Mamici din Arad...???(16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau unde mergeti la tara? Sa va distrati bine si sa aveti timp frumos.
Fetelor,ati vazut ce zapada e in jud.Gorj? Nu mi-a venit sa cred cand am vazut la stiri ca e zapada de 30 cm si s-a blocat circulatia.


Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by alina morostes

Clau unde mergeti la tara? Sa va distrati bine si sa aveti timp frumos.
Fetelor,ati vazut ce zapada e in jud.Gorj? Nu mi-a venit sa cred cand am vazut la stiri ca e zapada de 30 cm si s-a blocat circulatia.


Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici





Alina, mergem la Sepreus, la bunica nasei noastre...eu acolo mi-am petrecut mare parte din adolescenta...noi suntem prietene de 10 ani si suntem ca surorile, iar bunica ei e si bunica mea
Am vazut si eu stirile...m-am socat tare de tot cand am vazut ce zapada a fost la Gorj, iar la noi azi a fost mult mai cald ca in celelalte zile si se pare ca se mai incalzeste!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Neata gagici!Si azi tot asa bate vintul.Naspa.Daci e racit.Stranuta si-i curge nasu'.Sper sa nu ia si Dragos raceala.Am sa ii dau coldrex.Sper sa fie bun.
Voi ati vazut pe la noi carticele din pinza pentru astia mici?Am auzit de la o tipa ca exista(acolo in SUA).Dragos cum prinde o hirtie face un circ daca i-o iau...Asa ca am spalat o eticheta din plastic de la apa minerala si se joaca cu ea.Da mai interesante sunt carticelele.LA noi tot frig e.Tin minte ca asta iarna stateam in tricou si acum trebuie sa il pun pe Dragos in saculet ca se dezveleste si e tare rece la minute.Si nu ii place cu saculetul.

Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Fetelor , azi am fost in oras la cumparatuti SINGURA!Cand ma duc cu CIpri , e grabit tot timpul, si sunt foarte stresata.
I-am cumparat hinta lui Tudor!!! Sper sa vina azi socru-meu sa o monteze in cadrul usii.
Clau tu cu cat ai luat Pampersul din Jackson,eu am luat cu 580.000. Ai gasit mai ieftin?
Afost nebunie in Jackson. Nu am gasit un loc in toata parcarea. pana la urma am parcat afara, aproape pe Spitalului. Eu atata lume nu am mai vazut acolo, efectiv nu aveai pe unde sa treci.
Am fost si la Teba, m-am imbolnavit cand am vazut ce de hainute sunt. Si au amenajat acolo loc de joaca pentru copii. Si pentru gravide am vazut atatea haine faine, ca mi s-a facut pofta de . I-am luat lui Tudor o pijama cu oitze, e super! Si o vesta.
Am fost si la Ziridava , plin de marfa si acolo si la copii si la femei, la et. 1. I-am luat un hopa-Mitica, de care a fost foarte entuziasmat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor.
Mie ieri nu mi s-a deschis deloc pagina desprecopii.
Gabi,mi-ai facut pofta si mie cu hainutele de la Teba.Trebuie sa mai trec si eu pe-acolo,dar numai ma "imbolnavesc".Oricum raman mici foarte repede hainutele de copii si nu ar trebui sa cumparam atatea,dar de multe ori nu rezist tentatiei. La ce pret era pijamaua?
Ati montat hinta? Dragos nu e asa "inebunit" dupa hinta,lui ii place foarte mult la topogan.

Alina,insanatosire grabnica la Daci si ai grija sa nu ia si Dragos.
Nu am vazut carticele din panza,noi am avut din plastic asa moale si le putea baga in gura.Erau cu animale si cu fructe,dar noi le-am primit de la o verisoara din Austria.Incearca la Ziridava la jucarii sau la Regalo.Dragos si acuma baga hartii in gura,nu le inghite,dar le mesteca ....Ne terorizeaza cu hartiile,cum prinde o hartiuta cum o baga in gura.

Clau,ce nasoala vreme si "prins" si tu!






Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina, pijamaua a fost cu 198000 lei. Hinta nu am montat-o pentru ca nu am avut carlige cu filet.
Aseara am fost in oras la Cafeneaua literara. Iar l-am dus pe Tudor la bunici. A venit un prieten de la Bistrita la noi si am zis sa iesim un pic.
Alina M, tu ai auzit de metodistii liberi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Bine v-am regasit!!!Am ajuns pe la 15.00 dar n-am avut loc la calculator de Claudiu...mi-a zis mama ca aici a fost foarte urat, ca a plouat, nasol...acolo a fost frumos, nu a plouat, a fost soare cateva ore, destul de cald...ieri de exemplu am stat doar in curte...La Raul i-a plaut tare mult...ma dostra cum se uita dupa animale, in special dupa pisica si caine

Gabi, eu am luat Pampers de la Billa si l-am luat la 680.000 lei...Eu tot zic ca merg sa-i iau la Raul haine dar nu apuc pentru ca primesc de la prieteni...ai nostri prieteni daca te aud ca vrei sa mergi sa ii cumperi ceva la pititcot, a doua sau a treia zi se prezinte cu lucrurile alea...mie deja imi e rusine de ei si nici nu le mai zic nimic, dar nu stiu cum fac sau ce fac ca-mi ghicesc gandurile...eu ce sa le zic, decat sa le dea D-zeu sanatate!!!

AlinaM, ce mai face Dragos??tot cu "mamaliga ma-ti" e ingurita sau ati reusit sa-l dezvatatti???

Alina33, cu siguranta sunt carticele din plastic, am vazut eu, dar nu mai stiu unde exact, ori pe Horia la Chicoo, ori la Regalo...nu mai retin dar am vazut undeva...

Va las ca trebuie sa mai strang pe aici!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

Buna fetelor,
Imi cer scuze ca nu v-am mai scris dar de cand m-am intors din concediu mi s-a intors viata pe dos.Am aflat ca sotul meu ma inseala cu alta mult mai invatsta decat el cu vreo 10 ani.(el are 32).Credeti-ma ca de atunci nu imi mai pot reveni plang in truna pentru ca nu pot crede asa ceva ,nu pot sa cred ca ma iubeste pe mine si e indragostit si de cealalta asta dupa spusele lui.Eu il iubesc ca o disperata ,intotdeauna am facut tot ce mi-a stat in putere ca familia mea sa fie fericita si ca el sa ma iubeasca la fwel ca la inceput.Dar vad ca a fost in zadar tot ce am facut.Incerc sa ii acord a doua sansa dar oare mai o avea rost? Voi ce ma sfatuiti sa fac? Sunt foarte disperata.
Va voi mai scrie curand.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Tanja,imi pare rau de ce ti se intimpla.Din pacate nu stiu ce sa te sfatuiesc.Oricum daca el te iubeste,sa faca bine si s-o trimita la dracu pe cealalalta.Eu iti doresc tot binele si sper sa fie lucrurile asa cum iti doresti tu..

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Gabi,am auzit de metodisti,eu asa stiu nu metodistii liberi.Nu stiu foarte multe,stiu ca e o religie asemanatoare cu baptistii.De ce m-ai intrebat?

Clau,bine ai revenit! Ma bucur ca ati avut timp fain si v-ati simtit bine.Aici nu prea a fost vreme buna,azi a fost un vant groaznic.

Tanja,sincer imi pare rau de ce ti se intampla.Tu ai fost singura fara sotul tau in RO? De cand umbla cu aia? Tu acum ai aflat?
E foarte greu sa-ti spun ce sa faci,eu nu as putea ierta asa ceva.Eu asa zic pentru ca n-am fost pusa in acesta situatie,dar nu se stie niciodata probabil daca as fi pusa nu as zice asa.Eu nu as mai avea incredere in el.E foarte greu ca ai si un copil.
Vreau sa-ti spun ca o prietena foarte buna a fost intr-o situatie asemanatoare cu a ta.Si sotul eu umbla cu una mai mare cu multi ani ca el,dar ei aveau un copil mai mare.Eu m-am ingrozit cand ea mi-a povestit despre el cu "amanta" si am zis ca nu l-as putea ierta niciodata.Ea l-a iertat,s-au impacat si ea zice ca se inteleg bine,dar eu nu as fi foarte convinsa.
Tu fa ce-ti dicteaza inima,tu stii cel mai bine,tu il cunosti.El ce zice? Vrea sa divortati si sa se mute cu aia?
Posteaza la In 1 sau in 2 mergem mai departe ca poate iti mai dau fetele idei.Inca o data iti zic ca imi pare rau.Cred ca e dureros.



Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput