Miresele anului 2005 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

seara buna, miresici!

hai sa raspund la chestionar:
- neaparat flori naturale in piept, macar unele mici-mici, da' alese cu grija, sa reziste...
- petrecerea burlacilor ? hmm... oi mai avea timp si de aia? doar sa o fac cu mai mult timp inainte...
- crinolina? si mie mi se pare ca se vede urat, io la rochia mea (da, aia mov) am un jupon d'ala de tull (lila, sic!), cu volane spre poale, mor dupa el, ca arunca rochia frumos, dar nu exagerat, si cumva natural, nu asa geometric-egal ca cercurile alea... da, chestia cu 'ventilatia' e prima pe care am remarcat-o, f. bun!!!

- baaai, cu numele nu stiu ce ma fac! nu ca-mi place mai mult al meu, da macar se potriveste cu prenumele!! ceea ce nu mai e valabil dupe. care este. io as vrea io al meu, el al lui. da n-am curaj sa-i spun, ca mi-e ca se supara. plus ca sigur imi sar toti in cap cand aud...

mda, viata ie complexa si are multe aspecte...

pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Neatza Miresici!! Muahhh ! Azi chiar nu am chef de nimic si cred ca toata ziulica o sa stau in compania voastra... Renoveaza socrii apartamentul (unde stam si noi de altfel) si e asa un balamuc... Noroc cu prietenii nostri ca ne-au primit la ei cu catrafuse cu tot!
Corina v cum ati fost dar nu ati intrebat de meniu..etc???? Pai noi primul lucru asta intrebam peste tot. Ca la urma urmei de asta depinde... Am fost cu nashii care au avut nunta in septembrie si cat de cat ei se pricep. Meniul la anu' o sa fie undeva la 27 Euro (cam mult) fara bautura, fara peste (daca vrei peste inca 5 Euroi ), fara salata (daca vrei salata inca 1 Euro )... AH! Si la friptura ce crezi ca pun? Ciocanele!!! Ma lasi... Ma rog.. acum depinde de voi, de ceea ce doriti..de multe. De exemplu Albinutza a avut nunta acum de curand la Riviera. O poti intreba pe ea mai multe caci stiu ca ea a fost multumita! Problema e ca sefa de sala cu care am vorbit mi-a spus ca la anu' vor fi alte conditii fata de anul acesta. Asta dupa ce am intrebat-o eu..stiind ca anul acesta a fost alt meniu... Oricum eu va urez succes!!

Sambata ne ducem si noi la restaurant sa mai vedem ce a mai modificat ala pe-acolo... Abia astept! De fapt vrem sa facem si revelionul acolo.. sa-mi tineti pumnii!!!

Pupicei grasi

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Buna dimineata, fete cucuiete!
biby si raluca, mai fetelor, dar de unde sa luam flori din alea super rezistente? voi va referiti la cele care au la codita o eprubeta mica?
si apropos cam cat costa floricelele astea?
vmariejeane fiecare cu ce-l doare! ai gasit ceva interesant?
kopilash sunt mandra de noul meu statut!
mi-a disparut optiunea de ales maimutoi, numai pot edita lista. Stiti cumva ce se intampla? Cum o sa mai tavalesc eu de ras acum?
Moiraine7 parerea mea e ca ar trebui sa discuti cu el pe tema asta, ce naiba doar e o hotarare imporanta. Mie imi plac ambele nume, dar mai bine suna al meu, daca ar fi dupa mine le-as pastra pe amandoua, dar am inteles ca procedura e mai complicata. Mi-ar placea sa am 4 nume!
Am citit undeva pe forum... gata stiu unde... la subiectul cu jurnalul de nunta, ca la primarie cand semnezi ca vrei sa fi doamna semnezi cu noul nume. Adica daca ma hotarasc sa iau numele lui semnez asa inca de la primarie?
Cat despre petrecere... eu am mai multi prieteni baieti de cat al meu, asa ca imi pun prietenii sa-i organizeze o petrecere pe cinste, cu toate alea striptease etc. Macar sa-si bage unghile in gat pt ce o piarda! ha ha (uite nu am fetisoara ca sa pot rade- Doamne ce tragedie!)

revin dupa o scurta pauza... de lucru!


l-am gasit!!! nu eram logata! ce vreti mai, nu mi-am baut cafeau inca!

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Flafi nu stiu daca sunt alea cu eprubeta.. iti dai seama cum ar arata eprubeta aia in pept la om?! Mie nu mi-ar place! Oricum preturi pentru flori nu o sa ai acum... asta ce am inteles si eu de la.... cineva care se ocupa cu asa ceva! Preturile abia de la anu' incolo.. dar daca vrei sa stii cat au fost anul asta, o sa ma interesez si iti spun! Adica ma refer la tradafir natural!
Trebuie sa ai Edit Smile List si Show Entire Smile List! Ce ti-a disparut? Ca nu te-am inteles...

Kissssssss (eh..vezi ca eu te pup cu.."inteles" )

PS: Sac!!!! Hihihi

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici! Am revenit si eu pe aici..sa le luam in ordine:


1. Eu mi-am luat rochia de la Agnes Toma (adica mi-a fost luata de catre soacra, ca s-o spun pe aia dreapta) rochia - corset cu fusta din tul a costat 9.600.000 si crinolina 500.
Eu am optat pentru crinolina pentru ca vine superb, am facut si probe cind eram la magazin, m-am asezat pe toate scaunele si fotoliile intilnite in cale si vreau sa va spun ca nu am avut nici o problema ....credeti-ma ca si eu eram disperata din acest motiv. E perfect adevarat ca la unele care erau mai subtiri se vedea nasol crinolina. Deci concluzia mea este ca fusta trebuie sa fie ampla ca sa nu se vada urit.

2. Eu am fost la o nunta unde parintii si nasii au avut trandafiri naturali in piept si s-au comportat foarte bine. Nu am idee cit au costat.

3. Si mi-e mi se pare ca numele meu suna frumos, dar nu se pune problema sa mi-l pastrez, impreuna suna sinistru. Asta e!!

4. La petreceri nu ne-am gindit pina acum...dar e o idee buna

5. Nasii nostri spun ca mirele trebuie sa ia buchetele...

Va pupic


roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Flafi iubita eprubetele sunt vrajeala maxima ...pe romaneste! Am explicat la subectu' cu "buchet de mireasa" de ce!!
Roxy....buchetele le cumpara ginerica...asta e "legea"!

Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

ce fac feteleee?

roxygeo,
io nu ma gandeam sa mi-l pastrez pe-al meu in sensu ca sa-l adaug si pe-al lui, ca atunci chiar ca e varza maximala!! tot pe-aici pe forum undeva am citit ca exista si varianta de a-si pastra fiecare numele lui (iar la bebe cica se alege atunci unu din cele doua, ori amandoua unite)... unele fete optasera pt asta, mai ales ca le-a scutit de preschimbatu' tuturor actelor, cardurilor, etc...


maaa, NU flori d'alea cu eprubeta!!!! va rog io mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Hmm... eu nu inteleg cum te scapa pastratul numelui propriu de schimbatul actelor... pentru ca pe acte scrie ca esti necasatorit ... ori tu iti schimbi statutul civil, deci oricum trebuie sa fie schimbate si actele, chiar daca numele ramane acelasi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

mda, si adresa se schimba. acu', cardu nu cred ca se schimba pt ca ai alt statut marital, oricum, asa ziceau fetele alea, ca lor le-a folosit in sensul asta... mie mi-a placut ideea pt ca nu stiam ca e posibil sa-ti pastrezi numele, credeam ca ori il iei pe-al lui, ori obligatoriu pe-amandoua, reunite. ceea ce e too much.
e, numa gura de mine, probabil ca macar in privinta asta o sa fiu conforma cu traditiile, pana la urma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

.. in mod sigur poti sa-ti pastrezi numele fara sa-l iei pe al lui, pentru ca am o colega la servici care a facut exact asa. Si nu a intampinat absolut nici o dificultate: pur si simplu la primarie i s-a dat un formular de completat in care avea de bifat mai multe optiuni: numele viitorului sot, ramane cu numele ei, ambele nume... si a bifat ca ramane cu numele ei si gata !!! asta a fost tot !!

Mergi la inceput