Bebelusi de martie-aprilie 2004 (28)

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (28) | Autor: Veve

Link direct la acest mesaj



Primele parti:www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24093" target="_blank">1,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24954" target="_blank">2,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=25975" target="_blank">3,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=26905" target="_blank">4,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=27511" target="_blank">5,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=27947" target="_blank">6,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=28511" target="_blank">7,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=29085" target="_blank">8,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=29934&whichpage=10" target="_blank">9,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=30532" target="_blank">10,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=30989&whichpage=1" target="_blank">11 ,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31360&whichpage=1" target="_blank">12
,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31684" target="_blank">13,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32142" target="_blank">14,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32429&whichpage=1" target="_blank">15,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32806" target="_blank">16,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33056" target="_blank">17,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33397" target="_blank">18,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33637" target="_blank">19,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34037" target="_blank">20,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34370" target="_blank">21,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34757&whichpage=1" target="_blank">22,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35196&whichpage=1" target="_blank">23,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35636&whichpage=1" target="_blank">24,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36028" target="_blank">25,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36324&whichpage=1" target="_blank">26,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36541&whichpage=1" target="_blank">27



16 februarie amelie(Crina-Amelia/Bucuresti), Andreea,
23 februarie Oani (Ioana/Brasov), fetita (2,6kg)

*****


2 martie crina catalina, Codrin ( 3300 g si 51 cm)
3 martie vasce(Canada), David Theodore (3,45kg si 51cm)
4 martie Adina Iulia, Olivia Karla (3,5 kg si 51 cm) web
4 martie mandita, Adriana Claudia (1.900g) www.freewebs.com/adrianaclaudia/" target="_blank">web
6 martie bibuga (Ildi/Mures), baietel (3.750kg ,54 cm)
7 martie Maluba (Beatrice), Darius-Gabriel (4,2kg si 53cm) web
7 martie asi (Stanca/Cluj),
9 martie codritu(Montreal/Canada), Tudor (2.6kg si 49cm)
11 martie spic de grau (Luminita/Paris), David (2.4kg si 47cm) web
14 martie oanadrag (Oana-Toronto/CA), Chris(3,3kg si 51cm)
15 martie dely99 (Delia/Sibiu), (3,850 kg si 58 cm)
15 martie LauraFlo (Laura/Galati), 6 Daria (3.700g/52 cm/apgar 9),cezariana
16 martie gabivalceanu (Gabi/Pitesti), Ioana(2,8 kg)
16 martie iamona(USA), Andrea Cristina(3,7 kg)
16 Martie Irismetal, 8 Stefan Catalin (4 kg si 53 cm, scor Agpar +10 cu felicitari)
17 martie KIKISOR (Anamaria/Cluj), Andrei-Alexandru
19 martie Veve(Irina/Nh,USA), Laur Andrei (3,08kg si 46cm,apgar10)web1,web2,web3
20 martie Soleil (Flaviana/Bucuresti), Tiana Maria (3150 g si 51 cm) web
20 martie Cosmy , Cristiana-Daria(3550g/52cm,apgar 9)
20 martie tinutza (Bucuresti), Robert
22 martie Dalina(Bucuresti), Andrei (3450g 51cm scor 9)
23 martie ematutui (Ema/Constanta), 4 George Radu
25 martie Oake(Bucuresti), Vlad (2800g) web
25 martie SimoV (Simona/New York), 2 Mia (2,5kg ), Lucas (3,3kg),www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=SimoV" target="_blank">web
27 martie ruprich (Daniela/Bucuresti), Robert (3.100 kg-49 cm)
29 martie alona(Anca/Canada), Theodora
30 martie inaioana (Ioana/Ploiesti), 6 Katja (3 kg SI 48 cm) web
31 martie Mickyyy (Adriana/Bucuresti), Malina Ioana (3800g si 53cm)web
31 martie mikaela(Mihaela/Ploiesti), Radu Paul (3800g si 52 cm)

*******

1 aprilie Diana76 (Diana/Bucuresti),2 Maria Cristina (3600g) web
1 aprilie Claudelu (Claudia/Arad), Raul Andrei (3500g/51cm/apgar 8) web1, www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">web2
3 aprilie simona_minteuan(Cluj-Napoca), David Bogdan (3.800kg 57cm)
4 aprilie cipstyle(Cristina/Germania), 2 Anelisa Elena (3810 g si 55 cm) web
5 aprilie malina mircu (Malina/Pitesti), Daniel Ioan (3400 g)www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=malina_mircu" target="_blank">web
5 aprilie mobriq (Monica/Belgia), 2 Eduard
7 aprilie denis (Denisa/Bucuresti), George Cosmin (3500 g)
7 aprilie Nedda (Daniela/Boston,USA),2 Lara-Diane (3101g si 51cm)web
7 aprilie bindiu (Camelia/Bucuresti), Tudor(3,150 kg si 51 cm)
8 aprilie mirinda,prima sarcina, Ana (3250 g,50cm) web
8 aprilie blerina (Bucuresti/Romania), Jo-elle
12 aprilie Rayuela (Elena/Göteborg,Sweden),2 Amelie(3500g) web
13 aprilie katalina (Catalina), Robert Mihai(3.700g, 52 cm )
14 aprilie Nally , Sebastian (2,650kg si 48,5 cm)
15 aprilie KULTA(Finlanda), Daniela,www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=KULTA" target="_blank">web
16 aprilie LaviB (Lavinia/Germania),Hanna

17 aprilie georgescu oana(Oana),2 Maria Alexandra (3350g/49cm)
18 aprilie Pucku (Corina/Canada),2 Stephanie (4900g/52cm/apgar 9) web,
19 aprilie mama_lui_andrei(Roxana/Bucuresti-24 mai 1980), 2 Andrei-Alexandru (3600g/54cm/apgar 10) web
20 aprilie Laura22 , Justin George (2.900 kg)
20 aprilie mariana tache(Cluj), Stefan Adrian (4200 g si 57 cm)
21 aprilie Ela76 (Mihaela/Bucuresti), 2 Cristina (3.550kg si 52cm apgar 9) web
21 aprilie piciulica , Eric
22 aprilie ama luca (Bucuresti), Luca (3.600, 49 cm)
26 aprilie Simone, Iulia Alexandra (3100 gr si 48.5 cm) web
26 aprilie irinac, 6 Ilinca (3.100kg si 50 cm)
26 aprilie bebe2004 (Andreea/Constanta), Alexandru (9:15am,3700g,52cm),web
28 aprilie grasuta , Ana Maria (3000g si 49cm)
29 aprilie Alina33, Dragos www.inarad.ro/dragos" target="_blank">web


SCOR: 34 - 27

Aniversari
IANUARIE
02 ian '81-Gabriel (sot Maluba)
19 ian '77-Nick (sot irina c)
FEBRUARIE
09 febr '72-mirinda
MARTIE
04 mar '98-Catalin (baiatel katalina)
08 mar '75-Rayuela
12 mar '75-Claudiu (sot Claudelu)
17 mar '76-irina c
23 mar '70-Eduard (sot LaviB)
APRILIE
02 apr '69-ruprich
05 apr '77-bebe2004
17 apr '76-Ela76
24 apr '68-Puiu (sot katalina)
MAI
15 mai '76-katalina
24 mai '80-mama_lui_andrei
IUNIE
07 iun '76-Cristian (sot spic de grau)
18 iun '76-Luigi (sot mama_lui_andre)
19 iun '79-Pucku
24 iun '76-spic de grau
IULIE
16 iul '79-Claudelu
24 iul '70-Theodor (sot mirinda)
AUGUST
23 aug '75-Virgil (sot Ela76)
27 aug '80-Maluba
28 aug '68-Oszkar (sot Pucku)
SEPTEMBRIE
04 sep '75-Veve
14 sep '77-Marius (sot LauraFlo)
15 sep '75-LauraFlo
28 sep-Mickyyy
28 sep-sot Mickyyy
OCTOMBRIE
17 oct '97-Vlad (baietel alona)
25 oct '76-Cristian (sot bebe2004)
27 oct '78-malina_mircu
31 oct '74-LaviB
NOIEMBRIE
01 nov '71-Claudiu (sot alona)
03 nov '77-Catalin (sot malina_mircu)
13 nov '72-alona
DECEMBRIE
20 dec '65-Catalin (sot Rayuela)




Irina,veve & croko
pozici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Dragelor, sunt tare obosita acum si nu pot sa va zic decat doua cuvinte. Lara nu vrea sa adoarma deloc si l-am trimis si eu pe barbatul meu sa o adoarma el ca eu m-am enervat. Si acum ii aud razand!! Ei se joaca!!

Elena si Veve, multumim pentru complimente si va trimitem o mie de pupici dulci!

Sper ca maine sa am mai mult timp de DC. Acum va pup pe toate si ma duc sa...fac ordine in dormitor ca prea s-au intetit rasetele si e aproape miezul noptii!


Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruprich spune:

La multi ani Iulia Alexandra!
LA multi ani Ilinca!
La multi ani Alexandru!

Sa cresteti bine si frumos si sa aveti tot ce e mai bun.

Katalina:stiam ca nu o sa rezisti tentatiei. Sanatate mamei tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

De dimineata m-am instalat comod in timp ce Roby face nani, si v-am vizionat noile pozici:

ANCA: ce mireasa tinara si frumoasa, si ce bine aratai si cu breton in facultate cred. aici Thea e o dulceata,si ce baiat mare ai aici.Pupici la Thea si lui Vladutz.

ANDREEA, ti-am vazut pozele de la Breaza!Mie asta mi-a placut mult(mi-aduce aminte de bunicii mei).Si tu esti o mamica frumoasa(P.S.ai o pozica cu Alex nud, mai bine tine-o ascunsa, ai auzit ce se mai intimpla!).Pupicei voua !

DANIELA, mamica frumoasa ce esti, acum stim cu cine seamana Lara(sa nu se supere tati!).aici e chiar o papusica!Asa ma atrag fetitele!!(numai eu nu le atrag pe ele-in burtica!).Pupicei Larei.

LUMI, l-am vazut si pe fratiorul tau, si mireasa frumoasa, si am recunoscut si restaurantul."Casa de piatra!".Te-am vazut si graviduta!!!David, mie mi se pare ca seamana mult cu tine,ia uite aici!

VEVE,VEVE, dezertoarea de mine ti-a vazut colectia de pantofiori, uite ce ne faci, ne arati ca sa ne clatim ochii sau sa ne scoatem ochii???!!!Io ii prefer p-astia, i-am pus pe monitor sa ma uit la ei vreo saptamina pina ma satur...si dup-aia pun altii.Hai ,mai omoara-ne, mai pune, nu mai ai????

Hai ca va las, sa-i fac papica lu fi'miu.
Azi ma duc pe la fabricute...(stie Laura).
Ruprich, ai avut dreptate, e rau fara voi,n-am rezistat!(p.s cum se simte mama ta?)
CUSCRO, iata-ma!!!nu m-au lasat fetele astea(m-au facut si dezertoare!)
Clau', sanatate multa, ne gindim la voi(sustine-l pe Claudiu!)
Elena, masochista???(de unde ti se trage), c-asa ma simt si io uneori!

HAI PA.REVIN miineeeeeeeeee!!!


Catalina, ROBERT & CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Doamne ce habauca sunt imi cer mii de scuze! Am uitat sa-i felicit pe sarbatoritii zilelor trecute! Profit acum de ocazie si-i felicit alaturi de sarbatoritii de azi. Bebei frumosi va doresc sa fiti sanatosi, destepti si norocosi! Mamicilor le doresc rabdare, intuitie si inspiratie!

VLAD
MIA SI LUCAS
IULIA ALEXANDRA
ILINCA
ALEXANDRU


Am avut o noapte agitata, Dari iar n-a dormit bine, dar m-am delectat cu programele TV. Felicitari Stelistelor pentru victoria de ieri! Ati jucat bine! Urarea vine de la o Dinamovista convinsa asa ca va rog pretuiti-o!

Deocamdata atat, dar mai vorbim!


bebelusa DARIA si mamica LAURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by LauraFlo

Felicitari Stelistelor pentru victoria de ieri! Ati jucat bine! Urarea vine de la o Dinamovista convinsa asa ca va rog pretuiti-o!



bebelusa DARIA si mamica LAURA



Multimim, Multumim!!!!
Intradevar am jucat bine! Beep ca nu ma mai vindec de sportul asta Clau al meu a plecat sa vada meciul cu niste vecini si au facut mici si aripioare pe gratar si of corse s-au imbatat de fericire! Sa-l vedeti pe nebunu de barbatu-mio ca s-a imbracat in echipamentul Stelei, in tricou si in sort, e frigul asta, ma mir ca nu i-au inghetat oo-le!
Ce am ras aseara cand a venit...stati sa va povestesc...cand a venit in camera la el era o ditamai musca, a deschis geamul si a inceput sa dea dupa musca cu tricoul...a scos musca cu tot cu tricou, l-a aruncat pe geam...sa-l vedeti pe la ora 00.00 el era pe afara cautand tricoul Nebun, ce mai!!!!


Claudia si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Raul
Dragoste intre popoare si razboi sub plapuma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Stiti vorbim mereu ca nu-i bine ca dormim cu copiii in camera sau cu ei in pat, dar ieri la intalnirea de la club imi povesteau fetele ce au patit cu copiii lor. De la trei luni dormeau BB-ii in camerele lor cuminti si dragalasi, dar de pe la 2-3 ani, cand pricep ei cei alintareala si Bau-bau si multe altele s-au obraznicit. Nu mai dorm singuri; ori reusesc sa-i adoarma in camerele lor si peste noapte se trezesc cu ei in pat ( in patul conjugal) ori nu reusesc sa se furiseze dupa ce ei adorm. Asa ca sa nu ne mai facem complexe iubitelor ca daca e sa fie sa doarma singuri este daca nu ...nu, putem sa ne dam noi peste cap de o mie de ori.
E adevarat ca, zic eu acum nu stiu cum voi reactiona peste ani, atunci cand vor fi mai mari poti sa pui piciorul in prag, dar acum sunt asa de dragalasi incat ne topim si uitam orice noapte grea in momentul in care te striga "mmmama" . (Una din doamne doarme si acum cu fetitele ei in pat si varstele lor sunt 6 si 10 ani.)

Rabdare sa avem ca tot noi trebuie sa le facem fata fie ca-s bune fie ca-s rele!

Claudelule si la noi fuse bairam mare, dar nu atat de mare ca doar sotu e stelist !
Katalina spor la cumparaturi!


bebelusa DARIA si mamica LAURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Laura, vezi ce faci cu semnatura ca arati ca o stelista convinsa! hahahahahahaha!!!

Claudia si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Raul
Dragoste intre popoare si razboi sub plapuma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Si cum nu i-am felicitat pe bb nascuti ieri si azi, imi cer milioane de scuze!!!

BB din data de 25:
VLAD
MIA & LUCAS

BB din data de 26:
IULIA ALEXANDRA
ILINCA
ALEXANDRU


Claudia si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Raul
Dragoste intre popoare si razboi sub plapuma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Hop si noi la semnat condica

Iulia Alexandra, Ilinca si Alexandru .

Iar m-am trezit cu fata la cearceaf, asa ca n-o sa mai stau la taclale sa nu va stric si voua buna dispozitie. Plus ca m-a mai enervat o dobitoaca de clienta mai devreme, eu o sun sa o ajut sa gasim impreuna o solutie de finantare (a venit cu o firma de 2 bani, vai si-amar de capul ei, pe pierdere, cu capitaluri proprii negative, ce mai, jalnicaaaaaa....28 de milioane cifra de afaceri si 111 milioane pierdere) si ea urla-n gura mare ca nu vrea sa vorbeasca decat cu sefu (cu care vorbise mai devreme si mi-o pasase mie) sperand ca daca lucreaza unde lucreaza o sa-i aprobe Viorel dosarul. N-a stiut fraiera ca daca eu zic ca nu se aproba poate sa vorbeasca si cu mama sefului ca tot degeaba. Oricum am stat juma de ora la telefon cu ea, tupeu pe capul ei nu gluma (si sincer erau doar tupeul, ca n-avea nimic bazat in spate) dupa care mi-a pasat contabilul care mi-a explicat ce si cum, super dragut si de treaba omu. Acu sincer mi-e mila de contabil, ca n-are omu nici o vina, da' la cum s-a purtat tipa sa mor io daca o sa-i dau vreodata OK-ul!!!

Hai ca iar mi-am spus oful pe-aici.....ignorati-ma...o sa-mi treaca mie la un momentdat


Mickyyy si Malina Ioana (31.03.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

La multi ani puilor nascuti astazi
IULIA ALEXANDRA
ILINCA
ALEXANDRU
Irina,Andreea,Simone, sa va traiasca copilasii, sa creasca frumosi,norocosi si sanatosi.


Catalina, ROBERT & CATALIN

Mergi la inceput