Miresele anului 2005 (4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Flafi
Las' ca vii tu vreodata sa ne rogi ceva...

Hai ca astept sugestii..nici chiar asa traznite!



"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musca tzetze spune:

Singurul lucru stabilit pana acu este data: 20 august. (asa, pt listuzta) Inca nu stim nici orasul... Noi locuim intr-un oras, iar parintii nostri in altul (acelasi). Mai avem o lista cu posibilii invitati. Vazand ce avansate sunteti voi cu pregatirile, ma ia groaza...

Urmaresc de mult thread-urile miresicilor... am citit chiar tot si la miresele anului 2004. Si vazandu-va pe voi asa nerebdatoare si doritoare sa deveniti mirese, parca simt ca ma molipsesc si eu...
@ bibyrox: daca tot te-ai gandit la o surpriza gen hotel, am pentru tine o idee mai ieftina si mai rapida... Aranjezi dormitorul cu lumanari, flori... te imbraci (dezbraci) cu o super lenjerie... si daca esti mai glumeatza poti chiar sa-ti legi o funditza (in jurul gatului, asa, intr-o parte) Nu stiu ce parere ai tu, dar la mine a dat rezultate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by musca tzetze
@ bibyrox: daca tot te-ai gandit la o surpriza gen hotel, am pentru tine o idee mai ieftina si mai rapida... Aranjezi dormitorul cu lumanari, flori... te imbraci (dezbraci) cu o super lenjerie... si daca esti mai glumeatza poti chiar sa-ti legi o funditza (in jurul gatului, asa, intr-o parte) Nu stiu ce parere ai tu, dar la mine a dat rezultate...




Multumesc frumos pentru sugestie! oricum in 4 ani de cand locuim impreuna a avut parte de...mult mai multe astfel de surprize ... de-aia imi doream ceva inedit! Si oricum nu iti pot urma sfatul pentru ca..dupa cum am mai spus, momentan locuim la prietenii nostri pt.ca suntem in zugraveli..etc.

Iti multumesc mult pt.raspuns!

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musca tzetze spune:

Imi pare rau ca nu te-am putut ajuta... nu stiam de faza cu zugravitu... (las` ca o sa aveti casutza frumoasa)
Chiar ti-ai si legat funditza? asa, ca de cadou... restul imi imaginez ca nu-i inedit...
In cazul asta cred ca-ti ramane doar sa-i faci un cadou special... de neuitat

la toata lumea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina v spune:

bibyrox
Mai fata, vezi ca eu nu am facut kk in gusturile tale. Restaurantul Riviera este foarte civilizat si nu de kk asa ca te rog pastreza-ti ideile pentru tine. Probabil ca nu iti permiti sa faci acolo. Nu e de nasul tau. Iti sugerez sa faci la cantina poate "nu e de kk ca restaurantul Riviera" unde te laudai ca o sa faci. Ce te-a facut sa-ti schimbi parerea ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Neatza miresicile mele!!
Corina v te-as ruga sa mai citesti inca o data mesajul meu. In primul rand nu te-am jignit pe tine si nici rest.respectiv. Am spus doar ca MIE nu mi-au placut conditiile si daca voua v-au placut felicitari. Fiecare cu gusturile lui... iar aceea este o vorba.. Care e problema ta? Se pare ca esti cam stresata de pe acum... Nici o problema. Eu nu ma supar.. numai ca te voi ignora de acum inainte. Dar ar trebui sa-ti revizuiesti putin vocabularul care este putin inadecvat pentru acest forum. Si care e problema daca fac nunta la cantina? O fac pe banii tai? Inainte sa vorbesti si sa afirmi niste lucruri gandeste-te bine si mai cerceteaza! Hai la revedere!

Fetele mi-am gasit pantofiori de nunta!!! La 2500000 lei! Cam scumputi dar nu mi-am putut lua gandul de la ei. Maine ma duc sa-i cumpar ca doar nu mi-o mai creste piciorul.. Ah! Si am gasit ce surpriza sa-i fac lui Iuby al meu. Sambata asta eu si prietenii nostri ii organizam petrecere surpriza.. bineinteles ca el habar n-are de nimic. Am si vorbit cu soacra-mea sa-l tina cu treaba pana aranjam noi totul. Uff.. Abia astept!!!

Va pupa fata dulce

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Super idee ! SA ne povesti cat de surprins a fost Eu cand mai am nevoie de asemenea idei (de exemplu cand vreau sa-i iau un cadou care sa nu fie costisitor, dar care sa-i fie dat intr-o maniera speciala), ma uit pe site-ul asta : http://www.lovingyou.com/ ....am gasit deja cateva sugestii super

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Buna dimineata fete,

La anul voi fi nasica de 2 miresici, cum ma voi descurca? Offf offf, dar ce bine imi pare...ma bucur mult.
Cum sa intamplat? Cand ne-am casatorit noi in ziua aceea (31.07.2004) niste prietenii ne-au spus ca s-au hotarat si ei si la anul vor face nunta si ne-au propus sa le fim nasi, am acceptat , caci oricum mai vorbisem de acest aspect. Apoi ei au zis ca da ca ba..erau cam nehotarati dar pana la urma gata s-au hotarat 30.07.2005 si mi-au spus azi sa ne vedem sa stabilim ce si cum ca doar noi vom fi nasi.
Si acum pe 30.10.2004 am botezat o fetita a carei parinti nu sunt casatoriti si care se vor casatorii la anul undeva in toamna (cred!!)si carora le vom fi tot noi nasi caci ne-au intrebat si am spus da , normal doar le-am boteza fetita.

Ce bucurie si emotie..sper sa facem fata.




http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Buna!
Blanca vad ca esti tare productiva, dupa ce te-ai maritat tu vrei sa mai tragi pe altele dupa tine Felictari!
Noi am botezat deja, asa necasatoriti cum suntem inca, o bebita superba, cred ca ma voi ocupa de meseria asta, sa fiu nasa de profesie. Tare e frumos.
Biby nu iti e frica de faptul ca se vor demoda pantofiorii? Eu as vrea sandale, in fine inca nu m-am prea gandit. Sa stii ca ideea e super. Felicitari! Si sa va iasa complotul! Imi pare rau ca nu am putut vorbi mai mult pe PM, dar stii tu cum e cu servi...
Corco, daca vezi mesajul asta da di tu un semn de viata. Ca sa stiu cum merg pregatirile.


So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musca tzetze spune:

Salutare fetele... viitoare "doamne"

daca tot e sa vb de site-uri de "dincolo", am gasit ceva care o sa va bage-n boala... macar pt idei, eu zic ca merita vizionat...

http://moda.iosposa.it/CercailtuoAbito.asp?IDCategoria=61

Mergi la inceput