Bebelusi de iulie-august 2004 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:



Bibicu meu s-a trezit la 8.30, a papat 190ml laptic si acum am iesit la oras...adica ne plimbam in bratze prin sufragerie.Astept masa de la 12 sa-i dau mere cu banane...ca ne-a luat tati aseara un borcanel....sunt tare curioasa sa vad cum il primeste.

Andreea poate ca plange ca o tii prea mult in apitza.Eu nu o tin decat 3 minute...nici n-am ce sa-i fac mai mult.Problema noastra e cu imbracatu...plaaangeee of of.

Roberta...ce chestie cu preotu'...bine ca mi-ai zis ca sa-mi fac o programare cand vreau sa aprin o lumanare.

Corina, nici eu nu am avut probleme decat o singura data cu sanii atunci cand nu am mai vrut sa alaptez....imi aparuse niste noduli mici la un san si l-am rezolvat repede cu pompa.Iti doresc sa-ti reuseasca tratamentul.

Felicia si Andreea (17.07)
http://community.webshots.com/album/225204808Mzceef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Cori, mersi de informatie, ma gandeam eu ca e in grafice.

Roxi, au cam la fel puiutii nostri, desi e diferenta de o luna intre ei. Sa ne spui cum a fost cu supa si cum ai facut-o.

Unde se face vaccinul de luna 4, tot in piciorus?

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Mitzu, hai ca ai un baietzel voinic...sa o tineti tot asa.Parca azi e programat vaccinutzul,nu?

Eli eu incerc sa pastrez aceiasi linie....ii dau lapte de la milupa ...i-am luat cereale de la milupa.Deocamdata atat.

Felicia si Andreea (17.07)
http://community.webshots.com/album/225204808Mzceef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Mey Mitzu meu e bolnavior rau, tuseste de nu mai poate o tusa seaca iritativa, nasuc infundat, vomita tot ce mananca si tot asa. Dr nu mi-a dat decat eferalgan si ambroxol ca cica e prea mic si altceva nu are ce sa-mi dea si asa o tinem de 3 zile fara nici o ameliorare.
Mi se rupe sufletul cand il aud.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Marina multa/multa sanatate puiului!!! Inteleg ca nu are febra sau alte complicatii, asa ca nu avea rost sa/i dea antibiotice. Unii dr prea se grabesc sa le vare pe gat tone de medicamente. Maria e ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

cum ziceam...a luat tati aseara un boscanel cu pasta de mere si banane...a papat bilutza mea cam 70 gr pe nerasuflate....de mi-am facut buzele prastie ca sugeam si io o data cu ea ...involuntar...ca nu stiam de ce ma dor buzele dupa ce terminase de papat.Da pasta asta e asa moooleeeeee...ca-mi curgea din linguritza ...marul ras care-l fac eu iese mai gros.

pupici.

Felicia si Andreea (17.07)
http://community.webshots.com/album/225204808Mzceef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Mey sa ma trimita careva sa invat!!! Uite cum stau eu aici si diseara iar ma apuca amocu ca nu mi/am facut lectiile si chiulesc la curs... Eeeeee... ce exemplu sunt eu pt Mara?! Rusinica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Marina, sanatate lui Mitzu! Pentru nasuc infundat noua ne- aprescris pediatra ser fiziologic, cate 1-2 picaturi in fiecare nara de 5-6 ori pe zi si, daca se poate, sa ii si scoatem... Pentru tuse nu stiu ce sa iti spun...

Corina, daca la 5 luni baietii ar trebui sa aiba in jur de 7,5 kg atunci Vic e slaaaab! Ca nu are decat fro 6 kile Da' e vioi... Si nu imi fac probleme...

Apropo de borcanase: io i-am luat de curiozitate piure de piersici cu banane si orez de la nestle si l-a ras in 2 zile. ca nu i l-am dat io tot odata, nu de alta. si io am vrut sa ii iau nestle pentru ca si laptele praf si cerealele sunt din aceeasi gama, dar o sa ii iau data viitoare de la hipp, ca parca erau oleuta mai ieftine.


Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

of Marina multa sanatate Mitzului!!!!! e adevarat ca nu prea are ce sa ii dea medicul....dar ambroxol-ul nu isi face efectul? ar mai exista salbutamol, dar e din aceeasi familie...nu mai stiu ce sa zic acum daca merita schimbat sau nu. pupici si sanatae!
Roberta...mare faza cu domnul acela popa...programare, auzi!!!! no comment.
Mitzu azi nu ii mai dau supa ca i-am luat (ca "premiu" ca a fost cuminte la vaccin) un borcanel de piure de caise pe care l-ar fi halit toooot!!!! nu i-a placut niciodata pina acum nici un aliment asa de mult! asa ca aminam supa ptr luni. oricum era super incintat de el...asa ca sunt si eu multumita. supa am sa o fac asa: un cartof mic, un morcov mic, telina, pastarnac (haha) in 300 ml apa (cit sa acopere legumele), fierte 20 de minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Marina, sanatate multa lui Mitzu, sa se faca bine cat mai repede!!!

Mai din cate ziceti voi, si din ce am observat si eu la Tudor, se place ca le place mancarea din borcanele foarte mult! Si eu i-am dat doua zile dintr-un borcanel, de teama sa nu-l doara burtica ca el ar mai fi mancat, chiar plangea cand nu i-am mai dat. Sunt cam scumpe, dar vorba lui tati (dupa ce doua zile s-a strambat la supa), "bine ca macar astea ii plac, las' ca-i cumpara tati un bax intreg "

Roxi, asa am facut si eu supa (patrunjel in loc de faimosul pastarnac), si s-a strambat la greu, asa ca sunt curioasa sa vad cum reactioneaza Patrick la ea

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput