Miresele anului 2005 (5)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

Buna fetelor dragi,

imi pare rau ca n-apuc sa fac mai mult decat sa va citesc sporadic, da' imi pare bine ca ne adunam tot mai multe, prilej cu care ma alatur tie bibyrox, mi s-ar parea suuuper dragutz si amuzant sa ne intalnim cu toatele mai spre primavara! ne si vad, cu ochii mintii, multe multe si guralive, hi-hi!!

io cu pregatirile n-am avansat, aku ma bate gandu si pe mine sa facem cununia religioasa in aer liber, in curtea restaurantului, cumva... hmmm, trebuie cercetat...

pupici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Buna fetelor !
De mult n-am mai scris si io ceva...
Ati aflat ca pe 11 feb. este targul de nunti la Sofitel, nu ?
Eu fac cununia religioasa la Biserica Sf. Visarion (tot pe 11 iunie, fireste). Ufff, am mai rezolvat-o si pe asta...
Problemutza mea este ca nu stiu cum sa ma imbrac la cununia civila.
Voi va faceti costumatia asta sau o cumparati de-a gata ?
Aveti ceva idei de rochite sau costumase de cununie ? Pe net nu prea am gasit chestii d-astea...


toma_lly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

Hey fetelor!
Eu mi-am luat ieri haine pentru cununia civila. Am profitat de perioada reducerilor si de faptul ca o sa facem cununia in martie, mai devreme decat nunta.
Eu vroiam sa imi iau o rochitica roz cu bretelute, dar cum nu am gasit asa cum vroiam, m-am razgandit.
Am gasit un costumas roz cu fustita, corset si sacou intr-un nasture cu pietricele. L-am luat pana la urma, desi nu cu inima prea impacata pt. ca eu as fi vrut totusi rochitica.
Acum mai trebuie sa imi iau pantofi, gentuta, dres si bijuterii.
Pantofi o sa imi iau tot zilele astea, cu pret redus.
Am mai probat costumasul prin casa si acum sunt chiar multumita de alegerea mea. E chiar frumos si se potriveste la o asemenea ocazie mareata. E un material lucios, ca satinul.
si sotiorului i-am luat costum negru cu camasa si cravata roz.
O sa fim foarte frumosi. Sunt foarte bucuroasa.

miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Si eu vreau costumas !!!

Ne-am hotarat sa facem si noi cununia civila in martie, mai exact pe 5 martie si sa ramana doar cununia religioasa in mai... iar acum sunt in cautare de "vestimentatie pentru civil". Sincer ... inca nu am gasit nimic pt ca nu prea am avut timp sa cat, dar sper sa rezolv pana la urma situatia .... Offf.. serviciul asta imi strica toate planurile ...

Pupicei pentru toata lumea !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Buna seara!Desi noua ca utilizator, va citesc de 5-6 luni.Asa am aflat o gramada de lucruri care m-au ajutat sa-mi gasesc un local pe cinste (Casa Universitarilor!), avand in vedere ca si eu sunt o mireasa a anului 2005...drept urmare, tre' sa apar si eu pe listuta ceea, nu?! :) In rest, aceleasi griji si nelinisti ca si ale voastre...mai e de hotarat biserica (oscilam intre Schitul Darvari - pe care-l prefer - si Biserica Icoanei), cu verighetele am scapat, caci facuram cununia civila in septembrie 2004 si tot atunci si verighetele...a mai ramas muzica si fotografu' (daca aveti idee de vreun pozar si/sau DJ v-as ramane profund indatorata), invitatiile, tzoalele, cocardele si alte maruntzishuri...Ah, si ce am uitat sa va spun (ceva care e un pic altfel): nunta mea va fi intr-o duminica (17 iulie), pe motiv ca la universitari nu mai aveau sambete libere si n-am vrut sa luam o sambata de la un restaurant oareshkare ca sa renuntam la Casa Universitarilor...Deci, nu ma uitati, fetelor! :)

olguttza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellamiss spune:

Buna fetelor!In privinta verighetelor sa va dau o idee daca doriti.Eu am fost la CELLINI.Am vazut niste verighete superbe ,aproape toate care le vezi sunt superbe,dar gramul este de 980.000 lei.m-am gandit si eu ca este prea mult dar dat fiind faptul ca le vom avea toata viata nu mai tinem cont de bani,mai bine mi-as lua o rochie de mireasa mai ieftina ca o port o noapte dar verighetele..... si mai ales ca nu le vom face mai mult de 4 grame fiecare asa ca stiu ca dau 8 mil.dar sunt superbe.eu zic sa va mai ganditi.pupici la toate

photos.yahoo.com/ellamiss2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Buna, fetelor, va citesc din cind in cind, ca sa-mi mai aduc aminte de nunta mea si de agitatia momentului ... Si din cind in cind mai si raspund :)

Olguttzei, care va face nunta la Casa Universitarilor ... Si eu tot acolo am facut, si sora mea. Eu in salonul de jos, sora mea in cel de sus. A fost foarte frumos, n-o sa-ti para rau. Noi amindoua am fost la Biserica Icoanei, e foarte frumos, corul e superb, la intrarea in biserica ai un culoar delimitat de flori albe (lucru pe care nu l-am mai vazut pina acum) ... vezi pozele mele cu biserica. Am fost la o prietena la Schitul Darvari ... e frumos si acolo, e insa micut, daca ai multi invitati nu prea incap ... E mai deosebit, nu prea seamana a biserica, are o curte frumoasa plina de flori ... Eu nu prea am agreat ideea de a fi casatorita de calugari, mi s-a parut putin ciudat, asa ca am ales Biserica Icoanei.

Succces tuturor cu pregatirile !

Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Multumesc mult pentru "incurajari". Cu schitul am rezolvat-o, ca sa zic asa, caci ei nu oficiaza cununii duminica.Asa ca ramane biserica Icoanei,despre care am auzit numai lucruri frumoase - ce n-am auzit insa este pretul (si chiar ma intereseaza aspectul asta!!). Astept in continuare sugestii de DJ si pozar...Ah, si sa nu uit: noi am luat spatiul de sus de la Universitari....ma simt ca o printzesa de-acum.

olguttza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Fetelor sunt foarte bucuroasa...am vorbit cu mama mea si a zis ca imi face ea rochia. Este foarte priceputa la chestii de genul acesta desi nu este croitoreasa de meserie. Sunt convinsa ca in felul acesta voi avea rochia la care visez. Am o rugaminte la voi...stiti cumva magazine unde as putea gasi materiale pentru rochie, floricele, dantele.etc. Alta problema este cu modelul. De obicei maica-mea face dupa tipar, iar prin revistele de la noi nu am vazut asa ceva. De exemplu in Germania exista Burda speciala pt. mirese in care toate rochiile prezentate au si tipar. Daca este cineva care a trecut prin aceleasi probleme o rog sa-mi dea si mie solutii salvatoare.



Va pup pe toate...si astept sa ne vedem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Bun gasit tuturor!
Andreea, un magazin unde gasesti materiale deosebite pt rochitza de mireasa este Picasso de pe Pache Protopopesu. Am fost chiar ieri acolo si cred ca o sa gasesti cam tot ce iti trebuie: "materiale pt rochie, floricele, dantele". Preturile cred ca sunt cam maricele dar merita.
Multa bafta iti doresc.



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput