Dar de la nasi la cununie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Stai linistita!Discutati exact ce si cum cu mirii , aflati cam ce pretentii au si in functie de asta le dati si voi un raspun pozitiv sau negativ. 2500 euro?poate la nuntile de bashtani, ca la o nunta normala , in nici un caz!

La noi nasii au platit cam asa: vreo 4 milioane lumanarile, 3.500.000 biserica, voal nu mi-au luat ca aveam , si nici basma sau palarie ca mi-am luat singura. Darul a fost 500 de euro si sunt niste oameni "cu stare".Nu stiu cat au cheltuit pe toalete, dar stiu unde si-a facut nasa rochia si nu a dar mult .
Asa ca se poate si fara mii de euro.Depinde foarte mult de pretentiile finilor si de cat de fuduli sunt nasii, ceea ce nu cred ca este cazul vostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

2500 de euroi???
Noi am fost nasi anul acesta in iunie. Am cheltuit cam asa: la biserica 5 mil., lumanari 3 mil, voalul miresei 500-600.000, nu mai stiu exact, baticul miresei, 100.000 si le-am facut cadou o linie de bucatarie (chiuveta,baterie, hota, plita, cuptor), pt. ca sotul meu lucreaza in domeniu si a beneficiat de un discount substantial, toate in valoare de 650 EUR. Noi am cheltuit destul de mult... adica vara asta am tot platit in rate produsele respective, dar nu pot spune ca imi pare rau. Am mai dat bani si pe haine, bineinteles, rochia mea 5 mil., pantofi 2 mil, sotul avea costumul de la nunta...deci nu si-a mai luat decat pantofi....tot vreo 2 mil. In total : 17.700.000+ 650 EUR... dar crede-ma ca se poate si muuuult mai ieftin.
Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanak spune:

Multumesc mult de tot, m-ati mai linistit putin. O sa incerc sa vorbesc cu viitori miri, sa vad ce zic ei si cam la ce se asteapta. O sa vedem daca nunta va fi pana la urma in iarna, sau se amana pana in vara. Doamne, barfele si vestile ajung din Romania pana in Germania in cateva ore. Ce ti-e si cu gura oamenilor, dar asa se intampla cand se ocupa 100 de oameni de pregatirile de nunta, cand nu le cere nimeni ajutorul.
Sunteti toti niste draguti ca ma sprijiniti moral, eu chiar renuntatesem cand am auzit de sume astronomice.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Noi cred ca ne facem nasi de meserie. Acum 2 ani prima pereche de fini. Anul asta a doua. la anul a treia. Si mai avem vreo 2-3 perechi in perspectiva.

Roxana, hai sa-ti zic ce am cheltuit noi pt nunta de anul asta. Nunta a fost la Buzau, si nu cu cine stie ce pretentii:
- biserica 1.5 mil
- lumanari 1.5 mil (cu trandafiri naturali, o frumusete)
- le-am luat cadou o masina de spalat de 9 mil (pe asta am luat-o in rate ca nu mai aveam bani)
- rochia mea 2.2 mil + pantofi 1 mil
- costum sotz + pantofi 3.5 mil
- maruntisuri: poseta mireasa, batic, etc.

Va doresc sa luati o hotarare buna.


Ileana si Luca (2 octombrie 2003)
http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput