Miresele anului 2006

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Uf, ce m-ai intristat mai magdutza ...iar mi-am adus aminte de ce cascata am fost ca nu am luat aparatul...promit solemn ca data viitoare sa nu-l mai uit!!! Eh, dar tot m-am ales cu o poza la Sofitel..facuta de cei de la mirii.ro
Auziti, fetelor, da' n-o fi ghinion sa te imbraci in miresica cu atat de mult timp inainte??
Ah, si alta chestie, voi credeti ca imi poate face vreo croitoreasa o rokitza dupa modelul celei pe care v-am aratat-o eu pe site-ul lui demtrios?...si admitand cazul ca mi-ar face-o, oare as putea yo sa ma destrabalez cu o asa minunatie...hmmm, oricum, sper ca voi gasi totusi ceva pe gustul meu...



Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Tocmai am vorbit cu reprezentantul Demetrios pe Romania de la Piatra Neamt. Nu cred ca va merge la targul de la Marriott (nu a mai gasit stand liber), dar i-am cerut niste preturi pe modelele care mi-au placut mie. preturi de la 900 euro-1300euro (cele mai bogate, ample). Modelele fiind din colectia pe 2005.
Problema e ca nu au modelele, trebuie comandate si nu le putem vedea,pana nu ajung. in 3 luni, de la data comenzii facute ajung.
Inclin tot mai mult pt. o casa de moda, asa scap mult mai ieftin. oricum voi tine legatura cu miha_ella, poate mi-o va face chiar ea.

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Hm, si banuiesc ca o comanda ferma, nicidecum "fa tu comanda, ca eu vreau doar s-o vad si eventual s-o probez", nu? Cam tot pe acolo se situa si rochita care mi-a placut mie...eu inca nu m-am decis, doar mai e destul timp, inca 3 targuri de vizitat..mai vedem...dupa cum spuneam, grea decizie


Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Eu nu prea sunt adepta rochitelor facute la comanda .Am avut prietene care au fost dezamagite de ce a iesit.
Modelul care-l doresti poate sa fie superb dar nu prea iese asa .Iar daca nu-ti place ce poti sa faci ?
Eu va sugerez sa va ganditi bine inainte de a lua aceasta decizie !
O alta problema este si aceea ca oricat de frumos ar fi modelul ar putea sa nu ni se potriveasca iar daca modelul poate fi probat , vedem ca nu ne \avantajeaza si renuntam .
Insa daca am facut comanda si nu ne sta bine , e deja problema noastra !
Acesta este punctul meu de vedere.

Iael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Poate va ajuta si pe voi sa va faceti o parere..http://community webshots.com/user/zozela Pupicioi!!!

zozela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Scuze,am gresit:http://community.webshots.com/user/zozela

zozela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Krelia, nu mai fi atat de trista, ai sa vezi ca nu o sa mai uiti aparatul, si macar tu ai ajuns pana acolo, noua ar trebui sa ne para rau caci nici macar nu am ajuns pana acolo.
Zozela, nici nu am apucat sa vad toate rochitele, dar ce am vazut sunt superbe, pacat ca nu se potrivesc cu statura mea.
Dar oricum fiecare dintre noi va avea cea mai frumoasa rochie de mireasa, si a mea va fi cea mai cea.....
Stiti cumva daca pe la noi se fac bombonele de ciocolata la comanda? Mi-ar place unele in forma de scoica,caci in forma de inimioara cred ca gasesc si in comert.
Voi ce v-ati gandit sa puneti in marturii? Eu ma gandesc totusi ca se cam va topi ciocolata fiind vara si mai caut si altceva. Si din aceasta cauza m-as cam opri tot la migdalele trase in martipan.
Pareri, ceva?
Pupici la miresici.


Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clejutza spune:

Draga Magdala
Eu m-am casatorit in iulie 2004, la Bistrita, dar rochia mi-am luat-o din Constanta.Am fost de Pasti la parinti la Constanta si in noaptea de Inviere inainte sa ajungem la biserica din spatele magazinului TOMIS, am zis sa dam o raita pe Stefan cel Mare sa ne uitam prin vitrine.....si am vazut-o!
Rochia de mireasa pe care am visat-o de cand eram mica.Efectul a fost super si pentru ca era noapte si rochia se vedea atat de frumoasa in vitrina luminata.Asa cum mi-am dorit mereu: simpla,speciala, si sa imi spuna acel ceva.M-am de ea!Bineinteles ca am cumparat-o.Singurul lucru pe care l-am regretat a fost ca nu mi-am luat cercuri ci jupa si asa nu a stat destul de infoiata.
Rochia a fost extrem de ieftina(4.500.000 lei cu tot cu jupa)si crede-ma ca a fost super de efect, iar magazinul este cel cu rochii de mirese din fata magazinului Tomis, de pe colt de langa pasaj.
Toata lumea mi-a admirat-o la nunta si dupa nunta toti ma laudau pentru alegere, iar cel mai haios moment a fost cand un cuplu, invitati la nunta m-au implorat sa le spun de unde mi-am cumparat-o pentru ca viitoarea lor fina nu-si gasea o rochie pe gustul ei!...Culmea este ca atat ei cat si fina erau din...CONSTANTA
In ceea ce priveste restaurantul....in nici un caz sa nu alegi Colonade pentru ca servirea este mizerabila, mancarea proasta si putina si te mai si fura ca in codru!
Sper ca nu te-am plictisit!
Te tzuc dulce
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Magdala, in legatura cu bomboanele in forma de scoica ai incercat la SILVIAN? Iti face acolo absolut tot ce vrei. Nu stiu daca mai tii tu minte sau daca ai auzit in 2001 de prezentarea de rochii din ciocolata pe care a facut-o Silvian, si in 2002 alta. Iti dai seama daca a facut el rochii din ciocolata, bomboane in forma de scoici ar fi o nimica toata. Am vazut multe minunatii la Silvian si il recomand cu caldura. Astept vesti, pupici

http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Angelique

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Ptiu, ce de noutati! Da' am lipsit, nu gluma!
Va pup pe toate, dragelor!
In ordinea postarii, Iael, sincera sa fiu, nici eu nu prea sunt de acord cu facutul rochiei, nu stiu...am o retinere, mai ales la un model atat de amplu cum mi-l doresc eu.
Ia pentru amica mea veterana, magdala , hai ca esti tare, auzi la ea..in forma de scoica ...sa dea Domnu' sa-ti gasesti vreun laborator sa-ti faca!...ca tare misto e ideea! Eu cred c-am sa optez fie pentru rafaelo invelit in tul si legat cu rafie/funda tot din voal, fie pentru 5 alune cu glazurate, impachetate idem, care nu stiu exact ce anume simbolizeaza (bogatie, puritate...etc...scria pe aici pe undeva, da' parca eu mai stiu.. Si sa fii convinsa ca de asta-data iau "obectu'" cu mine, iar daca anul asta n-o sa ajungeti, voi cele din provincie, musai la anul, reuniune, da?
Ah, ieri pt prima oara, am facut lista invitatilor, impreuna cu iubi, din initiativa lui (ce l-o fi apucat?). Fratilor, am mai multe cunostinte decat rude! Si-n total, dac-or fi 70....mai bine asa, decat bataie de cap, nu?
Hai c-am luat-o razna, zau!

Krelia

Mergi la inceput