Pestoaicele sunt pe aici? (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

Maruta, planificat a fost primul. eram casatoriti de vreo doi ani, aveam28 de ani si imi doream ca primul copil sa se nasca in perioada stagiaturii ca sa fie mai simplu. asa a fost sa fie. al doilea teoretic nu trebuia sa mai fie. ne-au trebuit vreo 6 ani ca sa ne razgandim. defapt mai mult cel mare m-a convins. asa a fost sa fie.
dar nu stau acasa asa cum ar fiinormal cu doi copii unul clasa I si altul 4 luni jumatate. merg la servici, e adevarat ca nu zilnic ci cel mult doua zile pe saptamana, zile in care pot spune ca imi trag sufletul.
mai vin diseara

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
http://community.webshots.com/user/vanessaionescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Emilly pey e simplu de tot cu foietajul!!!Se gasesc in comert foi gata facute - eu doar le intind ... le tai in patratele... tai o felie de branza normal de groasa (poate fi si branzica dulce!)... o faramitez cu furculita intr-o farfurie de ciorbica sau altceva... pun zahar la ochi (depinde cat de dulce vreau sa fie) mai pun un pliculet de zahar vanilat sau esenta de vanilie ... amestec bine... iau cu farful de furculita cate putina branzica si pun pe patratele...le impaturesc in dreptunghi sau triunghi... cuptorul e incins la 220 grade ... in tava (fara alta grasime unsa tava!) si pusa la cuptor la foc potrivit spre mic!!! Le lasi pana prind o culoare aurie!!!Si gata!!!

Nally si Sebastian (14.04.2004)
Poze...Poze...Poze

www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu" target="_blank">Poze mireasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Emilly uite unde te mai poti inspira pentru umpluturi la acest foietaj!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32576&whichpage=1


Nally si Sebastian (14.04.2004)
Poze...Poze...Poze

www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu" target="_blank">Poze mireasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

buna pestisorilor ... ce grup frumos ne-am facut noi aicisilea ...

abia astept sa ne povesteasca Crismir prin ce a trecut ... eu de cand ma stiu sunt curioasa din fire ...

azi dimineata am fost de mi-a luat sange si de am dus pipilica pentru setul de analize pt , toxo si CMV ...

iar sapt care vine mergem la eco ... sa vedem daca avem de gand sa ne facem mari sau ....

emily - parca o si vad pe Ilinca trezindu-se noaptea cu chef de joaca, razand cand o vede pe mami ei ... intinzand manutele ei mici si parfumate ... sa fie luata in brate, alintata ...

iar pe cel mic al lui Nally ... il vad nazdravan, pus pe sotii tot timpul ... ca doar e baietel .....


aseara am vazut o faza asa dulce ... coborau dintr-o masina tatal si fiul (vreo 2 anisori - daca nu cumva mai putin) ... tipul imbracat la 4 ace, calm, avea intr-o mana diplomatul si in cealalta ghiozdanelul celui mic ... mergea incet in urma piticutului care plangea de mama focului ... si printre suspine cel mic spunea maaaamaaaa .... iar tatal lui mergea usor in spatele lui, lasandu-l sa-si verse naduful ... fara sa tipe isteric in urma lui "daca nu taci in clipa asta nu stiu ce-ti fac!" .... asa cum de altfel am vazut o multime de mamici facand ... era vreo 9 seara ... imi venea sa ma duc sa-l strang in brate pe cel mic ... de drag ... cu atata foc spunea el maaamaaa ...







Maruta 7 sapt.
DPN 19 iunie 2005; UM 12.09.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

hai sa mai bifez si eu o prezenta pe aici , sa revigoram subectu.

*********************************
Once a grump, always a grump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Buna pestisori!!
Noi acum am venit de la vaccin!!! trebuia sa mergem de ieri dar mi s-a parut ca e racit baiatul si nu m-am riscat cu un drum de pomina pana acolo mai ales ca era o aglomeratie ...!!!!!!!!! Asa ca am mers azi la un control si daca a vazut dr. ca totul e in regula pentru vaccin l-a si intepat! Nu a zis puiul meu minik!!!! Iar cand ne-am intors am venit pe jos ca sa treaca timpul mai repede pana aveam voie sa ii dau sa pape!!! Asa ca m-am facut si cu ceva kilometraj la bord!!! Face bine la grasimuta!!! Acum ma dor talpile de la picioare de zici ca sunt luxate!!!
Sebi doarmeee si e tare bine in casa jos pe scaun la pc!!!!

Maruta a inceput sa ne cunoasca si sa il vezi cum imi ia fata in manutele lui si vine cu gurita deschisa sa ma pupe asa cum il pup eu cand ma joc cu el!!! Ma topeste toata!!!!

Vanessa ce iti mai fac nazdravanii meyyy??? Tu esti tare mama la nervi de rezisti asa cu doi copii si distanta de ani intre ei fiecare cu nevoile lui... Sotu cand citeste ce mai zici tu ma cicale la cap ca la un an jumate sa il punem in practica si pe al doilea!!! ii zic de fiecare data ca ma mai gandesc sa nu ma zoreasca ca incep sa fac urat!!!


Nally si Sebastian (14.04.2004)
Poze nou-noutze cu Sebastian!!!

Poze...Poze...Poze


www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu" target="_blank">Poze mireasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Maruta, esti bine?Spune-mi ce ai facut cu analizele....
Ai grija de tine, te pup.

Mirela, nu-ti vezi capul de treaba si sigur esti zombi.Cum e Robert?doarme bine?papa bine?
Da-ne ceva vesti!pupici multi si dulci.

Fulguletz, mi-e dor sa-mi spui cum iti mai este, David creste?da din picioruse?ce-ti face burtoica?pot sa te intreb cite kg ai mai luat?

Noi suntem bine, sanatoase.
Un picut ne-am facut griji pentru cei dragi din tara in urma cutremurului.Toata lumea speriata...in rest sunt bine.
Maruta, la voi cum s-a simtit de tare?



Emilly si Ilinca web 1 web 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

Emily, si eu mi-am facut ceva griji datorita cutremurului dar se pare ca toata lumea e ok...uf! ..ce bine!
cat despre kilograme...offfffffffffff...pana acum 20 plus...ma misc ca un elefant si obosesc rau de tot..Pai ultimul kil l-am pus de la foietajurile care le-am facut zilele trecute (Nally mi-a facut asa o pofta si cum nu mai mancasem de mult am cam exagerat si alea ingrasa )...

Nally, ce ochi albastri si ce dulce e Sebi al tau! am vazut intr-o poza si mobil din ala care se invarte si canta...asa am luat si noi pentru Davidutz dar am o dilema : daca il pun normal, nu e cam aproape si isi va fortza ochisorii sa se uite la el? sunt eu exagerata? ..pana la urma cred ca o sa-l atarnam de tavan cumva..parca asa se vede ca ai facut si tu..

mey pestishoaice..in rest, ce sa va zic, incep sa-mi cam pierd rabdarea...ma intreb cum o sa fie nasterea ...mi-e cam frica de durere si totusi nu vreau sa fac cezariana... si uite asa ma perpelesc io..

cu David, 34 sapt., DPN 7 dec.
http://f2.pg.photos.yahoo.com/zumperiox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

hei ... lume noua ... ce faci emily ??? ti-ai adus aminte de noi ??

... aseara dormeam dusi si eu si Seby .... la un moment dat m-am trezit buimaca ... si nu stiu cum (ca era intuneric bezna in camera) dar am stiut din instinct ca-i cutremur .... am pus mana pe Seby si i-am spus cu un gals calm "e cutremur dragul meu ... stai linistit" la care barbati'miu "ei nu mai spune scumpo ... esti sigura?" tot pus pe sotii ... si statea linistiti amandoi in pat !!! nici cea mai mica intentie de a ne ascunde undeva ... d'apoi cand am vazut ca se ingroasa gluma ... imi batea inima destul de tare .... am incercat sa ma potolesc pt bb ... incepuse burtica sa ma intepe ...

ne-a zguduit ceva cutrenurul asta ... bine ca nu s-a intamplat nimic rau ...

analizele au iesit bine, mai am de la urina, toxo si CMV ...

tocmai mi-a spus asistenta ca dat fiind ca eu am 01 pozitiv si sotul A2 ... o sa trebuiasca sa fac niste dozari ... am uitat cum le spune ...

in rest sunt bine ...

nally - cred ca-i un scump Sebisor al tau ...


abia astept sa ajung acasa si sa ma intind in pat ....



Maruta 5 sapt.
DPN 19 iunie 2005; UM 12.09.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna din nou pestisori frumosi,

Maruta ce e aia CMV?despre dozari in ceea ce priveste grupa sanguina zau ca nu am auzit, sa-mi spui si mie ce-s alea.
Si eu am O1 si sotul A2 si n-am facut nici o dozare...in schimb dupa nastere a facut Ilinca icter fiziologic cica datorita grupelor noastre amestecate.Eu pina aici nu am auzit de asa ceva.
De ce ti-ai schimbat semnatura?7 saptamini faci in 31 oct.tu cum ai calculat??pupici

fulguletz nasoala chestia cu kg dar o sa-ti revii.Cred ca ti-am mai zis ca eu am luat 28 de kg.In ultimele saptamini luam cite 4kg pe saptamina, era multa apa retinuta dar oricum mporalul meu era in buda cind vedeam ce balena ma fac...
acum dupa 9 luni de la nastere mai am de dat jos 10 kg...si-i tare greu ca nu prea se vor duse...dar nu disper pina la urmatorul bb vreau sa-mi revin.

Ce-o fi cu Mirela de nu da nici un semn de viata???ce intrebare pun si eu.......

Nally voi cum ati suportat cutremurul?


Emilly si Ilinca web 1 web 2

Mergi la inceput