Bebelusi de iulie-august 2004 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

marina, eu ma refer acum la faptul ca am dus o sarcina 9 luni si ar fi cam repejor s-o iau cu a doua dupa 4 luni de la nastere...macar sarcinile gemelare merg deodata, corpul nu e solicitat de 2 ori, ce e pt unul e si pt celalalt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Bei Lia, , ar fi o chestie!

Numai in Sibiu ploua cu galeata?

V-am zis ca ieri i-am dat piersica de la borcanel si vad ca azi a facut caca. Ca sa nu mai spun ce mult i-a placut! Asa ca o sa-i mai dau. Daca cu piersica face si cu mar nu, traiasca piersica!

Rain, voi ati descoperit atunci cand nu a dormit Andreea o saptamana din ce cauza s-a intamplat asta? Sau ai vreo banuiala? Ca nu mai tin minte...Sper sa nu ni se intample si noua
Si ce cereale ii dai?

Eu am tot zis de mamele cu gemeni ca sunt mame eroine...

Vad ca ati inceput program cu bebeii ca sa nu ii mai tineti in brate...hehehe, sunt curioasa bebeii ce parere au despre asta.



mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

mda, nu ca m-as dori eroina, da ...asa pt cultura mea generala, ati mai vazut mamici cu copii la diferenta de un an si o luna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

oricum ar fi, eu avort nu fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinuca spune:

LA MULTI ANI!!!!!!!!! tuturor Andreelor si Andreilor.

Si cum noi ne simtzim Andreas, va multumim la randul nostru. Plus ca am implinit 4 luni.

Azi e zi mare, poate ajung la supermarket sa iau un blat de tort sa-i fac un tort.

Mai veniti si voi cu idei din astea geniale cu manacaruri rapide si marfa, ca am ramas in pana de idei.
Eu pot sa va sugerez garlic bread, asta chiar ca-i simplu. De cand i-am facut lui Bogdan intr-o zi ca aperitiv, acum vrea tot timpul.

Se taie painea felii subtziri (de preferat paine bagheta). Se ung feliile cu unt (doar un pic), se baga la cuptor pana se rumenes un pic (dar sa nu fie prea crocante sau deja arse). Se scot, se ung din nou cu unt, cu mujdei de usturoi, si oregan. MArfa.

Irinuca si bebe Andreas nascut pe 30/07/04

Gravidutza si bebe mic
Andreas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

irinuca, eu fac asa ceva insa nu la cuptor, la toaster

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

Lucas are febra ..are 38.6C.I-am dat Tylenol si cred ca i-a mai scazut...mucisori tot tacamul...dimineata dupa medicament a vomat tot si pe nas...acum nu am ce face decat sa astept...intervalul la car eii pot da acetominophen este de minim patru ore...oricum daca nu scade febra sun la dr.Acum nu ma grabesc ca poate chiar e de la vaccin...sunt cam derutata...tineti-ne pumnii! sanatate la bebei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello again, ne-am intors de la plimbarica, am mincat si acum nani.
ce sa va spun, la noi e destul de militarie cu programul, adica somnel la ore relativ fixe, mincat la fel.....dar tot la 3 ore ca grasimea cu cheltuiala se tine. doarme in general la 10.30 pina la 11.30, apoi de la 1 pina pe la 3 si eventual un pic pe la 6-6.30. baitza la 8 si la maxim 9 la culcare, pina pe la 8 a doua zi cu pauza de mincat la 3.30-4.
Mitzule, mi-ai luat "vorba" din gura, si eu ma oregateam sa iti zic ca ii poti da orice fruct in afara de capsuni, kiwi, fructe de padure si pepene. piersica este fff apreciata si bine tolerata din cite stiu eu, poti incerca si pere si orice iti mai vine in cap si gasesti de cumparat. plus ca poti incerca si piureurile de legume....cartof, morcov, pastarnac, dovlecel, telina, si toate celelalte.
Lia, e cam devreme sa te gindesti la ceva cu ochisori....dar spune-mi, ca eu tot nu am inteles, de ce nu iei anticonceptionale? ca nu se rup, nu nimic....mie una mi se par super comode.
Cori, ce mai faci, te-a doborit suedeza???? nici o vorbulitza, nimic?
Laura, e de la vaccin!! stai linistita ca nu e problema.pune-i o compresa rece pe piciorus si da-i la interval normal paracetamolul, va scadea pina dimineatza. multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

dragele mele,
ca tot veni vorba de facut program de somn la bebei - ce parere aveti voi de asta:
http://www.askdrsears.com/html/7/T071000.asp#T071001

dr sears este tocmai opusul lui dr spock, teoriile lui sunt in curentul mai nou de "affectionate parenting".
pupici, astept parerile voastre

marcela si alexandra lia
http://community.webshots.com/user/vrabiuta9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Fetelor,
tot io si tot ma plang. Ma mai lasati fara sa ma ?
Deci: am fost in 8 farmacii din zona: in 4 din ele e inventar, la restu` nu sunt cereale pt bb de 4 luni. Mi-au si dat lacrimile de nervi. O sa fugim diseara la farmaciile din centu. Futui.
Am ajuns acasa si am bagat in storcator juma de mar, morcov si o clementina. Am pus apoi intr-un pahar si am inceput sa bag in Giulia, iar pana sa ma bunghesc ce idioata sunt ca i-am dat asa vrac, nu doar zeama cu o lingurita de pulpa, mi-a halit 40 ml in nici 5 minuteee si era gros bine cocktailul. Cred ca io`s idioata si tampita si de fapt fata n-are nimic ca le manca de le rupe, doar nu se depune. A inceput sa suga si bavetica, pt ca io m-am oprit sa-i mai dau sa nu faca ceva la stomac. Nu s-a inecat, mi-a lins lingurita frumos, nu ne-am patat pe hainuta. A ramas doar ea portocalie pe bot, dar ma mai duc s-o frec ca am sters-o cu servetel PampersSoft si cu o batista cu apa, da` tot asa-i
Saru`mana de aprecieri. Fata e frumoasa ca nu seamana pe mine, ci pe tat`su` , da ea-i frumoasa, el nu
Fetele, foloseste cineva Penaten Baby Oil ??? Ca io am primit 1 l si nu stiu ce sa fac, sa-ncerc ? E adus din Germany. Si pt fundulet o dau cu Nivea si e super ok, saru`mana de pont.

Laaa Muuulti Aaani Andreelor, Andreilor, [black][b] atat bebici cat si parinti !!!

P.S. Costumsul e de MoshCraciun ca n-am gasit cu fustitaaa si l-am primit de la o prietena care l-a primit de la o prietena din State. Ca de ce sa se gaseasca la noi asa ceva ??? ...

Leoaicele Daria & Giulia (16.08.2004.)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099

Mergi la inceput