Bebelusi de iulie-august 2004 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

roxana'74...nu o lua nici asa tragic, daca te consoleaza ziua scot untul din mine...macar noaptea sa doarma


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

daca imi explica cineva cum de am scris dupa roxane dar mi-a aparut msg inaintea lor dau un premiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

tzz tot inainte sunt...oi avea prioritate de moderator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

Marina ,vrem si noi reteta cu adormitul...nu urla dupa un timp? din pacate,am descoperit cartea si jucarelele la mine in bagaj..atunci mi-am dat seama...oricum sa stii ca erau trei chestii care se atarnau de urechiusele oglinzii..deci orice jucarica pui acolo e ok ptr bebe...si mie imi pare rau ca nu ne-am cunoscut,dar asa agitatie ca ceea ce a fost ptr noi in Ro, nu cred ca mai exista...am dormit pe la toata lumea...niciodata nu luam ce trebuie din bagaj, ce sa mai zic...
pup ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hehe ia uite ca scriu si eu la ore din astea...noroc cu meciurile.
noi nu ne laudam, inca adormim la ultima masa si nu pusi direct in pat...dar mai crestem si noi.
Nicole sa iti fie de bine mama! vreau si io poze!!!!!!!!!!!
Marina DA, vrem reteta, cel putin eu o vreau precis.
si noi sugem pumnul dar nu conteaza daca are sau nu manusi, le morfoleste si pe alea de le uda, mai prinde si bluzele...ce mai, aseara sugea la plapumioara cu un spor....de mori de ris. il las ca ii trece asa cum i-au venit ideile astea.
va pupam si va dorim o noapte linistita si fara treziri pina dimineatza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Salutare fetelor. Am intrat si eu sa ma falesc ca feciorumio doarme tata noaptea, dar vad ca Marina are 2 bucati copii cumintzi. Mai departe, m-am consolat si io cu suptul pumnului/degetelor, iara am crezut ca al meu e singurul care scuipa suzeta la distantza, dar vad Cristalina ca ai parte de aceeasi distractie. Nu stiu insa de ce vrei sa elimini laptele de mama.
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Alex, ai dreptate tu ...in capul meu era clar la care intrare, poate ma asteptam sa va transmit telepatic , oare are legatura cu schimbarea de look ?
ne intilnim la intrarea de la Tineretului, ora 12 !

curioaselor, facem maine poze in parc si ma vedeti ...pana atunci va tin in suspans!

Mani, saru' mana de pont! daca nu vorbeam cu tine poate ca amanam prea mult dormitul asta in patut, singura!

Marina, oricum la tine nu fost probleme cu somnul, Mitzu are seara 2 ore de plans si atat...eu ce pretentii sa mai am de la moata, bine ca a reusit sa adoarma singura, dar trezitul noaptea nu am cum sa-l controlez, doar daca ne dai tu maine niste ponturi ,ce zici? Am numarul tau si te sunam!

Roxi si Roxana74, a mea face la fel, suge mainile cu o placere de nedescris, daca ii pun manusi le uda asa de tare ca le pot stoarce, saliveaza foarte mult si are bluzele in permanenta ude ...iar pe suzi o scuipa de nu se vede cand nu are chef de ea, trebuie sa o caut prin patut cateodata !

va pupicesc, vorbim si maine!

Nicole & Andreea Alexandra (fomista)

http://community.webshots.com/user/niar1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

nicole astept telefon maine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



Buna mamici,v-am citit si vad ca majoritatea aveti probleme cu dormitu singuri.Eu ma laud ca a mea fiica doarme singura,dupa baie papa bine(200ml)o asez in patut si plec din camera.,pai in 10 min maxim viseaza(asta fiind in jur de ora 21)si nu mi se mai trezeste pana pe la 3-4 dimineata cand mai baga un biberon intreg,si iarasi somn de voie pana la 7-8 dimineata.
Aseara mi-a adormit la 21.15,s-a trezit la 4.30 a papat si urmatoarea trezire la ora9(amandoua)am schimbat-o de pampers si hainute,nu a vrut sa pape si a acum iarasi doamne(ora10).

Eu nu am invatat-o deloc cu suzeta,doar cat a fost in spital au incercat asistentele sa o obisnuiasca,dar ajunse acasa ni i-am dato absolut deloc.

Eu i-am calcat tot timpul hainutele si inca i le mai calc,pana cand nu stiu,dar deocamdata e destul de mica.

va dorim o zi fara mofturi ,Ancasi Naomi Ioana(22.07.04)

http://community.webshots.com/user/naomi_ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns azumi spune:

Cum ii adormiti mai fratilor singurei inpatut?Ca Pity nici legat nu sta singur...Urlaaaaaaaa cu neste lacrimi de-i intra in urechi si se innoada sub barbieDati-mi si mie retzetu cu adormitu!
Azi noapte, dupa un frecus de trei ore,de la 8-11 , chiraielile de rigoare , marait, plans in hohote....reusiram sa adormim ...leganati pe picioare .A durat pana la 12, iar o maraiala, apoi iar somnic pana la unu jumate.Papa bine si adormi la loc rapid....pana la ora 6!Asta la noi e o chestee rara daca ma-ntelegeti.e prima data cand doarme asa de mult odata....LA sase se trezi, papa, vorbiram oleac, cam o ora, si adormi iar pana la 10.Paparam iar, vorbiram ne jucaram cu jucarele, staturam in funduletz sprijiniti oleak, ....si adormi iar ( doua ore de friki).Concluzia...azi is odihnita! Nu mi s-a mai intamplat!hihihihihihi
Trecu si taifunu asta, ca d-aia fu si picea marait azi noapte, ca asa troncaneau ferestrele si usile si toate alea...Crezui la un moment dat ca-mi zboara casa ...asa batea de tare vantul!
hai ca ma intinsei.O zi buna si pupeli!



PS Pity are un stil de a arunca suzi din gurita ...cu voleu in mijlocul camerei!Iar pumnisorii...belea si la noi cat ii suge.da daca-i plac ...ce-am cu el?Oricum face baloane de scuipinol si fara sa-i molfaie.FAce bulbuci si apoi i intinde cu manutza pe obraji.Si radeeeee, fericire mare pe capu lui!Hainutele is si alea ude fleasca la guler, ca mai nou ne schimbam de trei patru ori pe zi de bluzitza.

ana 23 ani/berbec

http://community.webshots.com/user/natzumi

Mergi la inceput