Bebelusi de martie-aprilie 2004 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Felicitari Iulia Alexandra si Alexndru!Sa va ajute Dumnezeu sa cresteti mari,frumosi destepti si sa fiti o bucurie pentru parinti!Multumim si noi pentru urari!Acum am venit de la doctor,Ilinca are 6,580 si 63cm.Cica e la limita inferioara,dar dezvoltarea psihomotrica e avansata,deci doctorita a spus ca nu sunt probleme.Ii dau Ca si Vigantol,iar eu iau fier si vitamine.Acum i-am pus pe jos doua plapumi si o patura una peste alta,si jucariile,si e foarte incantata.I-am pus toate jucarelele intr-un lighean ,i-l pun in fata si sta si scotoceste prin el cate juma' de ora,n-am treaba.
Intreba cineva pe aici de retete,nu mai stiu cine.Eu am doua carti,o sa va mai scriu din ele ,daca vreti.Una are programul de mese ,e foarte interesant.Vi-l scriu pe cel de la 6 la 8 luni:
-sugarul va primi 5 mese de 180-200g
-ora 6 :supt,completat cu lapte cu cereale daca nu se satura
-ora 10 :cereale cu lapte+suc de fructe sau
1-2mere crude rase+1-2 biscuiti+20-30g branza vaci+6-10 lingurite suc de fructe si legume(lamaie,portocala,piersici,morcov,rosii)
-ora 14:50-100g supa de zarzavat sau carne(adica zeama)+100-150g pireu de legume si spanac + 20-30g carne fiarta sau galbenus de ou
in completare,mar ras+suc de fructe
-ora 18:cereale cu lapte si suc de fructe
-ora 22 :supt,completat cu cereale cu lapte,daca nu se satura Eu nu reusesc sa il tin chiar asa,dar respect orele de masa.La ora 18 ii dau un Danonino amestecat cu cereale,iar dimineata ii dau banana sau mar.Mi se pare ca ,orientativ, e bun.Mai este si de la 8-10 luni si 10-12 luni.Daca vreti sa vi le scriu ,imi spuneti.
Va pup .
Irina si bb Iinca(26apr04)
"Toti traim sub acelasi cer ,dar nu toti avem acelasi orizont."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

neata fetele!
poate rideti,dar eu am dormit pina la 12
Am pus-o pe Amelie in scunel plimbaret si face ture in lung si in lat,eu cred ca nici nu o sa mearga in 4 labutze,,mai degraba cred ca o sa o ia la fuga direct!
Claudico,dar ce ai mami cu simburii de la kivi?lasa-i acolo ,ca au vitamine.Eu iau la borcanel,deja pasat cu alte fructe,dar se vad simburii cu okiu liber,astia nu scot simburii.Eu zic sa-l tai felii si sa-l amesteci in blender impreuna cu inca un fruct(BAnana de exemplu,ca e moale)si se amesteca mai bine!
Katalina,multa sanatate mamei tale!
Iulia Alexandra, Ilinca si Alexandru
Sa cresteti mari si frumosi!

Elena si pisicutza Amelie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by Rayuela

neata fetele!
poate rideti,dar eu am dormit pina la 12
Am pus-o pe Amelie in scunel plimbaret si face ture in lung si in lat,eu cred ca nici nu o sa mearga in 4 labutze,,mai degraba cred ca o sa o ia la fuga direct!
Claudico,dar ce ai mami cu simburii de la kivi?lasa-i acolo ,ca au vitamine.Eu iau la borcanel,deja pasat cu alte fructe,dar se vad simburii cu okiu liber,astia nu scot simburii.Eu zic sa-l tai felii si sa-l amesteci in blender impreuna cu inca un fruct(BAnana de exemplu,ca e moale)si se amesteca mai bine!
Elena si pisicutza Amelie



Auzi da de ce sa rad de tine, ca eu am zile cand dorm si pana pe la 13-13.30...no si ce cui nu-i place sa nu ma caute, zic asta pentru ca nu raspund nici la telefon, nici la interfon , la nimic...ca oricum si daca as raspunde eu tot nu retin ce vorbesc cu omu Si daca te lasa pitica, foarte bine faci, odihneste-te
Pai chiar nu stiu ce am cu samburii si exact ca vroiam sa il combin cu banana...mamaaaaaa mi-ai ghicit gandurile
Ce face pisicuta mea??? II cresc dintisorii?? Pupe la ea!!!

Irina, cam complicat programul tau, mai ales ca al meu se trezeste doar la 9-10 si nici vorba sa vrea sa pape in somn...daca i-ar fi foame s-ar trezi el, cu siguranta...Oricum multam fain!!!


Claudia si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Raul
Dragoste intre popoare si razboi sub plapuma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Kata,acum am vazut ca mama ta e bolnava,imi pare rau!Multa sanatate si sa fie bine.Irina si bb Iinca(26apr04)
"Toti traim sub acelasi cer ,dar nu toti avem acelasi orizont."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Clau ,uite chiar acum i s-a pus pata pe televizor,se uita la stirile Protv si da cu minutzele in ecran nevoie mare..zici ca e o mitza pusa sa se uite in oglinda!
Chiar maiii,ca mi-am adus aminte.Sint foarte bucuroasa ca cica si cei cu cetatenia dubla(ce inspirata am fost sa-mi pastrez totusi si cetatenia romana,desi mare lucru nu fac cu ea) pot vota!!!
Si chiar in Göteborg,ura!!!
Asa ca duminica,string toti romanasii si mergem la vot!(nu va zic cu cine votez,va spun numai ca zicem D.A. toti).Desi nu mai locuiesc de 10 ani in Romania,imi doresc sa fie bine acolo,ca cine stie,poate intr-o buna zi ne intoarcem acasa!!

Elena si pisicutza Amelie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Foarte bine faceti ca mergeti la vot!!! Si noi mergem, nu lipsim!!! Macar asa sa ne facem datoria fata de tara, nu???

Si Raul e pasionat de televizor, in special de reclame...nu-si ia ochii de pe Tv cand sunt reclame...si ii plac si desenele animate


Claudia si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Raul
Dragoste intre popoare si razboi sub plapuma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alona spune:

La multi ani Alexandru!

La multi ani Iulia Alexandra si Ilinca!
Sa cresteti mari, cuminti si sanatosi si sa aveti parte de bucurii.

Kata multa sanatate mamei tale!

Pupici!

Anca, Vlad si Thea
http://photos.yahoo.com/alina_stoica

"O zi in care nu ai ris e o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Buna fetelor! Ne-am trezit si noi pe la 11:00 si incepem incetisor ziua de azi. La noi a nins alaltaieri si a fost cam frig dar azi nu mai e prea multa zapada pe jos. Oricum, am iesit afara si Lara a luat primii fulgisori pe nasuc.
Ieri am mancat curcanul de Thanksgiving cu niste prieteni si...am mancat prea mult!! (Cred ca d'aia eram eu obosita aseara!)

Zic si eu cu intarziere LA MULTI ANI, gemenasilor nostri MIA si LUCAS si lui VLADUT! Sa cresteti mari copii dragi!

Iar azi le zic LA MULTI ANI IULIEI, ILINCAI si lui ALEXANDRU! Sa cresteti mari si sa fiti fericiti!


Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alona spune:

Nedda cum ai facut backgroundu ala roz la pozele din album? Eu am cautat dar nu am gasit cum.Pleeease, spune-mi si mie.

Anca, Vlad si Thea
http://photos.yahoo.com/alina_stoica

"O zi in care nu ai ris e o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Kata, ma bucur ca te-ai intors la discutii! Imi pare tare rau de mama ta si iti doresc sa fie bine pentru familia voastra. Tie iti doresc sa ai putere sa treci peste aceasta incercare si sa ai mult curaj! Daca iti face bine sa te descarci la noi, spune-ne fara teama!

Elena, ai terminat cartea (The Da Vinci Code)? Ti-a placut? Mi-am comandat-o si eu si astept sa o primesc.

Clau, are Steaua fani si la Arad? Tare haios Claudiu si tu cand povestesti!
Si eu ii dau Larei kiwi de la borcanel in amestec cu mango si banana. Asa cum zicea si Elena, nu cred ca ii curata cineva de samburi. Pofta buna lui Raul!

Laura, pai deci e mai bine ca mine, ca nu ma mai omor s-o fac pe Lara sa se culce in patul ei! De camera ei ce sa mai zic??

Micky si Clau, felicitari pentru gandurile altruiste!







Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput