Despre dragoste si singuratate...

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reliana spune:

Mai fete, dar sa vedeti ce poz(n)a i-a dat, pai cine ar rezista? si nu ca e cine stie ce tipa, dar e îmbracata cam "hot" si chiar de sunt ginduri neserioase:))))

Un An Nou plin de bucurii si impliniri!!!http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Dano,imi vine sa rid si sa pling in acelasi timp!Nici eu nu-s departe de tine,dar planuri chiar asa diabolice n-am elaborat niciodata!Ce ti-a sugerat Otilia as fi vrut sa-ti spun si eu.Da-i intilnire si du-te tu;n-are rost sa te mai complici cu prietene si teatru pentru ca odata ce se duce la intilnire e clar ce intentii are,nu?!?!?Ce sens are sa mai bagi si pe altcineva in treaba asta?!?
Oricare ti-ar fi hotarirea iti doresc succes si inspiratie sa alegi cea mai potrivita solutie!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

N-aveam de gind sa mai implic pe nimeni... Il las cu ochii-n soare... Ii trimit doar un mail cu nr MEU de telefon (ca tot asta-i cere botosanencei, nr ei de telefon)...
Mai puteam face ceva... dar semana a "Cheating Spouses" si trebuia sa le platesc copyrightul ... O stiu pe miss-ă (a fost la noi pentru un interviu si a prezentat si ceva spectacole organizate de noi) as putea vorbi cu ea si sa-l lucrez de să-i zboare fulgii... dar prefer fără, că vorba ceia... mă râde lumea...
Multumesc tuturor fetelor care isi bat capul si cu problema mea si inca o data scuze pentru ca... scriu asa cum vorbesc...
Initial aveam ceva retineri daca sa postez sau nu mesajul cu tarasenia... ma gandeam ca o sa fiu judecată... dar acu parca-i altfel... ma si simt altfel... Vai de kurutzu' mamii lui! Multzam fain!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Dana eu zic sa-i mai dai o sansa lu`` Liviutz....
Asa tipa atragatoare ca ridica si mortii....dar``mite un barbat! Cand a afirmat:"cit sotia mea a fost insarcinata eu zic m-am descurcat bine..." a zis ca "sa se dea" mare si "rotund" fata de respectiva.... Eu nu as gandi asa departe.

Mai fetelor (ma refer si la Angela T care a scris ceva asemanator nu demult) sunteti bestiale!!!! Ce citesc aici pe Forum e mai ceva ca o telenovela.

Dana iti tin pumnii sa fie bine.... Poate totusi nu vine la intalnire si se joaca si el cu vorbe.... Cine stie!

pupici Aniei si aveti grija de tati acolo.....


quote:
Originally posted by DanaRosu

Draga Andra, beleaua e ca am luat in calcul si varianta pe care mi-o expui tu... dar sa stii ca nu s-a lasat asa de greu... si ce mai zici de mesajul primit azi... "cit sotia mea a fost insarcinata eu zic m-am descurcat bine..." + "daca vrei sa ne vedem in Suceava, sa fie musai seara tarziu...gasesc eu motiv sa lipsesc de acasa" Seara tarziu? Pen' ce? Sa ii cumpere o prajitura?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danab spune:

Dana esti mortala! Si scenariul prezentat de Otilia...no comment.Otilia draga, esti buna de scenarista, zau asa!
In alta ordine de idei, Dana , eu cred ca mai bine te opresti aici, dai cartile pe fata in aceasta faza pentru ca daca mergi mai departe si el participa in continuare s-ar putea ca cea mai afectata sa fi tu! Este suficient la cat a mers Liviut de departe, si numai dupa atata "drum" poate trage niste invataminte, poate invata in sfarsit cu cine are de-a face.E pacat sa creati o stare si mai tensionata decat cea existenta acum, mai bine scoate-ti "masca" si incercati sa fiti voi, macar de dragul Aniei.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salhiuta spune:

Draga Dana bravo dar ar trebui sa te opresti aici iti spun din proprie experienta ca altfel nu se stie unde se poate ajunge.Hai sa-ti povestesc ce-am patit eu si sper sa vedeti pina unde poate merge o gluma;am gasit un site pe internet de unde puteam sa trimit mesaje pe mobil fara sa fiu descoperita (asa credeam eu)si bineinteles ca am inceput sa-i trimit mesaje de dragoste sotului meu si semnam cu un nume de fata.Cind a primit primele mesaje le-a sters fara sa zica nimic la urmatoarele nu s-a mai ascuns si a dat cartile pe fata.A venit la mine sa ma intrebe daca nu mi-a cerut vreo prietena numarul lui de mobil si mi-a povestit de mesaje.La spital (este medic) are un prieten care se pricepe la calculatoare si si-a dat seama ca mesajele sint trimise de pe net si a intrat pe site si m-a descoperit.Nu mi-a zis nimic dar a vrut sa se razbune si l-a pus pe colegul lui sa-mi trimita mesaje siropoase de la mobilul lui si asa a inceput totul de la o joaca de adulti.De la mesaje s-a ajuns la intilniri pe ascuns intre mine si prietenul lui si chear ne gindeam sa raminem impreuna.Dar nu stiu cred ca Dumnezeu m-a luminat si in ultimul moment am renuntat.Da am renuntat eu dar el nu si au inceput amenintarile ca daca nu voi fi cu el nu voi mai fi nici cu sotul meu dar pina la urma sotul meu m-a ertat si am ramas impreuna.De atunci au trecut anii dar intre noi n-a mai fost nimic ca la inceput.
DECI GINDESTE-TE CA NU STII NICIODATA UNDE SE VA TERMINA.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ani35 spune:

Daga Dana,ce ti-a tecut prin cap,au dreptate fetele e de telenovela.Vai de el,bietul pentru ca imi dau seama din ce scrii,ce fel de persoana esti.Sa fi fost eu in locul tau,ma duceam la fund imediat,pentru ca am incredere oarba in el si ma gandesc ca e imposibil sa-mi faca asa ceva.Oricum sunt convinsa ca tu stii sa reactionezi si vei face ce e mai bine pentru voi.Multa bafta si ..ai grija!Parca il vad pe Liviut Sper sa se termine cu bine fara .Te imbratisez,Ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

Dana, eu zic doar atat, ca-ti faci prea multi nervi degeaba. O sa-ti spun un banc care mie mi-a placut grozav de tare.
Vine Dumnezeu la barbat si ii spune am doua vesti una buna si una proasta. Doamne incepe cu cea buna. Uite am un dar pentru tine Iti dau doua organe creierul si penisul. Creierul este pentru ca sa poti gandi si penisul este pentru a perputua specia. Vai Doamne iti multumesc acum nu imi pot da seama care poate fi vestea proasta, dupa asa un dar. Vestea proasta este ca vascularizarea acestor organe se face pe rand. Stai linistita cred ca orice barbat daca ii trimiteai o missa din aceea ( si moldovencele sunt frumoaseeeeee mey nene) nu spunea nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Si eu am recurs la aceeasi metoda, numai ca situatia era un pic diferita. Noi eram despartiti, dar ne mai intalneam, chiar ne gandeam la impacare.
De putin timp avea Internet la serviciu si m-a rugat sa-l initiez in domeniu. Si-a facut un cont de mail la care si-a pus ca parola numele meu, apoi s-a inscris pe tot felul de site-uri de matrimoniale, cu aceeasi parola. Nu s-a ambalat prea tare la mesajele primite, eu intram pe contul lui si citeam ceea ce primea, ba chiar radeam pe tema asta. La un moment dat a schimbat parola si-atunci am intrat la banuieli.
Mi-am creat un profil pe unul din site-uri si l-am bombardat cu mesaje. El tot ii spunea ei (adica mie) ca a ramas in relatii bune cu sotia, dar nimic despre relatia noastra de atunci. De Sf.Valentin i-am dat intalnire, iar el s-a scuzat, spunand ca vrea sa petreaca acea zi cu fiica lui (care era de fapt la bunici), dar nici un cuvant despre mine. Insa a specificat ca se pot intalni a doua zi...
De Sf. Valentin a venit la noi, mi-a adus si cadou, m-a scos in oras, a fost o zi frumoasa. L-am intrebat ce program are pentru a doua zi si mi-a spus ca nu ne putem intalni, are ceva treaba cu niste prieteni.
Nu stiam ce sa fac, sa ma duc la intalnire, sa nu ma duc? Ma gandeam sa trec doar pe acolo, sa vad daca a venit... dar n-am avut curajul. A doua zi m-am scuzat pe mail ca a intervenit ceva neasteptat si n-am putut veni, dar o lasam pe alta data. Atunci el a spus ceva de genul:"eu am avantajul ca stiu ca tu nu ai venit, insa tu n-ai de unde sa stii daca am fost la intalnire sau nu".
Pana la urma mi-a spus ca s-a dus doar pentru a-i face cunostinta cu un prieten de-al lui, pe care il luase cu el la intalnire. Dar trandafirul alb pe care i-l adusese ce cauta acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rala spune:

Scria pe undeva pe aici (sau prin alta parte ???) ceva de egenul ca orice obiect al unei observatii se comporta diferit in momentul si din cauza observarii. Nu ma intelegeti gresit, si eu admir curajul Danei...dar....
Dana, te-ai gandit vreo secunda ca farsa pe care tu i-o pregatesti ar fi posibil sa fie de fapt o farsa a lui pentru tine?
Eeeee... asta-i optimista din mine! Capricorn spuneai? Ha! cred ca stiu despre ce vorbesti cand ne povestesti despre mici (sau mari)minciuni, despre abilitati de a evita anumite subiecte...La mine in schimb problemele sunt ceva mai grave si mai putin usor de rezolvat odata cu trecerea timpului...Stii vorba aia, ce nu stii nu-ti face rau. Idioata vorba!!!!! Mult succes. Pana la urma marea indrazneala nu a fost sa pui la cale planul diabolic, ci sa faci cu rezultatele lui exact ceea ce ar trebui facut. Sunt curioasa ce vei hoatari sa faci. Io una n-am avut curaj pana la capat (inca!)

...pararea mea!

Mergi la inceput