Bebelusi de iulie-august 2004 (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

MARINA.....IO TE ROG DIN TOT SUFLETELUL MEU, DA-MI SI MIE PONTU CU COPIII, CUM AI REUSIT SA-I OBISNUIESTI SA DOARMA IN CAMERA LOR, IN PATUTU LOR SINGUREI, E PREA TARZIU PT NOI LA APROAPE 3 LUNI SA-NVATAM ASA CEVA, PLEASE, ASTEPT RASPUNS ASAP

lia si danut (30.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

na, ca iar am ratat intalnirea .. am avut musafiri !
vreau si io reteta de adormit cupilu' singur !!!! platesc bine !
fetele voi dati puiutilor vostri Debridat ? mie mi-a recomandat dk dar cand am citit prospectul mi-a pierit avantul ... se screme tot timpul si sa-i mai usureze digestia !
si pitikul meu isi suge manutzele si tot ce apuca in cale .. dar are un fewl haios de a le suge .. de fapt mai mult le linge ...
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

lia intre noi fie vorba acum e momentul sa faci miscarea strategica sa-l inveti cu camera lui. Eu ii fac o baie sanatoasa cu frecat si masaj pe la 10, laptic si pus in patutz. Sting lumina sa se prinda ca e noapte. Cand a avut chef de mataiala l-am lasat sa-si faca numarul. Noaptea daca ma scoala tot cu lumina stinsa sunt, nu scot un sunet, nu puiul mamii nu nimic, bagam suzica sau un ceiutz, sau laptele daca era cazul . Incet incet vad ca a prins ideea ca "noaptea nu-i ca ziua" si se culca frumos si doarme toata noaptea!

Ne-am intalnit!!!!!!! Si a fost super fain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

cum adica frecat si masaj? la cat e de mic cat sa-l frec si ce sa masez altceva in afara de talpite ? eu in frec la talpite cu Nivea baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

adica ii fac o baie destul de viguroasa , il spal de parca s-ar balaci in balti, dupa ii fac masaj pe tot corpul , de fapt e un frecat mai mult cu crema. Tot ritualul asta il oboseste destul de tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Bun gasit tuturor !
Ma cheama Daria si sunt o mare cititoare a postarilor voastre, deoarece am si eu o super fetita, Giulia, nascuta pe 16.08.2004. ( 3,700kg, 57 cm, Apgard 9/10), prin cezariana (prez.pelviana). Citesc cu mult drag ceea ce scrieti, pentru ca este primul bb (probabil unicul) si sunt o mamica disperata/panicata !
Si noi suntem la capitolul mancarii mainilor, cu mult patos ... Pumnii sau degetale in parte, sunt tare gustoase ! Acum bebica are 5.100 kg, iar ieri am trecut cu succes de vaccin ! (Eu nu am dormit toata noaptea de frica sa nu faca fata febra, iar ea a dormit bustean de la 9 p.m. pana la 6 a.m. cand a trezit-o foamea). In rest ziua nu prea le doarme, e ocupata ba cu caruselul - pe care il cearta si hartuieste cu manutele - ori admira desenele de pe pereti.
De papat dam tzitzi dar cu muuulta completare, ca e foamea mare !
Cum imi dau seama cum functioneaza (daca imi zice e mai sigur), voi pune pozele in album !
Muuulta sanatate tuturor, iar bb-ilor crestere maaare de tot !

Daria @ bebica Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Buna dragutelor mamici si dulci bebei!

Bine ai venit in clubul nostru Daria, sa iti traiasca bb Giulia, sa fie sanatoasa, cuminte si frumoasa!

Nicole, unde sunt pozele??? Vrem sa le vedem. Va invidiez pt intalnire.Dar sa stiti ca si noi ne-am facut pritenuti, un baietel cu care ne-a si pus mama in patut, e mai mare decat noi cu 3 saptamani si il chema Raul iar mamica lui a devenit membra Dc si e Sandy75.Deci ne intalnim si noi cu cineva si inca in fiecare zi.

Mitzule, bravo de realizarea lui bb Codrin.Cred ca a fost minunat.

Si a mea a inceput sa bage in seamasi alte jucarii decat cele de plus. Si vorbeste si rade mai mult, e minunat sa fii mamica!Nu ma mai pot satura de ea.
Si in plus e foarte cuminte. Nu plange decat de foame. Doarme seara singurica in pat doar cu suzi si cu maunta pe nas dupa ce a papat. In timpul zilei cand isi pune manuta pe nas stiu ca vrea sa doarma, o pun in patut si in 10 minute adoarme. Cu pumnutul si noi il bagam in gurita si ne mai si zgariem prin gurita si atuunci sa vedeti ce mai plangem. Ba intr-o zi s-a tras de ureche foarte tare si sa vedeti urlete ca nu stiam ce s-a intamplat, dar ea.....se trase de urechiutele cele dulci.

Monica cat suculet de morcovi ii dai la buburuza?? Fetelor cat le dati maxim ca si cantitate? pe zi? Eu i dau si suculet de portocale vreo 30 ml.

Va pup pe toate
Marcela si Bianca cea cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

raportez:fac baitza viguroasa , masaj cu ulei si gimnastica , laptic de seara (cantitate mai mare ) .. pus in patutz ouau, ouau , ouau cu cu o gura mare si o limba fluturand in vant ... a se pune si lacrimi ... si din cand in cand innecat eu cedez ,ptr. ca inca stau la bloc !!! in primul rand nu ma lasa inima
?
mai am vreo sansa ?
simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mai nou si noi plangem, de fapt urlam de somn. Nu tine faza cu patutul din start. Dupa baita e stingerea, papa pe intuneric, adormit in brate sau langa mine (in 2 minute e gata), apoi pusa in patut. Altfel urla mai departe singura in patut ...

Daria @ bebica Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Si noi la fel, baita, masaj pe tot corpul cu ulei, supt si adoarme la supt. Asta e varianta buna.
Varianta rea e aia in care termina de mancat dar nu adoarme la supt si atunci trebuie sa ne mai jucam ca sa obosim, dupa care nu mai vrea sa adoarma decat daca mai mananca putin . Asta pentru ca suzeta nu ne place absolut deloc.

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput