Miresele anului 2006

Miresele anului 2006 | Autor: magdala

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,
Stiu ca anul 2006 vi se pare foarte departe dar eu m-am hotarat sa fac nunta in acel an, din mai multe motive, si as vrea, daca mai sunteti dintre voi care isi fac planuri ca mine, sa deschidem discutia despre acest subiect.
Stiu ca "nu trebuie sa-ti faci planuri ca tiganu' " dar imi place sa le iau pe toate incet ca sa le pot aranja cum imi place.
Si inca ceva, eu sunt din Constanta.
Am citit o groaza de informatii despre localuri, firme, biserici, dar numai din Bucuresti!
Ajuuuuuuuutooooooor!
Nu e nimeni din Constanta sa-mi dea ceva sfaturi legate de acest oras?
Magdala

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Hai mai ca ma enervati! Voi n-aveti de ce va stresa tot 2005?
Zi-mi ce vrei sa stii de Constanta.
Despre restaurante pe foarte scurt:
Rapsodia: se fac mai mult pomeni,. ca e cimitirul langa.
Colonade: cam bodega, univers de "fatuci" de prin port. La restaurantul de afara e frig, si casca gura toti care beau bere la halba, tu faci nunta... noooo Restaurantul din interior: miroase de la bucatarie. Nu cred ca ti-ar place... Dar, in iunie ma duc eu la o nunta acolo, daca imi place iti spun. Este ieftin. Pana in 600 de mii emniul. Anul asta.
Parc: elegant. Fain. Dar, daca faci iarna... vezi si tu.
Picadilly: foarte frumos, mai ales daca iei si terasa. am fost in iunie la o nunta acolo. Scump. Juma' de meniu (adica antre cald si friptura) - 600.000 asta vara. Insa friptura era cocotata pe niste bete, parca era un profiterol!
Zorile: fain. Elegant. Preturi asa si asa.
SCUMP: Capri si restul gastii construite peste noapte.
Daca vrei wedding planner iti zic eu unul. Are si site.
Daca vrei limuzina, idem.
Rochie de mireasa: mai greu de gasit la Constanta una mai ieftina. Mie mi-a placut una, costa 9 milioane. Ceva foarte SUBLINIEZ foarte asemenator, la Bucuresti, 3 milioane 200! Fara glume!
Daca vrei una scumpa, asta gasesti!
Mai zii: ce vrei?

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Fetele va admir! Io nu shtiu ce fac maine sau poimane, mereu imi scriu foaie de concediu inainte cu 2-3 zile ( ca abia atunci stiu unde ma duc si ce fac) , dar sa stiu ce fac peste un an chiar doi! suntetzi formidabile!

www.zambitchi.go.ro/Balantze/DC.html" target="_blank">Balantze DC!

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Lasa dom'le fata in pace! Foarte bine ca stie de acuma...
Si eu stiu ca in 2007 vreau sa ne cumparam casa. Sanatosi sa fim pana atunci!
Pentru oricine are ganduri de nunta, este chiar foarte indicat sa adune informatii despre restaurante, obiceiuri, rochii de mireasa... iti faci o idee.
Eu nu ma gandisem sa inchiriez rochie, ca sa nu cheltuim prea mult? Pai cand am vazut ca inchiriatul costa de doua ori mai mult decat a costat rochia pe care am ales-o in final.... misto nu?
Si noroc cu fetele de pe aici, ca m-au indrumat pe unde sa ma duc, mai precis m-am dus la tinta, am intrat, mi=-a plcut, am probat, am cumparat, in doua ore eram acasa, cu juma de ora petrecuta la retus cu tot!
Tot fetele m-au indrumat si la un salon de machiaj, la fel si la solar, si tot asa... Am dat doua telefoane, m-am programat, am rezolvat.
Si v-am mai spus: traiasca internetul si telefonul, ca asa am gasit si restaurantul! Numai la biserica ne-am deplasat, dar si asta e la coltul blocului. Si este atat de frumoasa!



Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Dragele mele, am cerut si eu drept sa intru in clubul miresicilor 2005, dar uite, ca acum s-a incumetat cineva sa intemeieze clubul "printeselor" din 2006! Si ce bine ma simt! Mai in gluma, mai in serios, ma uit dupa rochitze, preturi cutare si cutare...si nu e departe deloc, sa stii, magdala; ca, acu vezi ca trece anul, vine februarie-martie, targul de nunti (daca poti, da o fuga), si uite asa, tre sa incepem sa ne rezervam ba biserica, ba restaurantul...hehe, mie imi fac okisorii, uite-asa.., de cate ori mai uit dupa rochite, si mai bag un "mars nuptial" la iubi, hihihi
Imi pare rau ca nu esti din Buc., dar, la sfaturi generale cred ca ne putem consulta, nu? Doar, continutul listei e acelasi. Si sa stii ca la capitolul sfaturi, site-urile in domeniu sunt chiar folositoare!
Pupici, mirese frumoase ce vom fi!

Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Fetelor, nici nu stiti ce bine imi pare ca mi-ati raspuns.
Credeam ca poate imi fac planuri prea devreme, mai ales cand am vazut ca nu e nici o rubrica cu nunta in 2006.
Am fost la o nunta in Bucuresti la niste prieteni care s-au cunoscut dupa ce ne-am cunoscut eu si sotul meu( suntem casatoriti civil),asa ca "mi s-a pus pata" si cum " niciodata nu e prea tarziu" eu consider ca si " niciodata nu e prea devreme", mai ales ca am vazut cat se streseaza fetele cu nunta programata peste un an. Si cred ca avand mai mult timp voi avea timp sa adun cat mai multe informatii despre tot ceea ce ma intereseaza si astfel, stiind mai multe, ma voi stresa mai putin ...cred,sper.
Si apoi, fetita mea scumpa de 3 ani si 7 luni, care a fost cu noi la o alta nunta m-a intrebat "mami, tu cand o sa fii asa printesa?" si a spus ca vrea si ea rochita de printesa, asa ca m-a pus pe ganduri si pana la urma m-am hotarat sa fim amandoua cele mai frumoase printese intr-o zi iar tati sa fie printul nostru.
Multumesc pentru informatii ankalaura, mi-am facut o idee cat de cat despre preturile la restaurantele din Constanta,si mai astept in continuare si alte informatii... toate sunt bine-venite, ca doar pana in 2006 tot mai am de aflat.
Ankalaura, stii cumva daca este inclusa si bautura? Cred ca nu ...avand in vedere preturile.
Ceva DJ si cameramani stiti?
Si rochia de mireasa daca o fac la croitorie oare va iesi cum vreau eu?
Colegele mele, unele cel putin, spuneau ca, avand copil nu mai merge sa imbrac rochia alba, voi ce parere aveti?
A, sa nu uit, ce poti sa-mi spui si despre limuzine?
Despre flori am inteles, din ce am mai citit, ca este pe undeva pe la MIGA: City Flowers, sau cam asa ceva.
Mai am atat de multe sa va spun, dar cred ca v-ati plictisit deja de toate intrebarile mele...
Sper sa nu-mi dispara entuziasmul pe parcurs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madadum spune:

viitorii nostri finuti s-au hotarat sa se casatoreasca pe la sfarsitul lui august si nunta va fi pe 30 oct (sapt viitoare). acum deja sint cu pregatirile aproape gata (toalete, invitatii, verighete, restaurant, biserica, sfat, flori si multe altele).
asa ca se poate si nunta in 2 luni...


multa bafta si fericire
mada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ah, si eu care credeam ca nu sunt singura "juna"...aflu ca matalutza ai si print, ai si bobocel mare, de 3 ani, auzi...eh, sa-ti traiasca amandoi si sa fie sanatosi!!
Eu cred ca esti o mamica tanara, si, ca atare, de ce sa nu iti iei rochita de mireasa?
dar tu te-ai apucat serios de cautari, ai stabilit si data, sau acum doar prospectezi...virtual?
Pupuri!

Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Multumesc pentru urari!
Recunosc, sunt foarte entuziasmata, am stabilit si o data, provizorie, pe 30 aug. 2006, dar se poate schimba in functie de cum vor evolua lucrurile.
Si mi-am facut o gramada de ganduri si planuri, pe care le-am asternut pe hartie ca sa nu uit ceva, mai adaug cate ceva din cand in cand.
Internetul constituie principala sursa de informatie, dar sunt nemultumita ca despre Constanta nu prea reusesc sa aflu prea multe, cel mult un nr. de tel. si o adresa.... si inca e devreme sa ma apuc sa umblu , mai ales ca preturile se vor modifica pe parcurs si probabil si ofertele.
Si ziceti ca as putea purta rochie alba? eu ma gandeam la ceva bej, crem deschis, dar "printul" meu a zis ca vrea sa ma vada in alb.
Multumesc,

Magdala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Magdala, eu sunt adepta clasicului, cand vine vorba de rochita. De asta nu ma vad nici intr-un roz, un bej sau un bleu...iar croiala, categoric, stil "printesa"...cu multe multe fuste dedesubt...hihihihi...
Eu nu ma pot "lauda" cu o anume data, deocamdata doar vorbe, dar cred, orientativ, ca va fi undeva prin iulie-august. Cel mai urat imi va fi, cred, de fazele cand va trebui sa multumesc parintii (eh, cu ai mei ma descurc, dar ce te faci cu socrii.....?

Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Si eu sunt adepta clasicului, chiar foarte mult.
Si parintii de ce trebuie sa-i multumesti?
Parca era ziua ta, nu a lor. Acum depinde si cat de mult vrei sa te ajute la cheltuieli si ce pretentii vor avea, si cat de ferma vei fi tu pe pozitii.
Pe noi stiu ca nu ne vor ajuta, caci nu prea au de unde.
Soacra mea inca nu stie nimic,abia astept sa vad ce fata face, de fapt cam nimeni din familie, ma gandeam sa-i anunt cam cu un an inainte.
Totusi cred ca ar fi bine sa-i anunt pe nasi, ca sa nu-i luam prin surprindere, caci nu prea se mai asteapta nimeni sa facem si cununia religioasa cu ceva mai multi invitati, noi fiind casatoriti din dec. 2000=ultima pereche din an, in ultima zi de program, pe 29 dec. Amuzant, nu?

Mergi la inceput