Bebelusi de iulie-august 2004 (11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pupici la voi ! Noi azi am avut o zi linistita, adica matza a dormit , papat si iar somnic. Nici la plimbarica nu mi-a mieunat. Vreau sa zic ca daca o apuca bocetele nu tine nici luatul in brate pana nu isi termina programul. Vorbim la greu ceva de genul: deeei si glll si aaaeeeeeeee si striga de mama focului pana da in sughitat. De juma` de ceas sta in patut si da din maini si picioare si loveste caruselul. Ce obicei mishto` sa mai trag si eu chiulul !
Lia, revenind la deget, si la noi era treaba cu pielita pe care am tras-o eu cand am vazut ca merge, fara sa bruschez.
De maine revin si eu la ceaiul nenorocit de fenicul si anason. Atata am baut si am lasat-o moarta ca-mi vine sa de la el.

Va pupacim si seara placuta sa aveti !

P.S. Ce naiba sa fac pentru ca-si suge degetul mare ... nu numai pumnii ... Cred ca-i bag suzeta si i-o lipesc cu banda adeziva Cand sunt langa ea si mai strig oleaca atunci nu-si suge mainile, dar cum nu ma vede, hop pe ele ... Seara dupa culcare ma tot duc sa verific, ca acu` 2 seri tare cumintica era pana sa vad de fapt de ce ... Statea cu degetele in gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello gagicutzelor.
am bagat si noi azi copilu' in service...la ITP-ul lunar. rezultat:7 kilograme, 64 cm si o gramada de apucaturi de smecher.
Papa, pe unde esti mama??? chiar asa, tre' sa strigam catalogul, c anu mai merge asa! Miha, Alex? Dana? cum a fost la taverna? Marina?
Andries, imi pare rau ca esti asa de alergata...nu poate sa te ajute cineva macar la gatit? cred ca e intr-devar un program de lagar...succes si nervi tari!
Cori, bafta la lectii! Mara invata si ea?
si noi am vorbit ieri cu Mani, era multumita de Alex si de calatorie in general.
dimineatza merg cu mama la spart petrele....sper din tot sufletul sa se rezolva ca e terminata de o saptamina.
va pupam si va dorim o seara linistita tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaella spune:

prezent, prezent.....

Citesc cu constiinciozitate.De scris, mai greu, ca am inceput munca intens.........Noi suntem niste smecherutze cu fitze de domsoara...

Papam 140-170 ml la fiecare masa exclusiv Humana...totul e ok.


Pupe multe,
miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Irrinuca, multumesc de raspuns. Maine vine cineva din Ro si o sa imi aduca tot feluri de ceaiuri dar nu cred ca ala care l-ai mentionat tu... o sa mai incercam si cu ceai de tei, ca am inteles ca la fetite se poate da...

Noi ieri am fost la mall sa admiram copiii costumati de Haloween... am zis ca cine stie poate o impresioneaza si pe asta mica... am pus-o in marsupiu sa vada mai bine (m-a cocosat dar asta e...) dar donsoara a adormit intre timp... asa ca ne-am fatait un pic si ne-am intors acasa..

Avem o problema, adormim numai cu biberonul... altfel e scandal mare.. si noaptea de cate ori se trezeste trebuie sa-i dau biberonul (de lapte!!) ca altfel nu mai adoarme si tipa.. nu stiu ce sa fac, ca ma gandesc ca daca ii schimb obiceiul o sa-mi faca probleme cu mancarea...

Am mai observat ca ma urmareste tot timpul sa vada ce am in mana... si daca am mancare se uita in gura mea cum mananc de ma apuca toti bazdacii... eu nu i-am dat inca nimic in afara de lapte, dar odata, vazand-o cum se uita la mine cand mananc, i-a dat pe buzite o bucatica de merisor, sa vad ce face... nu numai ca a deschis gurita mare, dar a si lins bucatica aia de mi-era ca o-nghite... am mai repetat figura in 2 zile diferite si cu taica-su, si tot la fel... deci ce sa inteleg... ca e pregatita pentru diversificare... si eu care voiam sa o tin asa pana mai tarziu ... nu stiu, o sa mai intreb doctorul cand mergem la vaccinul de 4 luni...

Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Spuneti-mi va rog de la ce varsta se poate folosi marsupiul ??? Voi de care aveti ???
Thanx.

Leoaicele Daria & Giulia (16.08.2004.)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Daria, eu am pus-o pe Andreea in marsupiu de la 2 luni, avem unul de la Chicco, daca te uiti in pozele facute de la ultima intilnire cu fetele poti sa vezi cum arata si cum sta puiul in el!
eu nu mai pot de somn, moata a dormit ieri vreo 5 ore, si-a facut portia de somn pentru toata noaptea si de la 4 dimineata nu a mai vrut sa doarma, nu a plans ...in schimb era o vorbarie si distractie acolo in patut incat nici eu nu am putut inchide ochii

pupici


Nicole & Andreea Alexandra (fomista)

http://community.webshots.com/user/niar1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

La multi ani bebelasilor care au implinit venerabilele varste de 2,3,4 luni

noi internet dinte, pauza, lipsa, gaura :-))) ca si mine ca mi-a tras Catrina doua capete-n gura de ma duc s-o vizitez pe Yasmine sa-mi repare dintii:-)))

Si daca tot suntem la capitolul dintos...lu' Catrina ii iese un dinte si e maraita mikaaa, isi mujca pumnisorii si plije cu lacrimi. Noroc ca daca sta in brate jeluie numa incetisor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

`Neata la voi !
Ce fac mamicile si bb-ii mei preferati ? Cum e vremea pe la voi ?
Nicole, please unde sunt pozele ca`s ...

Leoaicele Daria & Giulia (16.08.2004.)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza!! Azi ma simt si eu un om mai apropiat de normalitate pentru ca Matei a dormit de la 10 la 4 dimineata (e o realizare pentru noi). Important e ca adoarme singur seara, asa l-am obisnuit de la inceput, ziua insa mai vrea sa o auda pe mami facand vocalize... Bietii vecini!! Mai nou am constatat ca se plictiseste sa doarma prea mult intr-un loc, asa ca in timpul zilei alternam carutul cu patutul, cu patul nostru, cu pauze de brate, evident.

O zi buna tuturor, mai venim pe aici dupa papa!! Ah...am uitat, a reinceput sa vina lapticul si Matei e fericit!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/album?.dir=/a949
Mamica super fericita + MATEI-GEORGE (23.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza dragelor.
noi ne-am intors din nou cum am venit ptr ca mama a facut febra, asa ca....nici o interventie, antibiotice pina luni. ha ha.
Daria, si eu l-am pus pe Patrick tot de la 2 luni in marsupiu si tot asa, ii place la nebunie, ca sta de fapt topt in brate, adoarme dupa ce se satura de culori si de oameni.
Papa mama va ies deja dintzishorii???? wow!!!sa fiti sanatoase si aveti grija cu capetele in gura...
haha Miha...tre' sa strig catalogul ca sa scoateti si voi capul? pupicei!

Mergi la inceput