Dr Ioan Ionut Giulesti - informatii va rog!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Felicitari chri, sa-ti traiasaca micutul (micutii). Ma bucur ca totul a decurs cu bine si nu te-a dezamagit dl. doctor (si nici noi care l-am laudat!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chri spune:

Multumesc mult, Lavi!

http://community.webshots.com/user/lucdavi2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corami spune:

Pentru ca e primul meu mesaj aici, vreau sa le salut si sa le multumesc tuturor fetelor care si-au facut timp sa ne impartaseasca din experienta lor.
Sunt pacienta dr. Ion Ionut de aprox. 10 luni, si l-am ales bazandu-ma in mare parte si pe recomandarile voastre.
Tocmai pentru ca il consider, pe langa un foarte bun profesionist si un om extraordinar, as avea o rugaminte catre toate fetele care i-au fost sau ii sunt paciente: am inteles ca in aceasta perioada dl. dr. trece printr-o situatie foarte grea pe plan personal, de aceea ma gandeam ca fiecare dintre noi ar putea sa aiba o mica rugaciune sau macar un gand bun pentru dansul. Nu stiu daca ar ajuta cu ceva, dar eu una as vrea sa incerc macar sa dau un pic inapoi din sprijinul pe care l-am primit cand eram aproape de a-mi pierde speranta si increderea in medici.
Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Corami, vrei sa fii mai explicita, te rog?
Sunt o fosta pacienta de-a dansului si am o admiratie deosebita fata de acest OM.
Cred ca mi-ar trebui zile dar nu cred ca el asteapta vreo recompensa.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136&whichpage=1" target="_blank"> Sa redam speranta si copilaria lui Denis!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">La 1 anisor e diabetic insulinodependent si are mare nevoie de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corami spune:

DidiAlex, stiu ca dl. dr. nu asteapta vreo recompensa, si nu la asa ceva m-am gandit cand am postat aici.
Sa incerc sa explic: la ultima consultatie era foarte schimbat, suparat si a spus ca, din pacate, are niste probleme personale foarte grave si ca o sa dureze mult timp de acum incolo aceasta situatie. Sincer, m-a impresionat, pentru ca eram obisnuita sa-l vad tot timpul concentrat asupra muncii si intr-o dispozitie care imi dadea o stare de liniste. Si intrucat cred destul de mult in puterea rugaciunii, m-am gandit ca poate un gand bun din partea persoanelor care il apreciaza ar ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonica spune:

Buna fetelor,

Mi se pare ingrozitor ce aud.

Eu personal nu cred deloc nimic despre ceva urat facut de acest Inger de doctor!!!
vorbesc foarte serios.
Eu am nascut in 2005 cu dansul , am un baietel de 1 an si o luna care ii poarta numele - Ionut - si acest doctor este mai mult decat ma asteptam vreodata de la orice doctor din orice domeniu.

Nu exagerez deloc, este un profesionist.

Am ajuns la dansul ca urmare a unui intreg sir de recomandari suntem de fapt 23 de admiratoare ale dansului, femei de toate varstele, cu toate tipurile de probleme, nu doar nasteri.

Nu am crezut ca pot intreba 23 de persoane pe care le cunosc despre dansul si jumatate din ele sa-mi spuna ca le-a salvat viata, la propriu, iar toate ca au nascut in conditii excelente, fara pic de teama.

Asa cum s-a mai spus tot ce ati fi auzit urat despre dansul nu exista, sunt vorbe probabil cauzate de invidia altor doctori, poate, nu stiu.
Cert este ca este imposibil sa cred asa ceva.

Una din prietenele mele a fost diagnosticata gresit cu o boala destul de grava in faza terminala pe aparatul ginecologic. Nu i s-a mai dat nici o sansa nici de copii si nici de viata.
A mers la acest doctor, Ion Ionut, iar dansul dupa o serie de analize si tratament i-a redat prietenei mele speranta si viata. Are acum un copil superb si este mai sanatoasa ca oricand - diagnosticul fusese gresit!!!!!!!!

O alta vecina a nascut cu dansul anul trecut, spunandu-i-se in prealabil de catre alt doctor ca are probleme fff mari (chisturi si rani)si nu va putea pastra sarcina. Vorbe!! A nascut cu dr Ion si are un baietel superb de 4 luni. Si nici vorba de chisturi.

Si lista poate continua. VA pot povesti ore despre dansul.

Deci stati linistite si mergeti cu incredere la dansul.

De fapt este si prima oara cand aud ca dl. dr. a facut ceva urat.

E o gluma sau o simpla rautate din partea cuiva.

DAnonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstroie spune:

quote:
Originally posted by chri

are maini de AUR domnul doctor.



Si eu am nascut cu dl. dr. Ion pe 9 mai 2005 dar din pacate pentru mine a fost o mare dezamagire si n-a avut nici pe departe mainile de aur pe care le-a avut pentru unele paciente. Am tot scris pe la diferite subiecte ce am patit la nastere, pe scurt a facut o greseala de manevra cand a scos copilul nu stiu nici in ziua de azi DE CE? din cauza dansului facem si in ziua de azi recuperare pt. ca baiatul meu nu putea misca mana stanga. Si nici macar o explicatie pt. ce s-a intamplat nu a binevoit sa vina sa-mi dea dupa ce am nascut.

Mari si DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstroie spune:

danonica uite ca se mai intampla ca doctorii foarte buni si cu renume sa mai si greseasca.

Mari si DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonica spune:

mstroie,

imi pare sincer rau pentru ce s-a intamplat cu baietelul tau.

Ai cerut cumva explicatii ulterioare chiar daca el nu a venit sa ti le dea?

Imi este aproape imposibil sa cred ca nu a mai venit deloc dupa ce ai nascut sa te vada!

trebuie sa-ti explice cumva cele petrecute.

Orice doctor este DATOR sa faca acest lucru.
Astept raspuns!!

Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstroie spune:

danonica a venit dimineata inainte sa iasa din garda, m-a intrebat cum ma simt si atat, eu inca nu stiam nimic ca inca nu fusesem sa vad copilul. Explicatii eu n-am mai fost in stare sa-l caut prin spital mi-am revenit din soc mult timp dupa ce am ajuns acasa. Sotul meu nici atat nu s-a dus sa-l caute pt. ca a fost constient ca nu a facut-o intentionat si oricum cu explicatii, fara explicatii copiulul meu tot in aceeasi stare era.
Mie mi l-a recomandat verisoara mea, au nascut cu el toate colegele ei si toate au fost super multumite, nu le venea sa creada cand au auzit si mi s-a intamplat si cand avea baietelul meu vreo 2 luni a nascut nora unei colege de-a ei si s-a intamplat exact la fel, dar din fericire acel copil a avut mai mult noroc si s-a recuperat mai repede.
Se pare ca unii dr. mai dau gres la nasteri mai grele, unde facem noi recuperare vin copii cu acelasi diagnostic si de la alte maternitati.

Mari si DAVID

Mergi la inceput