Fertilizarea in vitro si implicarea statului roman

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

PRO!
O sa vb eu la Jurnalul National cu autorul articolului.
O sa vb in sensul sa ia legatura cu voi si ajungeti la o formula convenabila.

cele bune,
päpä

Sä fim senini!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Ok Papadie.Noi aveam de gand sa adunam noi materialele de publicat,dar daca persoana in cauza vrea sa puna singura in pagina textul,e ok...numai sa se stie ca este vorba de o initiativa a mai multor cupluri sterile de pe Desprecopii,sa zicem...sau ceva de genul asta.Vom vorbi si cu Admin si vom vasi o formula ideala pentru ambele parti.
Sanatate maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinaw spune:

Si eu sint pentru in toata inima
Tina si bebe Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EDDY spune:

Sint alaturi de voi dragele mele prietene!Va sustzin cu tot sufletul shi doresc sa aud cit mai multe veshti bune!Sa va ajute Dumnezeu sa devenitzi mamici cit mai curind !



Eddy & Antonia-Naomi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

sustin ideea.

ariel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danv spune:

Noi am reusit fara FIV, dar cu ata ma mult ma simt dator sa ii sprijin pe cei care nu au avut aceasta sansa. Cred ca o solutie, poate cea mai concreta ar fi promovarea unei initiative legislative (sunt necesare mai multe semnaturi, dar cred ca nimeni nu ar refuza sa semneze), eventual ar pute fi solicitat sprijinul Colegiului Mediului din Romania, reteaua lor ar pute obtine usor semnaturile.

Dan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

si eu semnez pentru, macar sa incercam .Stiu si eu de 2 ani cum e sa-ti doresti cu ardoare un copil, ce groaznica e ziua aia din luna cand vezi ca tot nu s-a intamplat minunea...Sper sa reusim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giax spune:

Sunt de acord cu voi. E timpul, desi destul de tirziu, ca statul roman sa inceapa sa sustina familia din toate punctele de vedere. Oricine are dreptul macar la o sansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adicali spune:

cred ca asta nu e o solutie. daca vrei sa ai un copil si nu poti avea, de ce sa nu adopti unul? e mult mai firesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Adica tu crezi ca e acelasi lucru daca cresti un copil care iti poarta informatia genetica si care e conceput cu dragoste din trupul tau si care mie cel putin mi se pare ca ar creea o legatura tainica, magica intre tine si tatal copilului si a creste un copil strain?Stii ca fatul chiar e influentat de gindurile, activitatile,alimentatia si in general de tot ce face mama cit il poarta in pintec?
Eu nu doresc sa cresc un copil adoptat in ideea ca ar inlocui un copil nascut din mine.
Cum la noi in tara nici macar analizele si tratamentele pt sterilitate nu se fac cum ar trebui credeti voi ca am putea spera sa avem parte de FIV gratuit?Sau macar partial subventionata?

Mergi la inceput