Miresele anului 2005 (4)

Miresele anului 2005 (4) | Autor: Catalin

Link direct la acest mesaj

Continuare de www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34278&whichpage=11" target="_blank">aici.

Miresele 2005

Andrei (fratele Ancai)+ Ramona ............ 5 Februarie 2005 - C-ta
Lua ..................................................... 5 Martie 2005
Zam ................................................... 21 Mai 2005
Degetzel ............................................. 28 Mai 2005
Moiraine7 ............................................ 4 Iunie 2005 - Hotel Caro
Roxygeo .............................................. 5 Iunie 2005 - Bucuresti
Toma_lly ............................................ 11 Iunie 2005 - Bucuresti
Lavinia (prietena Ancai)+ Catalin ......... 11 Iunie 2005 - Colonade
Kopilash ............................................. 18 Iunie 2005 - Bucuresti
Alexuta81 ................................ 25 Iunie 2005 - Club Residence, Biserica Visarion
A_N_N_E ............................................ 25 Iunie 2005
Pupezica .............................................. 2 Iulie 2005 - "Polo Club" Bucuresti
Alecsia ................................................. 2 Iulie 2005 - Bacau
Pufishor ................................................. 2 Iulie 2005 - Iasi
Andreea c ................................................. 2 Iulie 2005 - Yda Club
Alehiam .............................................. 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Bibyrox ............................................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Ellamiss ............................................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Misi ................................................. 16 Iulie 2005 - Restaurantul Picadilly (Buc.)
Ioana07 .............................................. 30 Iulie 2005
Vmariejeane ........................................ 30 Iulie 2005 - "Polo Club" Bucuresti
Flafi .................................................... 20 August 2005 - Casa Alba Baneasa
Creatza ............................................... 27 August 2005 - Mc'Monis Bucuresti
Niccostea .............................................. 4 Septembrie 2005



Numai bine! (...si scuze pentru ca am uitat lista!)

www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Initial creeata de Catalin

Continuare de www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34278&whichpage=11" target="_blank">aici.

Numai bine!

www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!



Ai vazut Cata??? sa mai zici ca sunt eu rea!

Pupici si.. o "virtuala" (ca stiu ca-ti place)

PS: Si listutza miresicilor unde e???

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

vai fetelor, ce drag mi-e de voi!!!
da' cum nu ma uit umpic cum umpleti caietu si incepem unu nou...

asaaa.. a, pt. niccostea, sa stii ca am vazut si la noi rochie de mireasa bleu, a avut o colega de serviciu, parca la agnes toma a gasit-o, si nu a costat-o mult...

degetzel, mi-a placut poza aia, e drept ca-i prea incarcata sala, da' pana n-am vazut-o nu mi-a dat prin minte ca pot pune funda asortata la scaune si fara halatele alea de nu le sufar io... io am cam renuntat sa ma uit pe situri straine, ca nu prea am cum sa reproduc aici ce au ei... da' poate ma apuca iar...

maaai, ma puneti pe ganduri cu drele de onoare, numa' din cauza lor nu m-am stresat! chiar n-am habar la ce folosesc, si vorba voastra, daca ii propun unei prietene s-or simti neglijate alelalte... hmmm... ca parca n-aveam destule subiecte pe lista, acu' si asta...

e, hai mai bine un cantec vesel sa cantam....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Mai dragelor, da` voi vad ca tot vorbiti de domnisoare de onaore de vreo cateva pagini incoace, numa` ca mie nu mi-e clar care sunt "sarcinile" despre care tot vorbiti voi, ca eu domnisoara de onoare care sa faca mai mult decat sa tina lumanarea in biserica si (eventual) sa puna flori...nu prea am vazut! Sunt eu grea de cap?

Moiraine, multam de info, o sa ma uit pe site-ul Agnes Toma. In principiu, ma cam sperie numele, dar daca zici ca n-a costat mult...te cred pe cuvant.

Mi se pare faina ideea cu tull-ul legat pe spatarul scaunelor, fara alta husa, numai ca tot nu cred ca o s-o "adopt". In fine, depinde si de restaurantul la care o sa ne hotaram...
Deocamdata m-a traznit o idee (ca de cand va citesc numai d`astea imi umbla prin neuron), sa fac niste ornamente sub forma de stea, ca tot o sa ne cheme pe noi "Costea" dupa "marele eveniment", numai ca nu prea stiu cum si in ce fel...

Degetzel, mi s-a parut destul de faina sala, mi se pare ca e unitara d.p.d.v. stilistic, adica are ideea de fast peste tot, ca un fel de sala de bal (de la candelabre). E adevarat ca e putin cam incarcata, dar oricum - dupa cum arata - cred ca e mult prea scumpa pantru buzunarele noastre.

Bibyrox, am vazut pozele de la nunta Ankai. Dar stii, vroiam sa vad cum arata sala de la Triumf...Mai exista si alte poze??? pls...


Pupici si spor la pregatiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Neatza fetele! Vedeti ce harnicutze suntem? Suntem la capitolul IV.. heheeee pana la anu' cred ca se fac 50!
Voi va bateti atata capul cu d-soarele de onoare..."pe cine sa pun? pe sora, pe cumnata sau pe prietena? sa nu se supere vreuna.." si eu.. vai de capul meu nu am nici sora, nici cumnata.. iar prietenele mele sunt maritate toate! Deci... n-am d-soara! Ce ma fac?! Hai sariti cu oferte!! Cine are nunta dupa mine sa vedem pe cine aleg dintre voi!
Niccostea am mai pus poze noi in albumul Ancai. Daca vrei te poti uita si la sala. Foarte frumos restaurantul.. e exact ca un castel. Foarte elegant!!! Daca vrei mai multe detalii o poti intreba chiar pe Anca!

