si cateva modele de verighete de bineinteles foarte scumpe. Nu cred ca am stat mai mult de 5 minute.



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Ioana multumesc pentru informatii . Deci e clar ca nu ma mai duc.. Ma gandeam eu ca sunt preturi piperate... Off si eu ce ma fac acum? De unde ne luam verighete?



"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:


Buna fetelor!

Bibirox, nu am inteles, dc ati gasit unele care v-au placut de ce nu le-ati cumparat?
Eu ma mai uit ocazional dupa verighete, nu vreau sa le cumparam de-acum, am vazut unele care mi-au placut dar m-a deranjat ca verigh lui nu vroiau sa mi-o faca mai lata decat a mea, ca asa e modelul si nu pot schimba.O sa mai caut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Si eu caut verighete. Daca gasiti ceva dragut sa imi spuneti si mie. De fapt ma uit singurica, poate gasesc ceva frumos, iar cand vine el acasa sa mergem direct acolo sa ne luam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Pupezica, si eu am aceeasi problema... Am gasit cateva modele dragute dar mie imi vine mai bine o verigheta subtire, iar lui mai bine una mai grosuta. Din nefericire, nimeni nu vrea sa le modifice (cel putin la magazinele la care am vazut ceva mai dragut ...). In plus, chiar m-am saturat sa vad "over and over again" aceleasi modele. Parca toate casele de bijuterii s-ar copia unele pe altele...

Pupici la toata lumea !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Neatza fetele!!!
Pupezica nu ne-am luat iubita pentru ca daca vrem sa le modificam in timp nu mai putem, adica modelul nu permite! Asa ca am hotarat sa mai cautam. Nici noi nu vroiam sa le luam de-acum dar am auzit ca de la 1 ianuarie va creste gramul de aur... asa ca... si daca tot avem banutzi acum... mai bine le luam. Daca imi iau sau vad modele frumoase fiti sigure ca veti fi primele care veti afla!
Vmariejeane !
Din pacate Degetzel are dreptate: peste tot aceleasi modele!!!

Pupici la miresici muahhh

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musca tzetze spune:

Salutare, miresici!
Nu am mai scris de mult pt ca nu am noutati...(dar va urmaresc) nici macar localul nu l-am ales inca... Dar nu sunt f stresata, nu e vb de Bucuresti.
Am remarcat ca ultima voastra discutie e despre verighete. Daca nu gasiti pereche, sa se potriveasca pt amandoi, de ce nu le faceti la bijuterie, dupa modelul dorit? E adevarat, majoritatea sunt modele de import care nu se pot modifica si se gaseste din ce in ce mai rar o bijuterie cu bijutier (adica mester), dar eu chiar cred ca merita... Interesati-va, cautati referinte, chiar sunt unii (e adevarat ca putini) care lucreaza bine...
Va urez succes in continuare... la vanatoarea de verighete.

Mergi la inceput