Bebelusi de iulie-august 2004 (10)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochi verzi spune:

Corianai, nu cred ca e de la plimbare ca a mea nu a fost niciodata prea plimbata si a dormit toata noaptea si nu stiu daca e coicidenta sau nu dar de o saptamana de cand ii dau cereale la masa de seara doarme mai profund si mai mult!

ALINA SI IRIS MARIAM 30.06.2004 http://community.webshots.com/user/rafaela192

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata, mamici !
Kim - super pozele ! Sa va traiasca !
Lia - eu i-am pus Giuliei un strat mai gros de crema pe unghiuta si am tras sosetuta. A doua zi am scos coltisorul cu urmatoarea manevra: am pus unghia mea de ma mana sub a ei, si pur si simplu a iesit singura si am taiat-o. (cred ca se intelege ca inca`s dupa o noapte mai agitata).
Mai fetelor, bb-ii vostri mai vomita ??? Ca a mea aseara m-a speriat. Dupa ce a mancat tzitzi si biberon, a ragait, apoi a dat totul afara, ca dintr-o fantana arteziana. Asa ca am papat pe la 4 si am dormit pana la 10 azi dimineata. M-a speriat rau de tot. Cica a deochiat-o cineva. Azi e bine ! Isi face gimnastica la carusel
Alina - ochi verzi - i-ai masurat temperatura ? Eu sunt o paranoica si adun informatii pentru urmatorul vaccin ...

la voi si o zi insorita !

Leoaicele Daria & Giulia (16.08.2004.)
La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Daria, i-am pus si eu pe degetel crema si am masat pana a intrat in piele, apoi i-am tras sosetuta...dar dimineata nu se ameliorase...nu mai stiu ce sa fac, ma tem de vreo infectie mai nasoala, sunt terminata, m-am dus la dermato bou si-am venit vaca, am mai platit si consultatia de parca m-a ajutat cu ceva, Fucidin ii cumparase tati deja. Io credeam ca eventual ii scoate coltuletul afara....daca e coltulet ca nu-mi dau seama, pe bune ca ma chioarsc la degetelul ala de 3 zile si nu-mi dau seama ce ar putea avea..unghiuta e scurta ca i-am taiat-o cand am observat degetutu inrosit. Parea sa si-o fi intors pe dos ca era rupta de jumatate. Acum marginea carnitei de langa unghiuta e umfltara rau si rosie. Mi-e atata de mila de bietu copilas, oare il doare? Stiti ceva leacuri babesti? Ou crud am auzit...voi stiti ceva de asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

tati zice sa stau linistita ca ii va trece dupa ce va mai creste unghiuta...asa sa fie? pai lui la picioruse ii cresc asa incet unghiutele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lia,
nu doare, daca ar purta pantofi da, zic eu. Incearca sa-ti bagi tu unghia, ca si cum ai vrea sa cureti sun ea - nu stiu daca se intelege manevra, sa vezi daca e coltisorul care nu iese. Dar sigur trece cu crema. Trust me ! Si norocul nost` ca cresc asa putin la picioruse, altfel eu sigur .

Leoaicele Daria & Giulia (16.08.2004.)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Daria, unghiuta e asa scurta ca i s-a rupt, cand am vrut sa i-o tai, dormea si totusi si-a tras piciorul si am ramas cu unghiuta in foarfeca, stii cum se rup la copii, nu intelege ca toata unghia ci asa fiind rupta deja de jumatate cand am prins cu forfecuta si-a tras picioru....puteam sa i-o rup si cu mana daca era asa dar am vrut sa o tai drept

Deci nu pot baga unhia mea sub a lui ca e prea scurta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Roxi, n-am fost inca, in seara asta e petrecerea. Sper sa nu dureze asa mult ca io ma enervez la kestii de astea. Si mai fac si urat. Si suntem multe rau si numa fumei, asa ca daca vor sa se ia la harta cu noi...

Lia, multa sanatate puiului...

Va pupu si un w/e fericit!

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

si mai vroiam sa intreb ceva.....daca stiti, care este efectul zgaltairilor asupra sugarului, de exemplu daca e carat cu carutul pe un teren denivelat, daca e in masina si da masina intr-o groapa sau asa ceva. Eu cand am fost mica am fost pe la 1 an si ceva zgaltaita fizic de ce acre avea grija de mine si apoi am purtat ochelari ...sa ie de la zgaltaire?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Lia, Vic adormea numa zgaltait intr-o vreme. Cand ieseam la plimbare cel mai bine se simtea pe aleile cu gropi . Acu i-a trecut si se uita dupa pasarele, dar daca iesim cu masina i se face subit foame si suge de zici ca n-a mancat de 2 zile. Si protesteaza la fiecare stop! Asa ca nu cred ca purtatul okelarilor are vreo legatura cu zgaltaitul...

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Eli, dupa botez nu se spala copilul pana a doua zi cand se face baia si nici nu se schimba de hainele de pe el (daca nu se intampla accidente neplacute...) deoarece este uns cu mir. De asemenea, nu se pupa copilul dupa botez deoarece este impartasit si daca il pupi (tu sau altcineva) ii luati impartasania. Asa ca pupa-l acum pentru o perioada mai mare.... Cruciulitele se iau de nasa si se pun in piept la invitati in biserica (sunt niste cruciulite mici metalice cu o fundita roz pt. fete si albastra pt. baieti).

Monica si bebe Bogdan
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput