In atentia viitoarelor mame!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Draga mea,
sa va ajute Dumnezeu sa fiti feriti de necazuri de acum inainte! Imi pare rau sa citesc experienta ta teribil de trista. Dar sa stii ca te razboiesti cu morile de vant. Crede-ma, noi am ajuns pana la Colegiul Medicilor... sunt neclintiti.
Si nici eu nu sunt genul care sa renunte... dar sunt stapanii absoluti ai dreptatii in domeniul medical si atata vreme cat ei insisi gasesc scuze medicilor pentru toate porcariile... noi nu avem ce sa le facem... decat poate sa ne facem dreptate singuri ca in Vestul Salbatic cu pusca.
Sanatate si sa va bucurati de bebe mic!
Cu drag,

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Si eu te sfatuiesc sa trimiti aceasta scrisoare si pe la ziare, poate are ecou. Sanatate bebeului!

oana si bebitza din burtica (32s+)
"Si maine mai este o zi..."

http://community.webshots.com/user/oanacretu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

adlemi ai un baietel minunat, sa dea Dumnezeu sa aveti de acum inainte numai bucurii!

sunt cutremurata de ce am citit... si eu trebuie sa nasc in curand si am trait alaturi de tine toata povestea, cu lacrmi in ochi

altceva nu am de spus... nimic nu ramane nepedepsit pe lume!

as adauga la scrisoarea ta recomandarea obligatorie din partea ministerului a unui consult psihiatric pentru medici... nu stiu, poate suna aiurea, dar nu oricine trebuie lasat acolo sa se ocupe de vietile oamenilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

ADLEMI ... trist si adevarat... Cum pot asemenea oameni sa puna seara capul pe perna?...
Sanatate multa tie si baiatului tau... Felicitari de initiativa, desi personal cred ca Dumnezeu te poate ajuta, insa Colegiul Medicilor... BA...
Totusi... Mai da o veste din cand in cand aici: ce se intampla in continuare?...
Tare sunt curioasa daca si cand primesti un cat de scurt raspuns, fie el si nefavorabil...
Bafta!...

Felis, 38 sapt, DPN 12 dec, Dr. Iliescu Marian (Filantropia)
Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Imi pare nespus de rau sa citesc aceste dureri cumplite prin care a-ti trecut.

Esti o mamica tare curajoasa iar Andrei este un INVINGATOR


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603" target="_blank">Povestea lui Alvaro-Daniel
web1-www.picturetrail.com/Elenalove27" target="_blank">web2-web3-

POZNE la 11 luni


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Imi pare rau ca a trebuit sa treci prin toate astea.
Felicitari pt. scrisoare, Adlemi, si mult succes !

Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii !


Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikinel spune:

Draga Adlemi,

Am ramas sincer fara replica. SINCER: nu stiu cum ai rezistat !!!

Ma bucur mult ca sunteti bine amandoi. Asta este cel mai important lucru.
Sper ca acest medic, daca poate fi numit asa, sa aiba parte de rasplata cuvenita pentru tot ce v-a facut.

Multa bafta tie si bb-ului tau.

Cristina cu bebica de 34 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Nu exista cuvinte ...
Experientza de familie: cumnata mea a nascut duminica in Cluj un baiat de 2700 gr. shi 51 cm, shi dupa ce a ieshti capul shi umarul, doctorul stagiar a considerat de cuviintza sa-i faca o epiziotomie, ca trebuia sa invetze cum se face, ce zicetzi??
Apoi dupa nashtere, acelashi stagiar i-a pus perfuzie cu glucoza ... ma intreb de ce? Acum shtiu de ce, dupa juma de ora dupa ce i s-a umflat mana, pt. ca perfuzia mergea paravenos, a venit moasha shi i-a pus-o corect, shi s-a scuzat, pt. ca stagiarul, care probabil e pila cuiva i-a pus perfuzie, dar "daca nu-l lasam, ne face reclamatzie!"
Halal tzara, halal medici ... huoooooooo

Corinna, Andreas Noel, Alexandru shi Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput