Oare istoria se va mai repeta?!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Helen spune:

Mikyyy! Credeam ca deja e sigur ca vei pastra bb-le din burtica...dar sigur povestea se va repetea si la anul veti avea doi copii minunati!

Helen siDan Cosmin (21 Ianuarie 2004)
Albumul nostru
Albumul comun cu bb-ii de ian-febr 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chri spune:

Draga mea, eu am un bb de un an si opt luni. Cand Luca avea un an si o luna am ramas insarcinata. Desigur, noi ne-am dorit si al doilea copil, dar ceea ce simt acum e mai intens, pentru ca am experienta. Lasa-l sa traiasca, e vina voastra ca nu v-ati protejat. Cand il veti vedea langa voi veti fi topiti.

Chri , mama lui Luca si in curand a lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Mikyyy, lasa-l sa traisca, indiferent de ce va zice tatal, tu simti mai bine decat el. Se va obisnui cu ideea, nu are incotro, de ce nu ar fi?? Sa-i dea Dumnezeu intelegere si sa luati decizia cea buna!

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hena spune:

Dumnezeu sa va ajute sa luati decizia cea mai inteleapta. Daca BB e acolo in burtica ta cu siguranta ca asa trebuie sa fie. Ar fi cumplit, ca in timp, sa va doriti un al doilea BB si el sa nu mai vina.

Numai bine!!!
Hena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Sa va dea Dumnezeu intelegere sa luati o decizie inteleapta. Stii bine acum cata bucurie iti aduce un copil. Malina va fi bucuroasa sa aiba tovaras de joaca.
Oricum decizia o luati voi.

Succes!


31 sapt. + Ana Carina (04 nov 2002)



carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

superba povestea!!si sper din suflet sa aiba finalul pe care il visezi.
Problema ar fi fost daca nu mai voiai TU un al doilea bebe asa curand,dar daca tu il vrei,atunci o sa.l vrea si taticul lui..si chiar o sa.ti multumeasca ca nu l-ai ascultat,
V-ati casatorit intre timp?ca ai spus ca la momentul Malina erati in stadiu de lins rani mai vechi.
Sper din suflet sa fiti si sa ramaneti o familie fericita,ca de frumosi ...
cu drag,Anca

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce

poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni)
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Multumesc de raspunsuri se de incurajari .

Mamica dulce, nu ne-am casatorit intre timp, desi stam impreuna de aproape 2 ani de zile. Acum ca m-ai intrebat, sincer nici nu stiu de ce n-am facut-o....poate din comoditate. Oricum nu hartia ne leaga.

bits, nu se pune problema ca n-am avea cu ce sa-l crestem (financiar vorbind). Nu ne dau banii afara din casa, dar pentru un trai decent sigur se gaseste.

In fine, una peste alta e posibil sa-l pastram, dar nu vreau sa ma bucur prea devreme (oricum am deja 8 saptamani iar medicul meu mi-a zis ca daca in maxim o saptamana nu ma hotarasc, dupa 9 saptamani el nu se mai baga sa faca intrerupere de sarcina).


Mickyyy si Malina Ioana (31.03.2004)

Album Malina & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">Povestea nasterii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Micky, iti tot urmaresc povestea de cand ai scris-o, mi-a placut tare mult si sa-ti traiasca Malina!
Sper din tot sufletul sa iei decizia cea mai buna! Gandeste-te totusi de ce ai asteptat 8 sapt si de cenu ai renuntat la sarcina pana acum. Eu am un principiu in care cred f mult: daca nu sunt sigura ca imi doresc sa fac ceva, mai bine nu fac. Acum ramane sa te gandesti tu care este lucrul pentru care stai in cumpana: sa faci un avort, sau sa pastrezi copilul..si din cate am citit eu, tu nu esti sigura ca vrei sa faci un avort...
Numai bine,
Gio si Taisia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina_mircu spune:

am citit mai de mult dar nu am scris nimic pt ca nu am vrut sa te sacai, dar cand ai scris pe site ca nu o sa mai scrii si am simtit atat tristeze, am crezut ca ai luat hotararea aceeea si mi-au dat lacrimile. abia acum dupa ce am facut un bb am realizat ce inseamna cu adevarat un avort. pls fa ca istoria sa se repete

pupici
Malina siDanutz (5 aprilie 2004) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35266" target="_blank"> povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

istoria se va repeta!!!
Atat am avut de spus.....cine vrea amanunte....le gaseste www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35700&whichpage=5" target="_blank">aici


Mickyyy si Malina Ioana (31.03.2004)


Mergi la inceput