Bebelusi de sept-oct 2004 (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamalina spune:

Salutare!

MOSS multumesc pentru sfat.
Mamici sunt terminata de oboseala ca a mea gaza de la 04:20 ,in fiecare noapte, nu mai inchide un ochisor pana pe la 12:00 ziua, dupa care mai adoarme la 20:00 seara. Are un program tare aiurit, pe mine una m-a terminat cu somnul. Am slabit 15 kg si mai am 15 kg ca sa ajung la greutatea initiala, primele 15 in doua saptamani de numai ma puteam ridica de jos.
Sper ca in curand sa isi mai regleze din program are decat 6 saptamani.


Madalina si Ana-Larissa (18.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

buna fetele!

La multi ani Andreilor si Andreelor sa fiti sanatosi!

Cristina, cu comprese nici a mea nu statea mai tare plangea dar vreo ora jumate tot am chinuit-o si i le-am tinut sa nu faca flegmon, nu stiu daca de la asta e dar nu a ramas decat semnul de la intepatra nu s-a umflat nu s-a inrosit. le pui la temperatura camerei e suficient nu trebuie tinute la gheata. Normal ca nu le place pe frigul asat sa stea cu ceva rece pe ei nici noua nu ne-ar placea.
Mihaela a crescut bine bebe Alexia! V-a dat reteta de lapte dr cea noua?
Eu de vreo 2 ori am pus-o culcata la san si nu mi-a placut! Parca tot cu frica am stat sa nu ma sui pe ea, probabil nu stapanesc prea bine metodaca stteam foarte incordata si mai mult am amortit decat m-am relaxat.
Madalina, cu somnul asta aiurea nu prea ai ce sa-i faci noua toata saptamana trecuta ne-am chinuit asa, pana la urma tot singura si-a revenit
va pup ca s-a trezit




Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora
http://community.webshots.com/user/madaspa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dixie spune:

buna fetelor,

noi o sa avem vaccinul de 2 luni pe 15 dec... vreau sa va intreb... cele care va plangeti de dureri, inflamatii si febra dupa vaccin. ati folosit varianta gratuita sau cea pe bani? cea pe bani da aceleasi reactii? de unde se cumpara vaccinul?

despre marsupiu... vad ca sunteti foarte fericite sa-i purtati in marsupiu... pana la ce varsta se poate folosi acest marsupiu? merge si dupa 1 an? ca ma gandesc ca sunt o groaza de bani pt. cateva luni... nu credeti?

eu ii dau ceai in fiecare zi, pediatra mi-a spus ca pot sa-i dau si miere la el... totusi, voi daca nu puneti miere in ceai, cu ce il indulciti?

dixie & victor (~ 2 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dixie spune:



Fetelor,
voi ce marsupiu folositi?

eu oscilez intre doua
- de la CHICCO - http://reclama/categories/76
- de la CAM - http://reclama/detalii.php?cod=CA53

Avantajul celui de la CAM este ca merge si la 13 kg... cel de la Chicco doar pana la 9 kg... acum intrebarea e... la ce varsta ajunge bebele la 10-13 kg? la un an sau la cat?

Oare la 10kg mai e posibil sa-l caram in marsupiu sau e deja prea greu? Ma gandesc si eu...

Dixie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dixie spune:


hehe nu merg link-urile pt. cele 2 site-uri, oare de ce? oricum le gasiti pe net la bebelusultau si reclamamascata cele doua marsupii de care intrebam eu acolo.

Dixie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucule spune:

dixie eu indulceam ceaiul cu zahar din struguri, acum nu il mai indulcesc ca il bea asa, adica ii place mai mult fara dulce, si ii mai dau din ala instant care e indulcit.



Cu marsupiul ala, eu am de la chicco, deci pana la 9 kg, dar mie acu imi rupe spinarea si are vreo 5 kg Tristan de se face aproape dublu cred ca baga Dim maxim la carat copilul in marsupiu.



ralucule
http://community.webshots.com/user/ralucule

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybip spune:

va tzuc fetelor,
mey, e normal ca gaza asata a mea la o luna de zile sa fie de 5kg si 57 cm? ca m-am uitat la ce scrieti voi, am verificat si in grafice, pare-mi-se ca se face uriasa...
cu marsupiu, eu am luat de la mother care, e ok, si tine bebele pana la 18 luni sau 12 kg, si a costat si f putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Eu cand fierb apa pt. ceai pun si zahar in ea, cam o lingurita rasa la 200 ml. de apa

Geo si Damian (nascut pe 01.10.2004)


http://photos.yahoo.com/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut

Ce mai faceti in aceasta dimineata mohorata? Vazui la tv cu ce "fast" se sarbatoreste ziua nationala. E in ton cu vremea de afara.

Dixie, noi am facut vaccinul platit si nu a avut Costin nici o reactie secundara.

Mada, metoda de alaptat culcat merge mai bine cand bebe e un pic mai marisor si sta singurel culcat pe o parte, de nu mai trebuie sa-l tii tu, si e cu gurita exact in dreptul sanului. Sau cel putin la mine asa a mers mai usor.


Fetelor, copilul meu cand doarme pe o parte tine capul dat f tare spre spate, o fi bine?

Va las ca s-a trezit.

Pa

Mina si BebeCostin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Buna fetele!
Cybip iti spun cu intarziere la multi ani ! pt bebe pt ieri
Georigana La multi ani pt Daniam sa fie sanatos si mancacios!
Eu la inceput nu i-am pus zahar in ceaisi nu prea ii placea si acum ii pun 1 lingurita de glucoza este foarte buna nu indulceste tare plus ca nu da colici ca nu fermenteaza si nu trebuie fiert poti pune in ceai cand e rece chiar. E un pic cam scpuma 35.000 suta de grame dar oricum nu bem ceai in fiecare zi eu zic ca merita.
Cristina mcm cum a fost azi noapte dupa vaccin? Sper ca bine si fara febra!
Ieri am umblat toata ziua am ajuns la 9 acasa nu am apucat sa va scriu aseara si nu prea am putut sa-i tin programul ei si iar ne-am dat peste cap si s-a culcat la 2,30. Eu am mancat pe la sarbatoritii la care am fost, niste prajituri si aseara am fost prietena cu buda cu niste crampe ingrozitoare, deja scosesem ultima sticla de lapte de la congelator sa-i dau fetii, ca ma gandeam sa nu-i fac si eu crampe, dar nu a avut nimic asa ca i-am dat in continuare piept. Si asa mi-era groaza ca trebuia sa ma scol sa ma mulg sa arunc laptele.

Ne-am tot uitat la tv aseara la circul cu frauda electorala, pe mine ma interesa direct ca eu lucrez la institut la statistica chiar la directia care face programele pt alegeri.
Voi ce parere aveti de faza cu frauda credeti ca a fost?
Eu unu nu prea cred.
va pup



Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora
http://community.webshots.com/user/madaspa

Mergi la inceput