Miresele anului 2005 (4)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musca tzetze spune:


Ma scuzati... cred ca sunt prea

Se pare ca eu am inteles gresit cu targu de nunti, e, ma cam luat valu...

Eu cu ce am gresit de nu-s pe listutza??? , doar am zis... 20 august...

Ma primiti si pe mine?
pt voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:


Revin si eu cu noutati . Astazi am fost sa batem palma pentru restaurant dupa ce ne-am inscris in septembrie ..si SURPRIZA. Baietii si-au schimbat total conditiile pentru la anu'. Cica 13 mil pentru personal, 5 mil chiria salii care nu se scade la final, se plateste tot meniul in caz ca cineva pleaca sau nu vine, meniul minim 800 mii(aperitiv+2 fripturi, garnitura, salate +2 cafele).Si ne-au pus si minim de persoane ..120, dupa ce in septembrie ne-au spus 100. Noi am vrut o nunta nu prea mare , de maxim 100-110 persoane. Am fost asa dezamagita.Mi se pare incredibil de mult pentru un restaurant de provincie.
Si ne-am apucat sa cautam alt restaurant, am luat-o dintr-un capat al orasului pina in celalalt. Nu ne-am facut mari sperante caci rezervarile s-au facut incepind din vara, dar am gasit un restaurant mai micut, foarte dragut care e deschis de numai 2 ani, si de 1 an fac nunti. Este modern, anul viitor renoveaza si mareste sala de la 100 la 200 persoane si in plus un meniu anul acesta a fost 550 mii (!!).
Sincer mi-a trecut si cheful de maritat ce sa mai zic ca-mi venea sa-l string de gat pe domnul care ne-a stricat planurile. In plus cred ca a fost premeditat , stiau ca acum nu vom mai gasi alt restaurant si ca vom fi nevoiti sa acceptam .
Acum sint asa suparata si imi fac griji o mie , parca nu mai am incredere in nimeni. Nu stiam eu de ce nu voiau ei sa ne ia avansul . Offf ..



"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii.
Razi pentru a putea reusi.
Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.
E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musca tzetze spune:

luiza1318, singurul loc pe care l-am gasit pt inchiriat rochitze pe net a fost http://www.salonulmiriam.go.ro/main.html

dar sunt din iasi..., poate merita un drum ploiesti - iasi, avand in vedere ca economisesti ceva cu inchiriatu`...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Hai ca va urmaresc printre picaturi...uffff..munca asta....
Abia astept sa vina sotu acasa sa ne cumparam verighetele si sa umblam prin oras dupa una alta....
URA!!! mai e putin....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Neatza miresici!!! Ca de obicei cafeaua de dimineata se savureaza doar cu .
Alecsia nu te stresa iubita ca pana la urma gasiti voi ceva frumos si convenabil. Asa sunt unii oameni..deh..ce sa le faci? Atata timp cat nu ai semnat un contract cu ei... modifica pana nu mai pot, ce vor muschii lor. Pai pana la urma am inteles ca ati gasit restaurantul asta deschis doar de 2 ani nu? De ce mai esti suparata?! Hai ia un sa-ti mai treaca! Si o din partea noastra!

Musca tzetze iarta-ma iubita pentru ca omisesem sa te trec pe listutza!!! Te-am trecut acum!!! Ma ierti??? Muahhhh

Zilele astea ma duc sa mai vad un restaurant undeva prin Colentina... Hai mai ca inca se mai gasesc! Si ce ma mai stresam si eu cu gasirea restaurantului la inceput!

Felicitari Leyla si Lory04! Vreau si eu sa fiu de 2-ori mireasaaaaa!!! Leyla, Luiza voi cand aveti nunta? Sa va trec pe listutza!

Azi muncesc! Gata ca nu mai tine!! Si la ora 16 plec sa ii cumpar ceva lui Iuby meu... nici nu stiu ce!

Va pupa fata! Muahhhh

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Buna fetelor !
N-am mai avut timp deloc sa mai scriu si eu cate ceva...pai, cu serviciul asta...
Mi-am luat si eu verighete duminica trecuta....
Nici acum nu-mi vine sa cred... A fost prima data cand am fost sa ne uitam de verighete si ni le-am si cumparat. Sunt f frumoase, din aur galben si in mijloc au o veriga din aur alb care e mobila...Sunt mandra de ele...
Eu pana la urma cred ca voi ramane la Hotel Caro.
Moiraine7 tu ce-ai mai facut ? Ai semnat contractul pana la urma ?
Eu am vb. cu doamna si zice ca ar mai avea cateva schimbari la contract si cica ne suna ea...Nu inteleg de ce amana atat... Io pana nu am semnat contractul parca nu ma simt sigura... Te pomenesti ca fac niste schimbari radicale si pe urma ne suna in decembrie sau ianuarie cand nu mai ai ce face. Offf....sper sa nu fie asa...
Dupa rezervarea restaurantului ce urmeaza, biserica ?
Pupici insoriti,


toma_lly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

...toata lumea si-a cumparat verighete? Noi ne gandeam se le luam anul viitor dar de cand v-am auzit pe voi parca mi s-a facut si mie pofta... Nici inel nu am...si am vazut unul asa de frumos la Celini... Vreau si eu, vreu si eu!!!



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Dar ce grabite sunteti mai fetelor!!!......aveti nunta tocmai la anul in vara sau toamna si de acum va plangeti ca nu aveti timp si alergati dupa cumparaturi. Eu am avut nunta anul acesta in iulie si ne-am hotarat in ianuarie. Am gasit si restaurant (superb) si rochie (MINUNATA)desi nu am fost la targul de nunti pentru ca tocamai atunci eram plecata din tara, si verighetele le-am facut la comanda in luna mai, si pantofi si tot...si amenajarea restaurantului tot prin mai..si a iesit superb si nici stresata de timp nu am fost..
Asa ca fetelor mai stati cuminti si nu va mai stresati ca aveti timp berechet...


http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici!

Si noi ne-am luat verighetele, pentru ca ne-au placut tare mult cum erau lucrate, chiar dace ne-au costat ceva....
Le-am si gravat cu numele noastre in interior...




roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

La Polo Club a avorbit cineva de contract, pentru ca noua ne-au zis ca nu fac?????

\Acum intreb si eu????

roxygeo

Mergi la inceput