Care e site-ul de la Agnes Toma? Hai ca pana la urma ma corupeti si pe mine cu vizionarea site-urilor.. obicei pe care nu-l aveam pana acum.

Pupici grasi

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina v spune:

Treceti-ma si pe mine pe lista voastra cu nunta.
Corina V 27 august 2005 Restaurantul Riviera
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Miresele 2005

Andrei (fratele Ancai)+ Ramona ............ 5 Februarie 2005 - C-ta
Lua ..................................................... 5 Martie 2005
Zam ................................................... 21 Mai 2005
Degetzel ............................................. 28 Mai 2005
Moiraine7 ............................................ 4 Iunie 2005 - Hotel Caro
Roxygeo .............................................. 5 Iunie 2005 - Bucuresti
Toma_lly ............................................ 11 Iunie 2005 - Bucuresti
Lavinia (prietena Ancai)+ Catalin ......... 11 Iunie 2005 - Colonade
Kopilash ............................................. 11 Iunie 2005 - Rest.Herastrau
Alexuta81 ................................ 25 Iunie 2005 - Club Residence, Biserica Visarion
A_N_N_E ............................................ 25 Iunie 2005
Pupezica .............................................. 2 Iulie 2005 - "Polo Club" Bucuresti
Alecsia ................................................. 2 Iulie 2005 - Bacau
Pufishor ................................................. 2 Iulie 2005 - Iasi
Andreea c ................................................. 2 Iulie 2005 - Yda Club
Alehiam .............................................. 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Bibyrox ............................................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Ellamiss ............................................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Misi ................................................. 16 Iulie 2005 - Restaurantul Picadilly (Buc.)
Ioana07 .............................................. 30 Iulie 2005
Vmariejeane ........................................ 30 Iulie 2005 - "Polo Club" Bucuresti
Flafi .................................................... 20 August 2005 - Casa Alba Baneasa
Creatza ............................................... 27 August 2005 - Mc'Monis Bucuresti
Niccostea .............................................. 4 Septembrie 2005



Pupici

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:


We are the chapions my friends!!!
Frate, dar suntem bune de gura si de tastatura, nu gluma!!
biby, dar poti pune si doamna de onoare, ce importanta are daca nu trebuie sa faca altceva decat sa tina lumanare...
fetelor, ma gandesc la un obicei ciudat, cel cu aruncatul buchetului. detest obiceiul asta, parca e manit sa le uimileasca pe fatucele alea care se bat ca chioarele acolo sa apuce si ele sa se marite. daca ma apuca sadismul o sa le chem si eu pe fete sa arunc cu buchetul in ele desi cred ca mai degraba o sa-l fac cadou uneia din ele...
am fost la o nunta si mireasa dupa ce a aruncat ea cu buchetul in multime si aia care l-a prins s-a impiedicat de era sa-si rupa gatul, mireasa s-a dus la ea si i-a smuls buchetul din mana si i-a spus aleia ca ea nu a dat 100 de euro pe buchetul ala ca sa i-l dea ei. si i l-a luat!
Va propun sa facem o lista, fiecare aduga ce stie, cu ce rol au diferite persoane la nunta.
Incep eu:
Domnisoara:
-tine lumanarea
-pune floricele in piept
-sprijina bratul cavalerului
nasii:
-cumpara lumanari
-platesc biserica
-cumpara buchetele
-cumpara voalul
-se tine de obiceiuri: da voalul miresei jos ( s atat stiu eu ca face nasa)
socrii:
-??? dau ajutoar dupa puteri si nevoi
cavalerul:
-aici habar nu am
-tine lumanarea

Eu vreau si o domnisorica mica mica, fetita nasilor de 3 ani pe care sa o imbrac ca o papusica in alb, dar nu stiu ce sa o pun sa faca.
In dimineata asta creierul meu e productiv si a scos urmatoarele propuneri de subiecte de discutat:
-flori de pus in piept naturale sau artificiale
-petrecerea burlacilor si a burlacitelor
-cu sau fara crinolina
-cam atat am debitat, dar totusi e record

Va puuuup!!

Va astept parerile!



So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Stati!
Ca mi-a mai traznit ceva!!!
Voi vreti sa va schimbati numele de fete?



So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Hai ca incep eu sa raspund:
Crinolina: da, mai ales vara, ca asigura o ventilatie corespunzatoare pentru mireasa Problema este calitatea!!
Cocarde: naturale...incomparabile!! acum depinde si de bugetul alocat!;


Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Flafi zapacita!!! Vrb mai incolo pe YM...stii tu!
1. Eu stiam ca buchetele le cumparam noi si nu nashii! Eu una nu o sa-i pun sa-mi cumpere si buchetele, doar lumanarile, voalul si biserica.
2. Pe fetitza o poti pune sa tine cosuletzul cu floricelele de pus in piep. (Faci si tu un cosuletz mai mic sa nu cada fata cu el!)
3. Florile de pus in piept - naturale pentru nashi, parinti si mire; artificiale pentru restul
4. Petrecerea burlacilor se va tine. Petrecerea burlacitzelor .. mai intrebi???
5. CU crinolina!
6. Da! Abia astept sa-mi schimb numele. Pe mine acum ma cheama Cosma iar pe Iuby meu Martin... Ehh...

PS: Vreau domnsoaraaaaaaa!!!!!

Pupici grasi (pana la anu' ca pe urma o sa va trimit pupici slabi!)

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput