Cum l-ati cunoscut pe marele "el" ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ma inscrieti si pe mine in clubul "internetzilor"?

Am chat-uit un an pana am indraznit sa ne intalnim. La inceput eram foarte buni prieteni, ne scriam mailuri aproape zilnic, dupa vreo cateva luni am facut schimb reciproc de poze si apoi de nr. de telefon. Locuiam la 100 km distanta, el avea masina, dar exista un impediment MAAAREEE...eram amandoi casatoriti, dar prinsi in casnicii pe care nici unul nu ni le mai doream. Asa ca intalnirea a fost scanteia care a aprins focul(desi credeam ca va fi o intalnire intre prieteni,SINCER)...nu mai puteam unul fara celalalt, desi inainte nu ne-am declarat asta.

Ei, una peste alta, toate au mers bine, acum suntem de 3 ani impreuna, de 8 luni casatoriti si cu 2 copii minunati.

Mihaela, Diana(22 nov 1996) siSilvia(10 sept 2003)
http://community.webshots.com/user/mihaela_s20
http://community.webshots.com/user/mihaelas_20
http://community.webshots.com/user/fetele_mele

www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Eu l-am cunoscut in fatza blocului.. acum 12 ani! Am "alergat" dupa el de mi-au sarit ochii.. si el nu ma baga in seama. Dar pana la urma s-au inversat rolurile si alerga el dupa mine. Intr-o zi ne-am saturat de "maratonul" asta si am devenit un cuplu. De atunci ne tot chinuim sa ne "maritam" si noi. Dar.. in sfarsit la anul pe 16 iulie vom face si noi nunta!

Pupici

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

quote:
Originally posted by smillaraaq

Pe Yahoo Messenger

Da' eram si colegi de servici, asa ca relatia a trecut destul de repede la "face to face".

www.terrapininc.com/Dental/Smile%20Crocodile.jpg" target="_blank">Smilla crocodila



La fel si la noi....dupa un an jumatate ne-am casatorit..acum asteptam sa vedem ce urmeaza

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fraguta spune:

uite ca ..la mine nu e important cum ne-am cunoscut ( banal, in facultate, in camin)...dar apoi am devenit prieteni foarte buni, chair ca ne ajutam reciproc in toate cele; el cu iubitele lui, eu cu ai mei; si uite asa atrecut facultatea si 4 ani dupa-apoi...ne-am indragostit fulgerator unul de altul...am crezut ca o sa se strice totul si ca o sa imi pierd cel mai bun prieten. Dar am fost norocoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greieras spune:

Lucram cu o echipa in Bran si el cu o alta echipa. Echipele noastre au sfarsit lucrand impreuna. Partea mai nostima e ca el e cu vreo 2 cm mai mic decat mine si nu puteam sa trec peste asta, dar in acelasi timp imi placea cat de inteligent e. Am trecut peste cei 2 cm si sunt cea mai fericita sotie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Noi ne-am cunoscut la biroul unui prieten acum 5 ani. La inceput m-a invatat internetul si dupa aceea tot corespondam pe internet cu el, el era la munca, iar eu tot vizitam biroul pretenului comun pentru ca avea internet nelimitat, raritate pe vremea respectiva.

Dupa multe despartiri si impacari m-a cerut in casatorie pe internet, si tot pe internet ne-am facut toate planuriel de casatorie. El era aici si eu acasa. Pe Ianuarie 8, 2004 ne-am casatorit.

Lucia sotia lui Csaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscot spune:

Pe mine ma invitase un coleg de facultate la ziua lui. Nu eram din Bucuresti asa ca am batut toata tara sa vin la "chef". Nici nu-l cunosteam pe coleg...eram anul 1 si nici macar nu-i stiam numele. Dar m-am dus pana la urma...au trecut 8 ani de atunci.
Foarte inalt, brunet si cu parul lung...m-a cucerit imediat. In aceeasi noapte de ianuarie faceam planuri de vacanta de vara la mare...nici acum nu si-a revenit din soc

In fiecare dimineata ma trezesc uitandu-ma la el multumind sortii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Subscriu si eu la "internetei" Noi ne-am cunoscut anul trecut in martie la un chat, dupa 10 zile era in Romania Si de atunci e ceva de vis Sufletul meu pereche!

Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianapatrik spune:


Eu lucram la o librarie si un fost prieten de-al meu a venit sa cumpere ceva impreuna cu EL.Am fost o sapt. impreuna,el a plecat in Germania ca i se terminase concediul si dupa o luna am venit eu la el in vizita ...prelungita cu casatorie.Am primit doua cadouri nemaipomenite in viata mea in preajma sarbatorilor:27 dec 2003 l-am cunoscut pe Günther,13 ian 2004 l-am nascut pe Patrick.
Mai avem un pic si sarbatorim

diana&patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Eu co sotiorul ne-am cunoscut in liceu. Eram clasa XII si ma inscrisesem in primul semestru intr-un program de internship. Mergeam la o companie de luni pina joi ca si la servici iar vinerea aveam seminar. Programul era pentru mai multe licee. La aceste seminare l-am vazut prima oara (nu i-am admis decit dupa ce ne-am casatorit ca eu ma indragostisem de el la prima vedere). Din nefericire el avea o prietena (ironic numita Maria - eu sint Anamaria). Am devenit amici cu grupul lui (el era de la alt liceu decit mine), mergeam la filme, la biliard, etc. Eu eram cu okii pe el...el...NIMIC.

A venit vara, nu ne-am vazut deloc (lucram amindoi ca nebunii) iar in prima zi de facultate, la prima ora (Anthropology 101) ghici cine se aseaza linga mine? EL. Prin intrebari pline de tact, am dedus ca Maria nu mai este in poza asa ca am introdus mici indemnuri.

O saptamina mai tirziu (cam tirziu, nu-i asa) pe 6 Septembrie 1993 m-a cerut oficial de girlfriend. Urmatorul Craciun (1994) a venit la noi acasa si in fata mamei si tatalui, pac, a scos inelul din buzunar si a coborit pe un genunchi. Eu si mama ne-am inlacrimat de emotie, tata a fost ceva mai tare. Nu a zis nimic, s-a ridicat de la masa si cred ca a fumat o tigare dintr-un singur fum.. In final, eu am acceptat si am hotarit ca ne vom casatori dupa terminarea facultatii. Prin aprilie, am avut treaba la City Hall (primarie) si sotul ma intreaba nonsalant: "Ce zici, ne scoatem license de maritis?" Eu aprob si sosim acasa cu vestea: "Avem 30 de zile sa ne casatorim!!!"
Pe 28 Aprile ne-am casatorit.

THE END

Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3)
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick+Dulce.jpg
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex+telefon.jpg

Mergi la inceput