Fertilizarea in vitro si implicarea statului roman

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns s.rodica spune:

si eu sunt pentru ,rodica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Am dat 5500 de dolari ca sa o avem pe Simona prin FIV.Am reusit a doua oara cu embrioni congelati.Eu zic ca merita dar am avut mare,mare noroc pt ca sansele de reusita sunt doar de 20% fata de 40 % natural din prima incercare.Pe noi ne-au ajutat socrii mei altfel nu aveam bani pt FIV.
Numai fetele care au facut FIV stiu prin ce stres se trece la un FIV.Eu un aaveam niste dureri de capo infernale din cauza stresului.Intotdeauna te gandesti cati bani dai pt ca e fff.mult pt noi din Romania.
Ar fi extraordinar o subventie dar mie nu-mi vine sa cred ca in saracia din tara asta se gandeste cineva la noi...
Oricum sunt pentru !


Gabi si Simonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Iata pentru capitolul motivatii, si presa ne poate sprijini.
Jurnalul National de azi, 16.01 publica un articol imens cu titlul "Nasterile scad dramatic in Romania"
Poate il putem atasa la memoriu.

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Ieri am incercat sa aflu cat costa un vitro la ora asta,macar un pret informativ...mi s-a spus ca nu se poate comunica telefonic suma si ca trebuie sa-mi fac programare la consult la profesorul Munteanu !! Consult care presupune si repetarea tuturor analizelor pentru evaluarea cazului...asa ca va dati seama ca nu am facut programarea respectiva.Mai am o pista,la care numai saptamana viitoare pot sa ajung.Daca poate afla pana atunci careva dintre voi,un pret informativ macar...
Avem nevoie de date cat mai exacte privind recensamantul de anul trecut,daca gasiti date publicate,va rog sa le copiati si sa mi le trimiteti pe mail.
De asemenea astept si propunerile voatre,la care publicatii doriti si voi sa apelam.
Adresa mea de mail este mariutza27@yahoo.com.
Sanatate maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Catalina,scriam mesajele in acelasi timp !!! Gand la gand !!! Toate articolele de acest gen sunt in sprijinul actiunii noastre.Iar cei ce semneaza aceste articole e foarte posibil sa fie de partea noastra !!! Am sa copiez articolul si daca mai gasiti altele chiar si despre avorturi si copii abandonati,va rog sa le trimiteti pe adresa mea de mail.
Sanatate maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Maria, eu lucrez in PR si fac in fiecare dimineata monitorizare de prea. voi avea ochii cat cepele si orice articolas il voi pastra, daca vrei la momentul respectiv ti le voi trimite pe fax, sau prin posta, cum vrei. ok?

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Sustin din toata inima. Sper sa aiba ecouri cat mai vaste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Catalina,eu nu am gasit pe net articolul cu pricina.Te rog sa-l pastrezi si tinem legatura in privinta lui si nu numai...Pupici.
Sanatate maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina L spune:

Mariutza,eu anul trecut cand am vrut sa fac fiv la Giulesti,
dr Niculescu mi-a spus ca ma costa 2500$ cu tot cu tratament.
Eu nu cred ca intre timp preturile sa fi crescut...

Te pupic
Cristina L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Si eu va sustin!

Ochii care nu se vad se uita doar daca dai de prea multa fericire...

Mergi la inceput