Bebelusi de iulie-august 2004 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rain spune:

bey, a venit iarna!
am fost afara cu moata, am stat fro ora si eu am venit congelata, nu am fost imbracata prea gros ...da oricum, e frig de nu se poate!

Roxana-Oana, bine ai venit in clubul nostru! sa ne spui mai multe despre tine si pitic!

Irinuca, eu port sutienul cateodata si noaptea, iar ziua il port mereu + tampoane de san, e productia mare si imi spal hainele cu lapte daca nu il pun! sab simplexu' costa 130.000 !

Marcela, mersi pentru raspuns, pana acum tu esti singura care s-a confruntat cu alergia asta! o sa-i treaca moatei tale colicii si se va face cuminte, poate nu va tine asa pana la 3 luni ...

Monicule, nici a mea nu mai sta la orizontala de mult si dr mea (dr Culcer de la Municipal) a zis ca nu e nici o problema daca o tin sus, ca e normal sa vrea asa, vor sa vada ce e in jur, sint curiosi, pe moata mea cand mergem la consultatii chiar ea o tine in fundulet !

Mani, si a mea a facut kk, tocmai ce am schimbat-o, se pare ca s-a sincronizat foarte bine cu Alex, cand veniti ii punem la concurs, care face mai repede si mai mult

pupici

Nicole & Andreea Alexandra (fomista)

http://community.webshots.com/user/niar1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Simona, eu mananc orice, duminica am mancat usturoi, ieri am mancat sarmale (adica si varza) mai am fasole de incercat!
incearca si mananca ce vrei, daca nu vezi nici o reactie diferita la pui ...ai liber!
ficatei, ciorbe, cereale cu lapte, friptura de porc, salate ...mai zic ?

chiar asa, mai Roxana-Oana( cum vrei sa-ti spunem ca mai avem 3 Roxane ?) puiul tau a avut cea mai mare greutate la nastere dintre toti puii de aici, bravo! si natural ....curajoasa!
nu stiu daca v-am zis, atunci cand am nascut eu a nascut o tipa (tot pacienta lui Badiu) un baietel de 4600 g ...NATURAL!

Nicole & Andreea Alexandra (fomista)

http://community.webshots.com/user/niar1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Buna dimineata (seara) de la noi!

Moata mea a adormit in scaunelul de joaca, uitandu-se pe computer (e in spatele meu pus...:))... prima data cand se intampla asa ceva... ma simt si mama denaturata ca nu am pus copilu in patut sa doarma...
da uite ca profit sa scriu ei eu pe aici..

Io am avut alergie de la rahie, ca asa mi-au facut la cezariana... dar fara pete, numai mancarimi de piele... dar rau de tot... da uite ca am fost asa preocupata de kupil, ca nici nu am spus nimanui cat am stat in spital..

De mancat, a mea mananca sprijinita de perne in pat, cateodata chiar la orizontala noaptea cand mananca in somn... stiu ca nu e bine, dar mi-e mila sa o trezesc... si daca nu-i dau se trezeste singurica..oricum, in brate nu mai o tin de cand a trecut de 5 kile juma, efectiv nu mai pot.. si s-a dezvatat de adormit in brate, o pun frumusel in patut... e adevarat ca adoarme mai greu decat in brate dar asta e..

Eu nu am mancat pana acum fructe deloc si mi-e frica sa incerc... nici varza, fasole... in principal carne si cartofi bag la greu, compot si dulceata in loc de fructe... si dulciuri gramada... apropos, zicea cineva (scuze ca nu mai am timp sa merg inapoi sa caut cine) ca e normal sa te ingrasi daca alaptezi... sa va zic cum a fost la mine, prima sapt. dupa mnastere aveam cu 8 kile mai putin (am pus 13 de toate), dupa care am pus la loc 4 din alea 8 si acum sunt disperata pentru ca daca nu mananc nu mai am lapte (am incercat..) iar daca mananc ma tot ingras.....


Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

La Multi Ani bebilor care implinesc azi lunile!! Sa cretsteti mari si frumosi!!

Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

...4.600kg natural...olelicaa!
Iar Papadie are operatia de 14 cm..."Voala de vezi"!

Blue angel, eu mananc din toate cate un pic. Numa' d'astea de dau miros la lapte nu am incercat (varza, conopida, fasole, usturoi si afumaturi!)...Ceapa am mancat in salata de vinete si in icre...
Daca nu mananc mult, vorba Ancai, nu mai am lapte si la mine e oricum putin!
Mananc cate un fruct de doua ori pe zi, legume cate una doua la masa, rosie si ardei, dulciuri la greu greului!...:))
Salate cu maioneza, mancaruri de tuate felurile...:))
Si multa carne sa aiba buburuza proteina in laptic...hahaha
Eu am observat ca daca mananci cate putinel si introduci treptat un aliment nu se manifesta copilul in nici un fel.

Eu am dat in prima luna jumate (15) din cat am pus in total si apoi nimic!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
http://community.webshots.com/user/cristalina_monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

La Multi Ani, Catrinelu-Mielu!!!

Mey, nu mai vorbitzi de kg!!! Io is doar piele si os, ca si inainte de sarcina! Norok ca nu este afectata lactatia... Io manc orice si varza si mici si friptane...

Va pupu!

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:


multam fain de raspunsuri
suuper ! o sa incep si eu sa-mi "diversific " alimentatia ... ca nu mai pot ... ah , ce-as fi mancat o salata de vinete ...
iar cu kg .. . cred ca este si in functie de fiecare organism ... dar chiar nu stiam ca te poti ingrasa de la alaptat ... cred ca este ceva hormonal ...eu una vad ca ma tot ingras
va intrebam cum ii tineti pe bebici cand le dat papa din biberon ptr. ca in carte scrie ca trebuie sa stea aproape la verticala si sincer imi este foaarte greu .. mai ales noaptea ... imi proptesc mana in perne si in ce mai apuc .. si are abia 4.5 kg .. ma gandesc mai incolo ce-am sa fac ...
Nicole , ai avut curaj sa iesi afara pe vremea asta .. numai cand ma uitam pe geam ma apuca tremuratul ... sper sa-si revina vremea
gata , mergem la baitza !
va doresc o noapte linistita
simoan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

ahaaa vroiam sa va mai intreb ceva .. este posibil ca sa se transmita de la mama la copil o anumita stare ... ma refer la constipatie sau diaree ?este posibil asa ceva ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by BLUE ANGEL

ahaaa vroiam sa va mai intreb ceva .. este posibil ca sa se transmita de la mama la copil o anumita stare ... ma refer la constipatie sau diaree ?este posibil asa ceva ?





dadada de cite ori ma stric io la burta se strica si Mielu, idem si constipatia:-)))))))))))))

multumim de urari fetitilii
si bebicilor nascuti pe 12 :-)

roxana bine ai venit la noi:-) 4 kile jumate oauuuuuuuuu
cristal iti reamintesc vorbilii suacramii: cezariana mea e mare nu ca fu cupilu mare ci ca nu-l gasira


Papa, juma de neuron calare pe juma de iepure skiop si Catrina, sfarma pietre, rupe tzitze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

papadie...
La al doilea sa inghitzi o lanterna ca sa poata sa semnalizeze...

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
http://community.webshots.com/user/cristalina_monica

Mergi la inceput