Bebelusi de iulie-august 2004 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Buna Dimineata si La multi ani bebelusilor, bebeluselor si mamicutelor si taticeilor ce serbeaza azi ziua onomastica !

La noi e soare fain, Danutz implineste azi la 11.40 4 lunisoare si drept cadou, printre altele il duce mami la vaccin dupa amiaza la ora 5 ca vedeti bine madama dr. l-a uitat complet si de nu sunam eu ieri nu-l vacina pana nu-si aducea ea aminte, deci Monica draga, daca e cineva abonat la chiftele peste gardu penitenciarului aceea ar trebui sa fie cucoana neglijenta. Plus ca e cam aiurea ora aia de vacccin, se stie ca spre seara toate au alta amploare, temperatura corpului creste putin oricum si daca mai bagam si vaccin....o sa fie noapte alba pentru mine cu siguranta ca stau sa vaz ce face Danut.

Si eu ma simt cam ciudat, mi-e cam greata de dimineata, de fapt cam de ieri, nu stiu exact care este motivul inca....insa voi afla eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Multumesc mult de urari ! Numai fiica mea nu vrea sa se trezeasca sa-mi spuna si mie "La Multi Ani!". Si este deja 10:50 si doarme de aseara de la 10. S-a trezit la 3:00 si la 6:15, a papat si a adormit la loc. Iar mi-e asa nu imi vine sa o trezesc!
Si Stefania se trezeste noaptea, dar ii dau sa manance si adoarme la loc. Cred ca o cam doare si burtica, pt. ca i-ar s-a foit azi noapte si trage niste "aere" prin somn, de spui ca trage cu mitraliera
Sa avem cu toti o zi buna si cat mai calma

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/amironeanu/album?.dir=/c30a&.src=ph&.tok=ph3V4BCBLUsydlKP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Multumim si noi pentru urari !
LA MULTI ANI pentru toti puiutii ce poarta numele de Andreea sau Andrei, pentru toate mamicile si toti taticii cu aceleasi nume ...sa fiti sanatosi si tot ce va doriti voi !

moata mea a simtit ca astazi e o zi speciala si de cand s-a trezit tot maraita a fost, nu intelegeam de ce, i-am dat sa pape (tatica) pe la ora 9.30, am schimbat-o ca fucuse ceva mirositor in pampers ...daca am vazut ca tot plange i-am facut un biberon de lapte si ce credeti, copilului ii era foame rau de tot, a mancat 135 ml in 7 min, oare sa nu mai am laptic ???? prea repede i s-a facut foame ...

pupici

Nicole & Andreea Alexandra (fomista)

http://community.webshots.com/user/niar1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

LA MULTI ANI !!! ANDREEUTE SI ANDREI...puiuti, mamici si tatici !!

Bafta multa la vaccin azi ca se pare ca suntem in 'zona' vaccinurilor.
Sa treceti usor peste ele.

'Noi suntem in patut, mami s-a hotarit sa inceapa un program cu mine, ca nu se mai poate. Ziua nu doarm mai mult de 30min, si a descoperit ca asta se intimpla cind sunt super obosit. Eu tot vreau sa ma joc si atunci mai rau ma obosesc. Dar mami e mai mare si trebuie sa ia initiativa sa ma puna in pat sa dorm. Asa ca dupa ce v-a desoperii exact ceea ce vreau eu...va v-a impartasi si voua ca poate 'merge'.
Raceala mi-a tecut, mai am nasucul infundat.
Nicole...te rog sa o pupi pe Andreeuta din partea mea
Cu mult drag,
Alex '

Mani si Alex
http://community.webshots.com/user/manihall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

si eu mani am inceput in fel de program, ca nu cred ca e bine nici pt pui sa fie asa dependent de bratele mele, asa ca l-am pus in patut si am inceput sa vb cu el, sa-i cant de langa patut, el nimic, tot cu manutele ridicate si marait, atunci l-am acoperit si am plecat sa strang prin casa, el a continuat scartaiala, maraiala in crescendo. L-am lasat asa vreo ~ 7-10 minute, chiar daca azi e ziua lui, si apoi i-am bagat suzeta in gura si a adormit in secunda doi. Acum fac un aluat de clatite desi mie cum va zisei mi-e cam greata, sper sa nu pun de ceva.

va pupacim si va dorim sanatate
doi maraiti
lia si danut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Din viteza am uitat sa spunem si noi LA MULTI ANIla toti piticii, mamicile si tatici care serbeaza azi cite ceva
Chiar vroiam sa va intreb de program? Au bebelusi un program cit de cit? Mai ales de masa, ca de somn cred ca este mai greu in timpul zilei? O vreme Stefi manca in jur de 10, 14, 18 si 22, dar azi a mincat la 6:15 si acum la 11:40. O fi bine, o fi rau

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/amironeanu/album?.dir=/c30a&.src=ph&.tok=ph3V4BCBLUsydlKP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Lia, ne pregatiti vreo surpriza cu ochisori ????

moata mea are cat de cat un program, dimineata se trezeste la 9 si papa, apoi la 12 iar laptic, iesim afara si doarme pana pe la 2-3 dupa amiaza, intram in casa, pe la 4 mananca portocala+mar+cereale sau suc de fructe, la 7 iar laptic si somn...cam o jumatate de ora, la 9.30 baita si la 10 papica si somn !

Alex, a primit Andreea pupicul de la tine si iti trimite si ea pupici dulci !

Nicole & Andreea Alexandra (fomista)

http://community.webshots.com/user/niar1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



Am intrat doar sa le uram tuturor sarbatoritilor un sincer LA MULTI ANI.Naomi era un program de masa,din patru in patru ore ,in schimb nu era program de somn,

o dupa amiaza placuta va urez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Nicole, ar fi cam repejor, imi doresc inca un bebe numai ca sincer in prezent nu cred ca al meu corp obosit ar face bine fata inca unei sarcini si nici pt bebe 2 nu ar fi ok, zic eu, nu stiu, am auzit ca trebuie minim un an lasat sa streaca de la nastere pana sa concepi alt bebe. Acum cum o vrea Cel de Sus, accidentul s-a produs, se rupse , vom vedea luna viitoare. Daca as avea convingerea ca pot duce inca o sarcina asa repede si ca bebe 2 n-ar avea de suferit, nu m-as plange, m-as descurca eu cumva cu 2 bebei mici insa , nu cred ca ar fi bine pt nici unul din noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

lio de gemeni nu ai auzit? oare mamele alea cum se descurca?

LA MULTI ANI ANDREIELOR FRUMOASE SI ANDREILOR VANJOSI!


Mergi la inceput