primele zile de cresa

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kikimi spune:

buna mamicutelor,
irina ,am vazut acu' ca tu esti din botosani, deci nu m-ar ajuta f. mult unde sunt cresele acolo, eu m-am nascut in botosani, mama mea sta exact langa o cresa, dar eu deocamdata vreau sa pastrez copii langa mine si asa ma simt vinovata ca vreau sa merg la serviciu inainte de a implini ei 4 luni, de fapt e din cauza CIC caci eu nu beneficiez si atunci trebuie sa ma duc la serviciu.
mai mult m-ar interesa, anka, de la tine cateva informatii. eu nu am idee nici de crese de stat, d-apoi de cele particulare. dar din cate am dedus din mesajul tau tu ai apelat deja la o cresa. unde este? ce program au? un nr de telefon de acolo ai avea cumva? eu lucrez in cladirea "banca di roma", in spatele palatului si mi-ar conveni daca ar fi pe acolo pe undeva, sa pot sa ma duc sa-i vad in pauza de pranz eventual dar mai important e sa pot sa-i duc si sa-i iau de la cresa personal.
mai am pana nasc, dar asa cum ai spus si tu caut sa-mi organizez viata mea si a celor mici in asa fel incat sa nu intru in panica cand vin evenimentele peste mine si incerc sa acopar toate problemutele care ar putea sa apara fara sa-mi dau viata peste cap sau sa intru in panica. eu prin meseria mea am invatat ca panica costa bani multi, si vreau sa o evit cat pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuc spune:

Depinde mult de asistentele si infirmierele de la cresa. Dupa 3 luni, Costin la o asistenta fugea si se bucura ca il las acolo si cand il lasam cu o infirmiera plangea de nu mai eram om toata ziua.

Manuela si bb Costin

Mergi la inceput